Záhradníctvo

Najproduktívnejšie uhorky

Túžbou každého amatérskeho záhradníka je vidieť výsledok jeho práce, a pre záhradníkov, tento výsledok je výnos. Pri chove nových odrôd uhoriek venujú chovatelia osobitnú pozornosť dvom ukazovateľom - odolnosti nových odrôd voči charakteristickým chorobám a počtu plodov počas vegetačného obdobia. Avšak medzi rôznymi hybridmi sú tie, ktoré zaberajú vedúce miesta v kvalite a výnosoch.

Najlepšie hybridné zbery

Pri výbere semien pre silné sadenice a po vysokom výnosu hybridov nezabudnite venovať pozornosť prítomnosti symbolu na obale. To znamená, že tieto semená sú najlepšie z hľadiska účinnosti a sú získané prechodom dvoch rôznych odrôd.

Varovanie! Výber semien na výsadbu si určite prečítajte v pokynoch. Rastové podmienky pre sadenice a rastliny by mali byť v plnom súlade s vašimi životnými podmienkami.

Okrem toho nezabudnite, že hybrid musí patriť do skupiny "skoro" a má dlhú vegetačnú sezónu. Dávajte pozor aj na obdobie zrenia uhoriek - jeho výber závisí od účelu použitia ovocia. Napríklad, ak chcete získať skoré ovocie na šaláty, potom musíte prežiť vysoko výnosné odrody jari a leta. Ak sa účel pestovania stáva konzervárenskou zeleninou - vyberte si hybridy s dozrievacím obdobím "leto-jeseň".

Uhorky semená, vysoko oceňované skúsenými záhradkármi:

rôsol

Najviac plodné odrody uhoriek, ktoré sú nepochybne vedúci predaja na poľnohospodárskych trhoch v Rusku. Sadenice sa vysadia vo vzdialenosti 1,5-2 m, pretože odrody patria do skupiny krov. Semená sú vysadené na konci jari alebo leta, v vegetačnom období - 40-45 dní. Počas obdobia výnosu z jedného púzdra je možné odstrániť až 15 kg uhoriek. Ako jedna tak druhá odroda vyžadujú veľké množstvo organických hnojív, pretože silný a rýchly rast rastliny rýchlo vyčerpáva aj najplodnejšiu pôdu.

záver

Aby ste získali vysokokvalitný a vysoký výnos, zohľadnite rastúce podmienky, pravidelnosť zavlažovania a kŕmenie rastlín organickými hnojivami. Pri výbere semien zvážte, ktorá odroda alebo hybridná zmes bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám - čas roka a počet zozbieraných plodín, účely, na ktoré sa používajú. Starostlivo dodržiavajte pokyny na výsadbu semien a rastúcich sadeníc, s najväčšou pravdepodobnosťou budú sadenice vyžadovať samostatne pripravenú pôdu so zložkami, ako je tori alebo humus.