Hospodárstvo

Popis a produktivita kurčiat z chovu lososa Zagorsky

Chov lososov v Zagorsku je veľmi úspešným sovietskym plemenom, ideálnym pre tvrdé podmienky v Rusku. Začiatočník, ktorý sa rozhodne vziať kurovdstvom, ale ktorý nevie, ktoré plemeno si vyberie, môže byť bezpečne odporúčané pre kurča Zagora.

Na základe prechody štyroch plemien v Ústave hydiny nachádzajúcom sa v meste Sergiev Posad sa toto plemeno stalo jedným z najúspešnejších plemien sovietských kurčiat. Jeho meno bolo dané na počesť starého názvu mesta - Zagorsk.

Dve ruské a dve cudzie plemená sliepok sa podieľali na vytvorení plemena: Yurlovskaya vociferous a ruská biela; Rhode Island a New Hampshire.

Z týchto plemien sa lososy z Zagoržovcov snažili robiť to najlepšie: studená odolnosť, nenáročná výživa, výroba vajec, rýchle zvýšenie telesnej hmotnosti a vytrvalosť.

Popis plemena

V prípade zorských kurčiat je sexuálny dimorfizmus výrazný vo sfarbení. Fotografia ukazuje, že kurčatá majú svetlo žlté perie, podobné farbe s mäsom z lososa, a preto je druhá časť názvu "losos". Kohútičky sú strieborno-čierne. Takže je nepravdepodobné, že by boli zmätené, a to aj za predpokladu, že luxusné kohútky, ako dokazujú nasledujúce fotografie, sa nemôžu pochváliť týmto plemenom.

Zagorskie sú radi, že jedia z kuchynského odpadu, ale nemali by byť úplne zbavení obilia. Tiež dobre reagujú na kŕmenie kuracieho krmiva, ktoré obsahujú všetky potrebné vitamíny a stopové prvky pre kurčatá.

Ak nemá vták voľný výbeh, hrubý piesok by mal byť nalievaný do samostatnej misy, ktorá pomáha kurčatám stráviť jedlo, ktoré jedia. Pri krmivách vo veľmi miernych množstvách by mala byť kŕmna krieda zmiešaná.

Varovanie! Krieda by sa nemala podávať veľa, rovnako ako vrchný obväz, pretože má tendenciu sa držať v hrudku, čím upcháva gastrointestinálny trakt.

Ako živočíšne bielkoviny sa kurčatám dostávajú mäsové a kostné múčky a rybia múčka. Môžete tiež dať jemne nakrájanú surovú rybu, ale v takomto prípade je potrebné dôsledne sledovať, či kurčatá všetko jestia a ryby nekrútia v podávači. Pre prevenciu hypovitaminózy vitamínu A sa do stravy zavedie rybí olej.

Dobrým krmivom pre kurčatá môže byť zmes pšenice a škrupiny malých kreviet. Druhá z nich poskytuje kurčatá so základným obsahom vápnika a stopových prvkov.

Kurčatá sa kŕmia jemným zrnom. V prvých dňoch jemne nakrájajte varené vajce. Je tiež dobré pridať mleté ​​vaječné škrupiny na prášok. Postupne začnite pridávať nakrájané bylinky a zeleninu.

záver

Vzhľadom na nepríjemnosť zorského lososa, rýchly prírastok hmotnosti kurčiat a pomerne vysokú mieru produkcie vajec, plemeno môže byť ako východiskové plemeno odporúčané amatérskym kurčatám a začínajúcim poľnohospodárom. Potom môžete prejsť k produktívnejším, ale aj nezdravým plemenám kurčiat, alebo pokračovať v chove zorského lososa.

Hodnotenie vlastníkov

Tatyana Antokhina, 39 rokov, s. Golubinka Už asi tridsať rokov držím toto plemeno a nebudem sa meniť na módne. Veľmi nenáročné kurča. Nikdy neopúšťajte bez vajec a mäsa je veľmi chutné. Zvyčajne chovám nosnice rok a pol. Už žiadny zmysel. Zmeniť na mladé. Zagorsky dobre inkubujú vajíčka a vyliahnu kurčatá. Dokonca ich dokážu ochrániť pred dravcami a mačkami a psíkmi zo Zagorje s kurčatami obišli obrovský oblúk Valery Konovalov, 55 rokov, str. Furmanovka Bol som zmätený s týmito Zagorsk. Manželia sú veľmi spokojní. "A mäso," hovorí, "majú dobré mäso a dobre nosia vajíčka." A ja som už unavený otvormi v plotu predtým, než kurčatá nájdu a zatvoria. Trochu sa zívate, všetci sú roztrhnutí z egrešov v záhrade. Povedali mi, aby som pre nich vytvoril uzatvorené pero, moja žena bola proti nemu. Tvrdí, že vajcia sú lepšie pre ľudí, ktorí chodia na otvorenom priestranstve. Aj keď sa tu sťažoval, stal sa to trochu jednoduchšie.