Krajinný dizajn

Typy konštrukcií na zariaďovanie vertikálneho záhradníctva

Pri výsadbe okrasných rastlín na ich pozemku mnohí majitelia nevedia, že ide o veľmi vertikálne záhradkárstvo v krajine, ktoré používajú dizajnéri na dekoráciu krajiny. Rastú všetko: steny budov, ploty, ploty, altány, vo všeobecnosti všetky vertikálne štruktúry. Okrem tkanie liany, pre tieto účely používať bežné rastliny, a dokonca aj mech.

Úloha vertikálneho záhradníctva v dekorácii krajiny

Na profesionálnej úrovni v našej krajine začala krajinná krajinná architektúra pomerne nedávno. Hoci najjednoduchšie pokusy tohto umenia boli pozorované veľmi dlho. Mnohé ženy v domácnosti majú rád rastúcu umiernenú vegetáciu v blízkosti plôch a pri verande. Dôležitá úloha vertikálneho záhradníctva v krajinnom dizajne začala hrať s príchodom veľkých chát, kde chcete zdobiť veľkú plochu voľných pozemkov v blízkosti budovy.

Takže sa pokúsme zistiť, aké sú výhody vertikálneho záhradníctva a kde je lepšie využiť.

Aká je úloha záhradníckych budov

Ak sa pozriete na fotografiu vertikálneho záhradníctva, môžete vidieť, že je vhodný pre akýkoľvek typ budovy. Nech je to veľká budova mesta z akéhokoľvek miesta určenia alebo malý vidiecky dom. Pri konštrukcii sa terénna úprava používa na zakrytie viditeľných chýb v budove: nerovné steny, praskliny, staré škaredé obklady atď. Niekedy sa zelená vegetácia vysádza iba preto, aby bola budova exkluzívna. Kvitnúce rastliny vytvoria jasný obraz budovy.

Okrem krásy sa pomocou vertikálneho záhradníctva usilujú o vytvorenie špeciálnej mikroklíma v miestnosti. Nastavenie hustoty vegetácie umožňuje nastaviť penetráciu vnútri budovy cez slnečné svetlo a denné svetlo. V horúcich letných dňoch je ľahké dosiahnuť optimálne vnútorné teploty tienením okien. Navyše, husté lístie skryjú steny budovy zo žiaruvzdorných lúčov slnka, ktoré im zabraňujú veľmi zahriať.

Výhody terénne úpravy na mieste

Vertikálne záhradníctvo vykonané v krajine s vlastnými rukami uvoľní majiteľov prachu, nadmerného hluku a normalizuje úroveň vlhkosti. Každý vie, ako dobre a pokojne v obci v lete, ale málo ľudí sa čuduje, prečo. Bod nie je v menšom počte bzučiacich vozidiel. Len dedinské nádvoria sú obklopené zeleňou. Ak je mestské súkromné ​​nádvorie pokryté lianami, aj keď ide o hrozno, hladina hluku bude oveľa nižšia. Nehovoriac o kráse, na nádvorí bude čistý vzduch. Všetok mestský prach sa usadí na hustom líniu rastlín a človek bude dýchať menej. Okrem toho, vegetácia normalizuje vlhkosť a vytvára dokonca špeciálnu mikroklímu vo dvore.

Vyzdobiť všetko vo dvore so zeleňou. Najčastejšie sa vinice vysádzajú v blízkosti altánkov. Môžete dokonca skryť balkón za ich dlhými stonkami. Zastrešenie rozdeľuje územie na oblasti, ktoré sú oplotené od susedov. Kvitnúce viniča umožňujú zdobiť plot alebo verandu. Niekedy v kvetinových záhonoch jednoducho umiestňujú vertikálne konštrukcie tak, aby sa lány pretiahli pozdĺž nich kvôli kráse. Ak je nádvorie umiestnené na pozemku s náročným terénom, v blízkosti svahov sú postavené oporné steny z kameňa. Môžu byť tiež zelené s machom. Vo všeobecnosti existuje veľa možností a každé vertikálne záhradkárstvo dáva jedinečnosť lokality.

Video hovorí o vertikálnej kvetinovej záhrade:

Prejsť profesionálne k dizajnu vašej prímestskej oblasti, pomocou vertikálneho záhradníctva môžete vytvoriť skutočný raj.