Záhradníctvo

Laktová bábika modrá

Obmedzený priestor, a často nedostatok finančných možností na nákup pozemkov, tlačí mnohých ľudí, aby pestovali zelenú a zeleninu priamo v byte a presnejšie na balkóne alebo loggii. Na tento účel má mnoho firiem špeciálne vyvinuté odrody zeleniny na pestovanie v interiéri. Jednou z mnohých noviniek domáceho chovu je baklažán hybridný Patio modrý.

img "alt =" Baklažán "Patio Blue" "src =" f1-133.jpg ">

popis

Baklažánový "Patio Blu" kompaktný hybrid s predčasným dozrievaním, určený na pestovanie v nádobách. Táto odroda je skvelá na balkóne alebo v kvetináčoch mimo okna. Bush má malú veľkosť (približne 50 cm), ale skôr rozvetvenú. Listy a ovocie sú malé. Pre aktívny rast je rastlina najlepšie umiestnená na slnečnej strane bytu. Najlepšie, ak je východ alebo juhovýchod.

Je to dôležité! Rastlina by nemala byť umiestnená na južnej strane, pretože kvôli bohatému a dlhotrvajúcemu vystaveniu slnečnému žiareniu môže dôjsť k spáleniu tepla, čo negatívne ovplyvní ďalší vývoj bush a budúcich plodov.

Malé baklažánové baklažány odrody sú husto pokryté celou rastlinou od základne až po vrchol. Sklizeň vnútorného hybridu v období technickej splatnosti, ako aj v konvenčných odrodách.

Mäso hybridného jemného, ​​bez stopy horkosti.

Pri varení sa odroda široko používa na prípravu rôznych jedál: od šalátov, príloh a polievok až po vynikajúce majstrovské diela kulinárskeho umenia.

Vlastnosti pestovania

Napriek tomu, že odroda je vnútorná, podmienky jej pestovania sa prakticky nelíšia od starostlivosti a postupov, ktoré vykonávajú záhradkári na svojich stránkach. Jediný rozdiel je v rozsahu pozemku a veľkosti rastliny a ovocia.

Starostlivosť o vnútorné baklažány začína obdobím výsevu semien. Semená môžete kedykoľvek zakopávať, ale je lepšie to urobiť skoro na jar, aby kríky mohli dostať maximálne množstvo slnečného svetla počas obdobia dozrievania.

Výhody odrody

Lahôdka, určená na pestovanie v byte, má množstvo pozitívnych vlastností a vlastností, čo z nej robí veľmi populárne, a to najmä dnes. Najjasnejšie výhody odrody Patio Blu zahŕňajú:

  • nenáročná a ľahká kultivácia;
  • kompaktné puzdro a dobrý výnos;
  • odolnosť proti chorobám;
  • univerzálnosť použitia a skvelá chuť.

To nie sú všetky výhody hybridnej odrody, ale sú to tie, ktoré pomáhajú splniť sen mnohých ľudí, dokonca aj s obmedzenými finančnými príležitosťami. Vďaka kultivácii vnútorných odrôd si každý môže plne vychutnať zdravú zeleninu, pestovať ju na parapete alebo balkóne.

recenzia

Praskovya Sergeyevna, 81, Murmansk Žijem v severnom regióne Ruska, takže rastúce baklažánky na okne je pre mňa jedinečnou príležitosťou získať zeleninu bohatú na vitamíny, čo je dôležité v mojom veku. Ráda sa starám o vnútorné rastliny. Po prvé, v mojom byte sa usadili kvety, potom som začal pestovať cibuľu a kôpor, ale tento rok som sa rozhodol skúsiť pestovať baklažány. Vzhľad hybridnej odrody Patio Blue bol veľmi potešený. Zasadené semená koncom februára. Koncom júna som si kríky potešil prvou žatvou. Chuť mini-zeleniny nie sú nižšie ako klasické odrody, dokonca chutnejšie. Vyrobené z malého baklažánového šalátu. Rodinná rada rozhodla, že zdobí náš novoročný stôl. Môj sen sa stal skutočnosťou vďaka vzhľadu vnútorných hybridov. Irina Pavlovna, 32, Sevastopol Mám radosť z kvetinárstva. V mojom byte neustále majú nové závody. Takže v tomto roku som sa rozhodol potešiť s novým maznáčikom. Šiel som do môjho obľúbeného obchodu, pozrel sa na anthurium a nečakane som videl v sáčku vrecia zo zeleniny. Najskôr som si myslel, že to bola fotomontáž a ďalší trik výrobcu. Požiadala predajcu, aby mi podrobnejšie povedal o podivných semenách. Ukázalo sa, že tieto odrody sú chované špeciálne pre pestovanie v podmienkach bytu. Rozhodol som sa to skúsiť. Kúpil baklažán "Patio Blu." Semená zasiate do kvetináčov. Prišli veľmi rýchlo a spoločne. O mesiac neskôr na mojom okne svieže kríky zdobené husto pokryté kvetmi. Čoskoro sa na ich mieste objavili drobné ovocie. Keď dospeli, rozhodol som sa ich vyprážať. Miska sa ukázala úžasná. Môj manžel ani neuveril, že sú to baklažánky, ktoré ma pestujú na parapete. To je to, ako moja vášeň pre kvety profitovala a otvorila pre mňa nové príležitosti. Elvira Gennadievna, 45, Soči Pestovanie kvetov a vnútornej zeleniny je moje staré koníčky. V tomto roku som sa rozhodol na plantáži baklažánu. Kúpil hybridný prvotriedny stupeň "Patio blue". Semená zasiate v marci. Hrnce so sadenicami umiestnenými na slnečnej strane bytu. Každý deň premenujete rastliny na slnko. V máji vytiahla kríky na terase pred domom. Na jednej rastline bolo veľa ovocia. Sú malé, ale veľmi chutné. Maso je jemné, úplne bez horkej chuti typickej pre baklažán. Od kultivácie miestnosti baklažánu len pozitívne emócie.