Záhradníctvo

Labuť Swan

Na moderných chata a záhrade parks, baklažán už nie je mladý-hosť, ale skutočný majiteľ-prežil. Stále viac záhradníci radšej pestujú túto bohatú zeleninu. V tomto článku sa budeme sústrediť na zástupcu bielej odrody baklažánu "Swan".

img "alt =" Lahôdka Swan "src =" baklazhan-lebedinij.jpg "style =" šírka: 505px; výška: 650px; "/>

popis

Lahôdka "Swan" z hľadiska dozrievania plodov je odroda v strednej sezóne. Obdobie plného dozrievania plodov od okamihu prvého výhonku je 105-116 dní. Kroviny sú kompaktné, stredne veľké, dosahujú výšku 50-70 cm. Odroda je vhodná na pestovanie v skleníku aj v otvorenom teréne.

Plody majú valcovitý, mierne pretiahnutý tvar. V období technickej vyspelosti namaľované biele. Veľkosť jednej rastliny má dĺžku 18-20 cm a priemer 5-7 cm. Hmotnosť jedného dospelého ovocia sa pohybuje od 200 do 250 gramov.

Dužina odrody baklažánu "Swan" je snehovo biely, jemný, bez horkosti. Táto vlastnosť robí populáciu medzi veľkým počtom záhradníkov.

Výťažok tohto typu baklažánu je vysoký. Z jedného štvorcového metra lôžka je možné zhromaždiť až 18 kg zeleniny.

Je to dôležité! Ak chcete získať maximálny výnos z jedného kefa, nemali by ste naň nechať viac ako 5-6 veľkých kvetení.

Pri varení je odroda veľmi obľúbená ako surovina na výrobu kaviáru, nálevu a hlavných jedál.

img "alt =" Vajcia labutí "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 453_5.jpg ">

O výhodách odrody

Medzi kľúčovými prínosmi baklažánu "Swan" treba poznamenať:

  • vysoký výťažok;
  • vynikajúca tolerancia voči teplotným zmenám a hlavné "rozmary prírody";
  • dobrá odolnosť voči širokému spektru chorôb charakteristických pre baklažán;
  • výborná chuť a kvalita výrobku;
  • široké použitie vo varení.
Varovanie! Okrem hlavných výhod sú biele odrody baklažánu obzvlášť oceňované pre svoje užitočné a liečivé vlastnosti.

recenzia

Diana Igorevna, 35 rokov, Volgograd.V tomto roku sa rozhodla zasiať na svojom sprisahaní neobvyklé baklažány. Prečo neobvyklé? Pretože majú bielu farbu, ktorá je pre naše družstvo Dacha novinka. Zasadil som rôzne "Swan". Vzhľadom k tomu, že klima v mojom regióne je dosť teplá, zasadila "zázrak" priamo na záhrade. Po objavení prvých plodov, ktoré pomerne rýchlo dozreli, začal som čoraz častejšie zaznamenávať prekvapené vyhliadky mojich susedov, ktorí stratili farbu mojich snehovo bielych krás. Rozmanitosť bola skutočne veľmi plodná. Pripravil som veľké množstvo kaviáru a šalátov na zimu a takisto zaobchádzalo s mojimi susedmi s nezvyčajnou zeleninou. V tomto roku som sa rozhodol uviesť experiment na baklažány. V obchode so semenami nakúpili tie najneobvyklejšie a exotické odrody. Všetky sa líšili tvarom, farbou a chuťou. Všetky druhy rastlín pristáli v sadeniciach na otvorenom teréne. Starala sa o novinky ako zvyčajne, fialové baklažánky, na ktoré sme zvykli. V júli mi moje pekné muži potešili svoj prvý úrodu. Všetky odrody sa naozaj líšili chuťou. Niektorí si spomenuli chuť húb, ostatné baklažány a iní, vo všeobecnosti sa nedali rozlíšiť od pikantného kuracieho mäsa. Hlavná vec je, že v celej zelenine bola úplne chýbajúca horkosť. Výťažok odrôd tiež spokojný. Experiment bol úspešný!

Pozrite si video: Labuť. Swan. Latte Art - Barista Profesionál kurz (Jún 2020).

Загрузка...