Záhradníctvo

Tomato Prima Donna

Rajčiaky, ktoré sú schopné poskytnúť bohatú úrodu po krátkom čase, sú vysoko cenené pestovateľmi zeleniny, najmä v severných oblastiach, kde je trvanie teplého obdobia minimálne. Jednou z týchto raných zrelých odrôd je rajčiak "Prima Donna".

img "alt =" paradajka "Primadonna" "src =" tomat-primadonna.jpg ">

popis

Paradajky Prima Donna patria k hybridným, raným dozrievaným odrôdam. Doba biologickej zrelosti začína 90-95 dní po klíčení semien.

Kríky vysoké, determinant. Výška rastliny dosahuje 150 cm. Odroda je určená na pestovanie v skleníkoch a na otvorenom teréne. Vzhľadom k pomerne veľkej veľkosti, kešu paradajok potrebujú včasné a pravidelné podväzok, ako rastú. Bočné výhonky tohto typu paradajok trochu, takže časté pasynkovanii nie je nutné.

img "alt =" Paradajka "Prima Donna" "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 578_2.jpg ">

Plody odrody "Diva", ako vidíte na fotografii, majú zaoblený tvar s malým "nosom" charakteristickým pre tento druh. Hmotnosť jedného rajčiaka je 120 až 130 gramov. Farba zrelej zeleniny je šarlátová. Buničina je hustá, mäsitá.

Je to dôležité! Ovocie rajčiaka "Diva" nepraská, keď je zrelé a toleruje prepravu aj na dlhé vzdialenosti.

Produktivita - vysoká. Až 8 kg zeleniny možno zozbierať z jednej rastliny s náležitou starostlivosťou.

img "alt =" Paradajka "Prima Donna" "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 515_3.jpg ">

Aplikácia v triede univerzálnej. Vďaka svojim vlastnostiam je rajčiak široko používaný na výrobu šalátov, kečupov a je obzvlášť ocenený pri konzervovaní a nakladaní.

Silné a slabé stránky

Medzi jasné výhody paradajok "Prima Donna" sú tieto:

  • veľmi skoré zrenie plodov;
  • vysoký výnos pri všetkých poveternostných podmienkach a dokonca aj na pôde so zlým zložením;
  • dobrá odolnosť voči väčšine typických chorôb paradajok;
  • plody majú dobrú prenosnosť.

V odrode neexistujú prakticky žiadne chyby. Jediná vec, ktorá môže priniesť záhradníkovi nepohodlie v procese pestovania, je výška rastliny.

img "alt =" Paradajka "Prima Donna" "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 489_4.jpg ">

Vlastnosti pestovania a starostlivosti

Proces reprodukcie hybridných paradajok "Prima Donna" zahŕňa nasledujúce postupné etapy:

  1. Sejacie semená.
  2. Pestovanie sadeníc.
  3. Výsadba rastlín v otvorenom teréne alebo skleníku.
  4. Starostlivosť o paradajky: zalievanie, hnojenie, uvoľňovanie, podväzok.
  5. Žatvu.

Zvážte všetky tieto etapy podrobnejšie.

Sejacie semená

Semená sa vysádzajú v pôde pripravenej vopred na konci marca a začiatkom apríla do hĺbky 2-3 cm. Pri výskyte prvých výhonkov je potrebné pravidelne zavlažovať rastliny a sledovať ich rast a vývoj.

Pestovanie sadeníc

S príchodom prvých troch pravých listov sa stromčeky ponorí. Výbery sú nevyhnutné pre správny rast rastlín a dobrý rast.

Sadenice je potrebné napojiť, nakŕmiť a obrátiť na slnko aspoň raz za deň, aby bol kmeň rovný.

Vysádzanie v otvorenom teréne alebo skleníku

Pri výsadbe sadeníc v otvorenom teréne je potrebné pred týmto procesom najmenej týždeň vytvrdnúť rastlinu. Robia to tak, že paradajky sa vykonávajú vo vzduchu, najprv na niekoľko hodín a potom na noc. Pri výsadbe paradajok v skleníku je možné zabrániť predkareniu.

Zasadené kríky vo vzdialenosti 40-50 cm od seba. Vzhľadom k tomu, rastlina je vysoká, musíte premýšľať vopred možnosti pre podväzku Bush, ako to rastie.

Starostlivosť o paradajky

Ako je zrejmé z opisu odrody, rajčiak Diva je nenáročný, preto, aby sa dosiahla dobrá úroda, stačí vykonať včasné zavlažovanie, uvoľňovanie, hnojenie a rastlinný podväzok.

úrodu

Po 90 dňoch, podľa hodnotenia, môžete už zbierať prvý úrodu rajčiakov. Staršie ovocie by sa malo zozbierať pravidelne a aspoň 1-2 krát týždenne, aby sa zvýšila pravdepodobnosť dozrievania ostatných, neskôr ovocia.

Podrobnejšie informácie o odrode "Diva" nájdete na videu:

recenzia

Elvira Gennadievna, 41, Grodno, Bieloruská republika Rádi by som rád rástol z dôvodu vysokého výnosu. Keď sused ponúkol pristáť vysoký hybrid, okamžite súhlasila. Hybridné odrody nemusia byť ošetrované pesticídmi, pretože sú odolné voči neskorým plesňam a iným ochoreniam. Diva vyrastala v skleníku. Bush bol asi 1,5 m vysoký. Existuje mnoho kvetenstvo. Plody dozrievajú rýchlo, vôbec nie praskajú. Chuť je krásna, sladká s miernou kysnutosťou. Veľmi sa mi páčila odroda Maria Ilyinichna, 56, Perm Celkom náhodou som v obchode s osivom videlo rajčiaky s úžasným názvom "Prima Donna". Záujem. Rozhodol som sa, že v mojom okolí budem pestovať. Sadenice vysadené začiatkom mája na otvorenom teréne. Bush rástol pomerne rýchlo. Na konci júna som už zbierala prvú plodinu paradajok, ktorá visel vo veľkých klastroch z obrovského kríka. Výška rastliny - 130-140 cm. Zvlášť pre paradajky sa nestaral. Ako vždy zalievanie, uvoľnenie pôdy oplodnené. Nerozpal som ho žiadnymi jedmi - niet naliehavej potreby. Zrelé paradajky vyrábajú šaláty, nakladané. Odroda "Diva" som sa naozaj páčila. Názov ospravedlňuje výsledok. Skutočne, kráľovská zber.

Pozrite si video: Snowboard: Anna Gasser è la prima donna a realizzare un triplo cork (Smieť 2022).

Загрузка...