Hospodárstvo

Popis plemena nožnice, funkcie + foto

Plemená noha je vzácna. V tridsiatych rokoch minulého storočia sa Michael Pease a Reginald Pennet, vedci a chovatelia genetického inštitútu Cambridgeskej univerzity venovali chovu kurčiat s autosexovými vlastnosťami (schopnosť určiť pohlavie kurčiat farbou chmýří vo veku jedného dňa), ale súčasne boli kurčatá rozlišované vysokou produkciou vajec.

Zlaté legárske kurčatá vyšli ako výsledok prechodu cez leggorn a pruhované Plymouthy a boli štandardizované v roku 1945. Výsledná zlatá nožička bola prekrížená s bielou legnou čiarou a zlatým Kempinským kohúnom, v roku 1951 sa ukázala ako strieborná noha. Ďalej bol prekrížený s bielymi leggornami a araukánmi. Výsledok: krémový legár, ktorý bol predstavený na poľnohospodárskej výstave v roku 1958. Novorodené kurčatá mali modré vajcia. Na nejaký čas sa plemeno nevyžadovalo a takmer zmizlo. Informácie o chove ošípaných na pleciach pozrite na video:

Popis plemena

Opis plemena Legbar je nasledovný: Kohútičky Legbar sú silné vtáky. Majú klinovité telo, široké hrudník, dlhé a ploché chrbát. Chvost je mierne plný, naklonený pod uhlom 45 stupňov. Krídla sú pevne pritlačené k telu. Hlava je malá, hrebeň je postavená jasne červená s 5-6 zubami, náušnice majú svetlý odtieň, v kuriatkach je hrebeň v tvare listu so 6 zubami, nie vždy vo vzpriamenej polohe, môže sa krútiť na stranu od stredu. Oči sú jasne oranžové. Nohy sú žlté, tenké, ale silné, so štyrmi prstami.

Pečenie vtákov je mäkké, hodvábne. Charakteristickým znakom Legaru je hrebeň na hlave. Preto sa často hovorí o pleme "ostrý nožička". Vyzerajte ako zástupcovia plemena Legbar, pozrite sa na fotografiu.

img "alt =" Legár "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 624_1.jpg ">

Celkovo v závislosti od farby sú tri odrody - zlaté, strieborné a krémové. K dnešnému dňu najbežnejšie je krémová farba nožnej lišty, ktorá kombinuje strieborno-šedé a jemné zlaté odtiene a vytvára krémovú farbu vo všeobecnosti. U mužov sú odlišné pruhy, u kurčiat sú chýbajúce. Okrem toho je perie kurčiat Legbar tmavšie, s prevažne hnedými odtieňmi: od mäkkého krému až po gaštan z lososa s jasne zaoblenými perami.

Legary kurčatá majú výrazný autosexizmus.

Varovanie! V každodennom veku sliepok možno identifikovať tmavohnedý prúžok prechádzajúci cez hlavu, chrbát a sakru.

U mužov je pás rozmazaný a zmiešaný s hlavným pozadím, na rozdiel od kurčiat, ktorých hrany pásov sú jasne definované. Na fotografii môžete úplne rozlíšiť medzi kurčatami a kohútmi plemena Legbar.

img "alt =" Legár "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 575_2.jpg ">

Legbary majú dobrú náladu, nenájdete ich na objasnenie vzťahu medzi sebou a inými plemenami. Kocúrci však žiarlivo sledujú svojich priateľov, chránia ich a nedávajú trestný čin.

Kurčatá príslušného plemena sú veľmi mobilné a milujú chodiť. Preto je pri chove nevyhnutné vybaviť pero na prechádzky. Umožní kurčatám nielen chodiť, ale aj nájsť nejaké jedlo vo forme chýb, červov. Plemeno legára je veľmi žiadúcou potravinou živočíšneho pôvodu. Voľný spôsob chovu vtákov vám umožňuje ušetriť na krmivách. V lete väčšina odborníkov odporúča mierny doplnok.

Produktívne funkcie

Plemeno nožičiek má mäsité smerovanie. So všetkou krásou vonkajších údajov produktivne schopnosti kurčiat netrpeli vôbec.

  • Kurčatá nesú vajcia so silnými modrými alebo olivovými škrupinami s hmotnosťou do 60 g;
  • Vysoká produkcia vajec trvá 2 roky;
  • Slepičí sliepky začnú zamieňať vo veku 4-5 mesiacov;
  • Približne 220 vajec sa ročne vyrába;
  • Živá hmotnosť nosníc Legbar dosahuje 2,5 kg, kohúty 2,7 ​​- 3,4 kg.

Vyššie uvedené vlastnosti plemena viedli k tomu, že sa stal veľmi populárnym.

Chovu mínusy

Pri chove plemena v súkromných domácnostiach je potrebné mať na pamäti niektoré nevýhody, ktoré sú charakteristické pre legbary. Bez zohľadnenia je efektívny chov nie je možný. Nevýhody Legbaru sú:

  • Každé dva roky sa vyžaduje výmena hospodárskych zvierat, keďže produkcia vajec prudko klesá po 2 rokoch;
  • Závesné lišty prakticky stratili svoj inkubačný inštinkt. Niektorí chovatelia hydiny to vysvetľujú pohyblivou povahou plemena Legbar. Napriek tomu sa chovatelia musia venovať nákupu inkubátora;
  • V chladnom období roka sa produkcia vajec znižuje a môže úplne skončiť. Preto, ak chcete prijať vajíčka v chladnej sezóne, je potrebné zohriať dom. Možno bude potrebné inštalovať ohrievač. Hlavná vec je mať pozitívnu teplotu v miestnosti. Pri teplote + 15 + 17 stupňov môžete počítať s udržaním produkcie vajec v rovnakom objeme.

