Hospodárstvo

Plemeno kurčiat Kuchinského výročie: charakteristiky, recenzie

Kuchinsky výročie plemena kurčiat - dosiahnutie domácich chovateľov. Chovná práca sa začala v 50. rokoch minulého storočia a stále prebieha. Hlavným zameraním práce je zlepšenie produktívnych charakteristík kuchinského plemena. Prioritnými oblasťami chovu sú: zlepšenie kvality vajec a škrupín, životaschopnosť kurčiat a dospelých, zníženie nákladov na krmivo bez zmeny kvality produktu, zlepšenie kvality hydiny zameranej na produkciu potomstva.

Porovnajme niektoré ukazovatele plemena Kuchinského podľa roka:

Výroba vajec: 2005 - 215 kusov, 2011 - 220 jednotiek;

Bezpečnosť mladých: 2005 - 95%, 2011 - 97%;

Výstupy mladých populácií: 2005 - 81,5%, 2011 - 85%.

Indikátory sa z roka na rok zlepšujú. Kuchinské plemeno kurčiat je výherca ceny poľnohospodárskych výstav, odborníci ju považujú za najlepšie plemeno pre výrobu.

img "alt =" Kuchinské výročné plemená kurčiat "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 601_1.jpg ">

Pamätné kurčatá Kuchinského chovu boli chované chovateľmi šľachtiteľského závodu Kuchinského za účasti špecialistov z akadémie Timiryazev a ústavu pre hydinu.

Cudzie plemená kurčiat: pruhované Plymouthy, New Hampshires, Leggornos, Rhode ostrovy, Austrolorps preniesli do kuchinského dedičstva dedičných znakov charakterizovaných vysokou produktivitou vajec a mäsa. Živé sliepky z regiónu Oryol dali Kuchinskému vysokú prispôsobivosť miestnym podmienkam. Na plese Kuchinskaya pozri video:

Popis plemena

Kohútik Kuchinského plemena: má listovitý hrebeň s 5 samostatnými zubami, zvisle. Jeho základňa sleduje obrys hlavy. Zobák silne zakrivený, stredne veľký. Oči sú brilantné, vypuklé, okrúhle.

Hlava a krk sú stredne veľké, krk je silne pernatý. Chrbát je široký, pokrytý podlhovastým perím. Chvost je strednej dĺžky, chvostové perie sú široké a navzájom sa prekrývajú. Perie v chvoste sú zakrivené. Krídla sú stlačené na tele, spodný okraj je umiestnený vodorovne. Hrudník masívny, zaoblený. Nohy sú silné, mierne oddelené, svalnaté nohy. Vták má značnú váhu.

Kuracie kuchinské: Hrebeňový hrebeň malého rozmeru so 5 zubami, rovný, v kuchinských kurčatách so škvrnitým sfarbením hrebeň visí zo strednej časti. Oči vydutia, zaoblené. Krk s hustým perím sa postupne zužuje do hlavy. Dĺžka a šírka chrbta presahujú priemernú veľkosť. Chvost je malý.

Farbenie plemena

V popise kuchinského výročia plemena kurčiat sú 2 typy sfarbenia.

  • S dvojitým vymedzením: závoj hnedého peria je brilantne načervenalý. Čierna farba pozdĺž tyče, stopka pera a úzka hranica pozdĺž nej sú jasne červené. Krk vpredu je čierny, zlatý na vrchu. Perové chvostové perie sú čierne so zeleným odtieňom, pokryté perie sú svetlo béžové. Krídla sú väčšinou čierne s červeným okrajom. Na bruchu je tmavohnedé perie. Spodná strana je tmavošedá. Na fotografii sú zástupcovia hromád s prvou variantou sfarbenia.
  • Ohraničená odroda: perie jasne zlaté farby s čiernymi pruhmi pozdĺž stonky peria, ktoré sú spojené s rozširujúcou sa čiernou škvrnou na konci. Takéto perie na hlave, krku a hrudníku. Na chrbte perie bohaté na zlato hnedé. V chvostu sú chvostové perie čierne so zeleným odtieňom, pokryté perie majú zlatohnedo-béžovú farbu s čiernym pruhom pozdĺž hriadeľa. Krídla sú čierne so zlatým bodom pozdĺž osi. Brucho je čierne sivá, spodná strana je tmavošedá. Ako sa pozrieť, pozrite sa na fotografiu.

