Hospodárstvo

Kurčatá Plymouth: charakteristiky plemena s fotografiami, recenzie

Plemeno kuriatok Plymouth je známe už od polovice 19. storočia, jeho meno pochádza z amerického mesta Plymouth a ang. Rock - rock. Hlavné črty boli položené v procese prechodu dominikánskych, javánskych, kokhinkských a langšanských plemien kurčiat s kohútmi zo Španielska. Až v roku 1910 zabezpečila Asociácia hydiny Ameriky oficiálne známky plemena.

Plymutrock sa rozšíril v Európe, potom hit v Rusku. Priraďte ruskú, americkú a európsku líniu, pretože výber bol vykonaný s výberom špecifikovaných charakteristík.

Varovanie! V Európe a Amerike sú biele Plymouthy cenené, ich mäso je považované za cennejšie.

vzhľad

Akonáhle bol plymutrok rozšírený v Rusku, potom dobytok takmer zmizol. Teraz sa poľnohospodári snažia oživiť Plymouthy, pretože majú cenné vlastnosti. Vyzerá ako plemeno, pozrite sa na fotografiu.

img "alt =" Plymouth "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 600_1.jpg ">

Varovanie! Pickingové kurčatá z Plymouthu sa líšia rôznymi farbami: biela, šedá, čierna, svetlá, jarabovka.

Opis plemena zahŕňa tieto znaky: lesklé oči, nohy a zobák nasýtená žltá farba. U nosníc je hrebeň v tvare listu s rovnomernými zubami, v kohútikoch je hrebeň väčší so 4-5 zubami.

záver

Plemená sliepok univerzálneho smeru sú vhodné na údržbu poľnohospodárskych podnikov. Plymutrok je schopný zabezpečiť rodine vysokokvalitné mäso a vajcia, pričom má vysoký stupeň nenáročného stravovania a podmienok zadržania.

recenzia

Alexander Yelkin, 47-ročný, Temnikov Čítal som o plemene Plymouthu na internete a chytil sa. Po dlhú dobu som si zaslúžil sen mať Plymouths. Ale nielenže snívalo, ale tiež sa zaoberal vyhľadávaním, kde je možné kúpiť kurčatá s pôvodom. A teraz konečne prišli moje krásy, keď po dlhej ceste za 300 kilometrov od malej súkromnej farmy. Rýchlo prispôsobené. Podmienky som vytvoril vopred, pretože som postavil novú hydinárnu. Pozrime sa, čo sa stane ďalej, čisto zvonka, Plymouthy sú pôsobivé. Nezvyčajné sfarbenie, mám pruhované, veľké a pokojné, povedal by som: impozantný Zinaida Vekshina, 38 rokov, Moskva Máme malú farmu. Robíme trochu všetkého. Bola tu myšlienka získať kurčatá univerzálneho smeru na osobné použitie. Chcel som, aby rodina mala vždy mäso a vajcia. Zastavili sme sa pri plymutrokáhu. Vlastnosti plemena boli veľmi lákavé. Áno, a ako výzdoba pre ekonomiku. Bolo to drahé, pretože nemohli kúpiť kurčatá, trvalo 5 mesiacov. Veľmi spokojný s kurčatami. Vajcia sú veľké, mäso vynikajúcej kvality a chuti. Teraz premýšľajte o chove Plymouthovcov.