Táto druhá nevýhoda má významný vplyv na ďalšiu distribúciu sliepok tohto plemena v ťažkých klimatických podmienkach Ruska.

img "alt =" Legár "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 486_4.jpg ">

Je to dôležité! Nezabudnite vybaviť dom pitnú vodu, ktorá by mala byť čistá voda. Aj čistý vzduch musí vstúpiť do miestnosti.

Funkcie obsahu

Predpokladá sa, že nožnice ošetrujú jedlo selektívne a nebudú jesť to, čo ostatné kurčatá jedia.

Krmiva pre plemeno Legbar vyrobte z 5-6 komponentov. Takýto kombinovaný krmivo bude dobre varený vták a kurčatá dostanú všetky potrebné prvky z potravy na život a vysokú produkciu vajec.

Je to dôležité! Nie je potrebný špeciálny modrý krmivo pre vajcia. Modré sfarbenie vajíčok je geneticky upraveným znakom, takže nie je potrebné pridávať do stravy žiadne špeciálne zložky, aby sa vajcia dali vhodnej farbe.

Nalejte škrupinu, vápenec, kriedu, rozdrvenú vajec do samostatnej nádoby. Na to, aby kuracie mäso prinieslo vysokokvalitné vajce, si vyžaduje veľa vápnika, oveľa viac ako môže získať z krmiva.

V lete, nezabudnite pridať do diétnej zeleniny, sezónne zeleniny. Ak dáte kurčatám vlhkú kašu, potom sa uistite, že sú okamžite konzumované. Zvyšné jedlo je rozmazané, kyslé.

Je to dôležité! Legbarov sa nedá prehnúť.

U mladých jedincov vedie obezita k tomu, že začiatok obdobia s vajíčkami sa odkladá. U dospelých kurčiat je počet ukladaných vajec výrazne znížený.

Kurčatá konzumujú vodu takmer dvakrát viac ako krmivo. V lete zmeňte vodu 2-3 krát, v zime menej.

Prietok čerstvého vzduchu sa dodáva cez bežné okno. Môžete tiež vybaviť prívodné a výfukové potrubia a poskytnúť im zástrčky, aby ste mohli regulovať prietok vzduchu, ktorý je obzvlášť dôležitý v zime, aby sa zachovalo teplo.

Dom by mal byť dobre osvetlený. Prirodzené svetlo prichádza cez okná, v zime, keď je deň krátky, je potrebné dodatočné osvetlenie.

Udržujte ho v čistote. Zmena vrhu častejšie. Uistite sa, že dvakrát ročne vykonáte všeobecné čistenie, po ktorom nasleduje antiseptické ošetrenie.

Samotný dom by mal byť vybavený biskupmi, hniezdami, nápojovými miskami a krmítkami pre kurčatá.

Cibuľa vyrobená zo zaoblených stĺpov v pomere 20 cm na 1 kuracie mäso. Vo výške 1 m od podlahy a vo vzdialenosti 50 cm od seba. Najvhodnejšie umiestnenie bokov vo forme rebríka, a nie na seba.

img "alt =" Legár "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 419_6.jpg ">

Pre hniezda môžete použiť bežné boxy vyložené slamou alebo seno. Približné rozmery 35x35 cm.

záver

Chovné nosnice môžu byť považované za ziskové podnikanie. S minimálnymi investíciami môžete rýchlo dosiahnuť zisk. V prípade plemena Legbar je možné rozvíjať podnikanie nielen na základe predaja vajec, ale aj na predaj vajec a mladých rodokmeňov na ďalšie chov. Nezabudnite, že vták má smer mäsa. Jatočné telá zabitých vtákov majú dobrú prezentáciu.

img "alt =" Legár "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 351_7.jpg ">

recenzia

Galina Kotova, 57, neďaleko Moskvy Všetko začalo s malým koníčkom. Držala kurčatá rôznych plemien pre dušu. Osobitne mám rád legbary, ich nezvyčajný vzhľad je nad rámec popisu a chumáči kurčiat sa ma len dotkli. Ukázalo sa však, že vášeň môže priniesť príjmy. Teraz predávam ekologické vajíčka. Ľudia sa starajú o svoje zdravie. Kurčatá nožnice majú modré vajcia, niektoré ako neobvyklé sfarbenie vajíčok. Mám konštantný okruh kupujúcich Natalya Zubareva, 37 rokov, región Tula Moje prvé skúsenosti s rastúcou legbarou boli negatívne. Kurčatá takmer nevzbudili. Musel som sa zaseknúť na mäso. Ukázalo sa, že kurčatá elementárne napučiaval tuk. Hovoril som so skúsenými chovateľmi hydiny, opravil zloženie krmiva, znížil množstvo krmív, pridal som obilnú zmes. Noví vtáci sú pozoruhodní vo svojej veselosti a množstve vajec položených. Radím vám, aby ste kŕmili vaše domáce zvieratá.

Pozrite si video: Our Miss Brooks: First Day Weekend at Crystal Lake Surprise Birthday Party Football Game (Jún 2020).

Загрузка...