Farbenie Kuchinsky kurčiat autoseksna, môžete ľahko určiť v deň veku pohlavia kurčiat vo farbe s presnosťou až 95%. Muži majú osvetlené krídla, svetlo žltú hlavu. Kurčatá majú tmavšiu farbu s pruhmi na chrbte a škvrnami na hlave.

Indikátory výkonu

Kuchinské kurčatá majú smerovanie mäsa a vajec. Kvalita výrobkov je veľmi vysoká, mäso má vysokú chuť. Kuchinské kurčatá sú medzi obyvateľmi žiadané, pretože majú vysoké výrobné čísla.

Vo veku 20 týždňov majú kohútičky hmotnosť 2,4 kg, kurčatá 2 kg; vo veku 56 týždňov, kohútičky vážili 3,4 kg, kurčatá 2,7 kg. Mäsové ukazovatele Kuchinskoy veľmi vysoko.

Vrstvy produkujú 215 - 220 vajec ročne. Vajcia s hmotnosťou do 60 g sú svetlo béžové alebo krémové s ružovým leskom, škrupina je silná. Vrchol produkcie vajec sa vyskytuje vo veku 9 mesiacov. Začať sa narodiť vo veku 5,5 - 6 mesiacov. Dospelé kuchinské kurčatá môžu kvôli chovu na krátku dobu prestať hnať.

Výhody plemena

V súkromných farmách, kuracie kuchinskoy plemeno s potešením. Najdôležitejšie sú, samozrejme, vysoké výrobné výkony, ale existuje niekoľko pozitívnych znakov tohto plemena.

  • Kuchinské kurčatá sú priateľské, vyrovnané, majú dobrú dispozíciu, sú dobre zvyknutí na ľudí a na nové podmienky zadržania;
  • Nenáročné na jedlo. Veľmi majú radi zelenú hmotu, môžu dostať jedlo pre seba;
  • Rýchla puberta. Viesť vajcia s vysokou životaschopnosťou;
  • Vrstvy nestratili svoj inkubačný inštinkt, mohli samostatne pestovať svoje potomstvo;
  • Vo veku 90 dní môžete začať tvoriť chovné stádo. Muži v tomto čase vážia až 1,5 kg;
  • Oni dobre tolerujú nízke teploty, vykonávajú sa celoročne;
  • Svetlé farby Kuchinského plemena zdobia váš kláštor.

Funkcie na kŕmenie

Až 45 týždňov je potrebné zvýšiť množstvo krmiva, ale znížiť ich nutričnú hodnotu. To prispieva k správnej tvorbe reprodukčného systému kuracieho kurčiat a k zásobovaniu živín v tele.

Je to dôležité! Zelená váha môže byť vo výžive kurčiat až do výšky 60%.

Po 45 týždňoch kurčatá prestali rásť. V strave je potrebné zadať viac vápnika na zlepšenie kvality škrupiny. Zdroj vápnikových škrupín, kriedy, vápenca, tvaroh, mlieko, jogurt.

Dôležité pre teľacie kurča je prítomnosť fosforu v strave. Z kostnej múčky, otrúb, koláč, rybej múčky kurčatá dostávajú fosfor.

Najkomplexnejšie krmivá sú živočíšneho pôvodu: tvaroh, mlieko, kostná múčka. Ale ich použitie je ekonomicky nerentabilné, pretože sú dosť drahé. Preto kombinujte krmivo rastlinného a živočíšneho pôvodu.

