Hospodárstvo

Kurčatá plemena Minorca: charakteristika, popis, fotografie

Plemeno kurencov Minorca pochádza z ostrova Menorca, ktorý sa nachádza v stredomorskej oblasti a patrí do Španielska. Miestne plemená sliepok na ostrove Menorca sa navzájom spojili, čo malo za následok plemeno, ktoré malo smer vajec. Vajcia boli veľmi veľké a chutné.

Počas britskej okupácie na začiatku 18. storočia boli mladícke kurčatá odvezené do Británie. Anglickí chovatelia sa pokúsili uplatniť metódu smerového výberu na plemeno, aby sa zvýšila váha kurčiat. Ale všetky snahy skončili neúspechom. Z Anglicka prichádzali do Nemecka kurčatá a odtiaľ do Ameriky. V Rusku sa kurčatá objavili v roku 1885, je známe, že boli prezentované tureckým sultánom. Až v roku 1911 bolo plemeno štandardizované v Rusku.

img "alt =" Minorčina plemeno "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 638_1.jpg ">

Externé dáta

Je to dôležité! Hlavná vec pri opise plemena kuriatok Minorca: stredne veľké vtáky, sú pozoruhodné pre ich osobitnú milosť.

Hlava je malá, predĺžená, spojená s predĺženým krkom. Hrebeň je v tvare listov, jasne červenej farby, s 5-6 jasne vystrihnutými zubami, kohúty sú vztyčené, sliepky sú ohnuté bokom. Tvar a veľkosť hrebeňa boli jednou z podmienok pre formovanie vzhľadu Minorky. Minoročky majú očné laloky oválne, biele. Oči sú čierne alebo hnedé.

Chrbát je široký, predĺžený a prechádza do plne dobre vyvinutého chvosta. Hrudník široký zaoblený. Kmeň je predĺžený, lichobežníkový. Vysoké nohy grafitovej farby. Krídla sú dobre vyvinuté a pevne pritlačené k telu. Telo má bielu kožu. Claws a zobák tmavá farba. Farebné perie bohaté na čierne so zeleným odtieňom. Kombinácia brilantného čierneho peria s jasne červeným hrebeňom a jasnými bielymi ušnými lalokmi robí z vtáctva menorky jedným z najkrajších. Pozrite sa na fotku, vyzerajte ako čierna Minorca.

img "alt =" Minorčina plemeno "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 586_2.jpg ">

Zistil sa, aj keď veľmi zriedka, biela farba neplnoletého. V bielej farbe môže mať hrebeň ružový tvar. Zobák, tarz a pazúry svetlej farby, oči červené. Povolené len strieborné farebné odtiene, iné odtiene mimo štandardu. Na fotografii nižšie je zobrazený biely penis Minorca.

img "alt =" Plemeno Minorca "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 523_3.jpg ">

Špecifikácie produktu

Minorca kurčatá majú smer vajec. Ale mäso získané z nich je veľmi kvalitné.

 • Živá hmotnosť kohúta do 4 kg, kuracie mäso do 3 kg;
 • Vrstvy produkujú až 200 vajec za rok;
 • Vajcia s hmotnosťou do 70 g, vajcia sú biele, s hustými hladkými škrupinami;
 • Scampering začína v 5 mesiacoch;
 • Vysoká úrodnosť vajec a bezpečnosť mladých;
 • Kurčatá rastú veľmi rýchlo.
Tip! Korytnačky Minorca nie sú vhodné na priemyselné chov, ale v súkromných farmách je možné plne sa zapájať do chovu týchto krásnych vtákov.

Chovné charakteristiky

Pri chove plemena je potrebné vziať do úvahy niektoré špeciálne vlastnosti vtáka.

img "alt =" Plemeno Minorca "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 496_4.jpg ">

 • Minorca - pochádzajú z ostrova s ​​miernym stredomorským podnebím. Preto predstavitelia plemena môžu preniesť ruskú zimu iba v teplých vyhrievaných chovných staniciach. Zabráňte vniknutiu do vnútra s vtákmi s vysokou vlhkosťou a prievanom. Minorca na ne reagujú veľmi zle.
 • V lete je povinné zorganizovať miesto na prechádzku. Vedľa domu usporiadajte priestranný paddock na prechádzku. Strečte sieť alebo vytvorte vysoký plot až do 1,6 m;
 • Nevýhody tohto plemena zahŕňajú skutočnosť, že kurčatá Minorca úplne stratili inkubačný inštinkt;
 • Vtáky sú veľmi plaché, nedajú sa k nim priblížiť, nie sú v kontakte s osobou. Ale s inými plemenami kurčiat koexistuje celkom pokojne. Skúsení chovatelia chovu hydiny odporúčajú tlmenie hrudiek s tukom, aby sa zabránilo omrznutiu.
 • Kurčatá sú vybrané na kmeň v ranom veku podľa vitálnych znakov. O niečo neskôr na externých údajoch na udržanie štandardov pre exteriér. Kurčatá vo veku 5 mesiacov s nástupom produkcie vajec a kurčiat, keď ich hrebeň začína rásť;
 • Vajcia na ďalší chov sú odobraté z kurčiat, ktoré dosiahli 2 roky veku.
 • Kurčatá sa kŕmia rovnakým spôsobom ako obvykle. Najprv nakrájané varené vajíčko postupne pridajte otruby, drvené zrno, strúhanú zeleninu a nakrájané zeleniny.
 • Dospelí sa kŕmia krmivom alebo zmesou niekoľkých druhov celých zŕn, pričom pridávajú vitamíny a vápnik.
 • Pre vtáky je dôležité mať krmivo živočíšneho pôvodu: mäso a kosť alebo rybia múčka, tvaroh.

Súlad s charakteristikami chovu povedie k dobrému výsledku: kurčatá budú zdravé a schopné poskytnúť životaschopné potomstvo. Produkčné charakteristiky plemena nebudú ovplyvnené: výroba vajec a mäso, ktoré sa v Minorcii vyznačuje vysokou chuťou.

záver

Chov menšíc je vhodnejší pre súkromné ​​domácnosti, kde krása vtáka je dôležitým prvkom pre chovateľov hydiny. Ak môžete poskytnúť teplá hydinárna, priestrannú klietku v otvorenom priestore a správnu výživu, potom začnite s chovom mladých ľudí. O plemenom Minorca nájdete video:

recenzia

Maxim Chešnokov, 46 rokov, neďaleko Moskvy Držal som sa na mojom dvorku už 5 rokov a nemôžem povedať, že je pre mňa ťažké chovať tohto vtáka. Kurčatá rastú a peří veľmi rýchlo. Dobre rastúci mladí vo voľnom výbehu, hlúpy zelené, červy. Mladí ľudia sú veľmi citliví na chlad a vlhkosť, preto ak to počasie neumožňuje, je lepšie vyhnúť sa chôdzi. Nechaj ich deň v dome, možno aj v preplnených podmienkach, ale v suchu a horúčave. Olga Badina, 35 rokov, región Smolensk. Obsah Minorok nie je pre zisk, ale pre vlastné potešenie. Kombinácia čiernej, bielej a červenej farby robí vtáka neodolateľným. Samozrejme, dostaneme nielen estetické potešenie, ale aj dosť hmatateľný výsledok vo forme vajec a mäsa. Moje kurčatá nesú asi 155 vajec ročne, ale každý je veľmi veľký. Vytvorili teplý dom, v ktorom sa naše sissy nebojí strachu. Mal som nepríjemný prípad, keď náš Peter Peter zamaskal hrebeň. Nevedel som teda, že Minorca sú veľmi citlivé aj na malé mínusy.