Kurčatá by mali konzumovať krmivo s energetickou hodnotou 310 kcal denne. V opačnom prípade sa produkcia vajec zníži, prírastok hmotnosti sa zastaví, ochranné imunitné sily klesnú, môže sa objaviť kanibalizmus.

Najdôležitejšie je, že vták nemusí prežiť, aby nedošlo k rozvoju obezity. V takom stave, kurčatá prestali klusať, kvalita mäsa trpí. Môžu sa vyvinúť rôzne ochorenia.

Je to dôležité! Udržujte dom uhoľný čistý. Pravidelne čistite.

Vtáky musia mať vo vodnej miske čistú vodu. V prípade vrhu používajte piliny a hobliny. To je z ekonomického hľadiska výhodné a veľmi výhodné pri čistení domčeka.

záver

Plemeno Kuchinského - dosiahnutie domáceho výberu. Jeho charakteristickými znakmi sú vysoká produkcia vajec, mäso vynikajúcej chuti. Plemeno umožňuje poľnohospodárom, aby sa angažovali nielen vo výrobe produktov, ale aj pri chove plemena na účely predaja. Vysoké percento pretrvávania potomstva, ktoré je začlenené geneticky, bude chrániť pred finančnými stratami. A ďalším dôležitým cieľom šľachtiteľského závodu "Kuchinskoe": zníženie výrobných nákladov, bolo dosiahnuté. Kuchinské jubilejné plemeno je veľmi nenáročné v krmivách av podmienkach biotopov.

recenzia

Irina Nekrasová, 51, Bobrov

Život sa nejako nezlepší. Rozhodli sme sa kúpiť kurčatá. Byť vždy s vaším mäsom a vajíčkami. Žijeme v súkromnom sektore, vybavený kuracím klobúkom. Kúpili si jednodňové kurčatá, takže boli ziskové. Plemeno Kuchinskaya jubilejný. Zdôvodnili, že čistokrvné kuchinské kurčatá podstúpili selektívny výber a mali by byť dobre chované. Neboli sme oklamaní v našich očakávaniach. V strave rodiny pevne vložené vajcia. Jeho jasný žĺtok nie je v porovnaní s obchodom.

Elizaveta Meteleva, 68 rokov, Lebedyan Chová kuchinské výročie kurčatá. Krásy! Nejako rýchlo našli s nimi spoločný jazyk, kuchinské kurčatá sú poslušné, ako chôdza. A vyrábať kvalitné výrobky. Mäso je chutné, biele. A vývar sa ukáže zlatý a veľmi bohatý. Mám niečo porovnať s hromadami chovaných brojlerov. A znova, vždy je veľa vajíčok, je tu aj niečo predať. Nechajte vajíčka plemena Kuchinského byť veľmi veľké, ale veľmi chutné. Mám vždy kupujúcich. Náklady na vajcia sú nízke, najmä v lete, keď je veľa zelene Valentina Petrushina, 48 rokov, str. Berezovo sme sa presťahovali do trvalého bydliska na vidieku. Rozhodli sme sa robiť nejaké druhy zvierat. Začal s kurčatami. Bez skúseností bolo všetko pokus a chyba. Kúpili kurčatá. Naozaj som nedúfal, že by sme mohli zachrániť. Ale vďaka susedovi, ktorý si udržuje plemeno Kuchinského a odporučil nám to. Áno, čo povedať, stalo sa našim sprievodcom v kráľovstve kuracieho mäsa. Naše kurčatá rýchlo šli do rastu. O šesť mesiacov neskôr sme mali vlastné vajcia. Boli sme obavy, že trpíme plnokrvníkmi. Nič také. Plemeno je veľmi nenáročné v chove a výžive. Kuchinské kurčatá v našom voľnom priestranstve, neustále hýčkanie niečoho.