Kvety

Trvalky na Sibíri, kvitnúce celé leto

Trvalka kvety - najjednoduchší spôsob, ako urobiť vaše stránky kvitnúce a krásne. Koniec koncov, tieto rastliny nemusia byť zasadené každý rok - stačí zasiať semená raz, a niekoľko rokov záhonov poteší majiteľa s nástupom novej sezóny. Ak chcete nájsť vhodnú trvalú kvetinu dnes nie je problém, každý rok sa stále viac a viac odrôd týchto kvetov.

Avšak veľká väčšina trvaliek je pre mierne a južné podnebie, zatiaľ čo záhradníci v studenej Sibíri sa budú musieť pokúsiť nájsť trvalé kvety pre svoje miesto. Ale je to dosť realizovateľná úloha!

V tomto článku je zoznam najlepších trvaliek pre sibírske podnebie, ako aj stručné odporúčania o ich kultivácii.

Čo sú to zvláštne trvalé kvety?

Trvalky kvety a rastliny sa líšia tým, že na konci každej sezóny nezomrú, ale "zaspávajú". Koreňový systém trvaliek je uložený v krajine a na jar sa objavujú nové výhonky a kvetenstvo. Zložitosť pestovania trvalých rastlín na Sibíri a Uraloch spočíva vo veľmi nízkych zimných teplotách - zem zmrzne do veľkej hĺbky. Kvôli ťažkým mrazom môžu zomrieť korene z viacročnej rastliny.

Dnes však existujú stovky druhov viacročných kvetov, medzi ktorými sú aj tí, ktorí sa cítia skvelo na severe, a dokonca aj tie, ktoré sú vybrané špeciálne pre sibírsku.

Trvalky na Sibíri sa pestujú rovnako ako rastliny určené pre zvyšok krajiny - tieto plodiny nemajú žiadne osobitné požiadavky. Rovnako ako všetky kvety, sibírska trvalka musia byť napojené včas, niekedy oplodnené a chránené pred napadnutím hubami, chorobami a škodcami.

Je to dôležité! V chladnom sibírskom podnebí sú obzvlášť obzvlášť pevné tmavozelené trvalé kvety.

Kvôli chladnému a vlhkému podnebiu sú žiarovky často infikované hubami, preto je potrebné ich ošetriť fungicídmi pred výsadbou v zemi.

Ako sú kvetinové záhony vyrobené z trvaliek

Krajinskí dizajnéri odporúčajú vytvoriť v sibírskej oblasti štandardné trojpodlažné kvetinové záhony. Toto sa robí kvôli kvitnutiu celej sezóny. Koniec koncov, aj trvalé rastliny majú obmedzené obdobie kvitnutia. Toto tvrdenie je obzvlášť pravdivé v súvislosti s kvetmi žiaroviek (tulipány, narcisy, krokusy), tieto kultúry potrebujú čas a silu, aby vytvorili nové kvetenstvo.

Varovanie! Vytvorením viacpodlažného záhonového kvetu môžete záhradu zabezpečiť s kvitnúcimi rastlinami počas celej letnej sezóny. Keď kvitnú niektoré trvalé kvety, rozkvitnú tieto odrody.

Prvý riadok

Odporúča sa, aby do popredia kvetinových záhonov boli pestované nízko rastúce viacročné kvety (až do výšky 30 cm), ktoré zahŕňajú aj zemné kryty (rastliny sa plížia pozdĺž podzemia). Tieto rovnaké kvety zaplnia priestor medzi ostatnými rastlinami, kamene z krajinných kompozícií, podzemné trvalky trasy, sú obklopené záhradnými stromami.

Tip! Aby bolo možné správne rozložiť kvety vo viacúrovňovom kvetinovom záhonovom lôžku, je potrebné urobiť plán na pestovanie trvaliek, na ktorom by sa uviedlo načasovanie ich kvitnutia a trvanie kvitnutia.

Pravdepodobne najskôr kvitnú plodiny s nižšou veľkosťou. V skutočnosti táto skupina zahŕňa snežienky, krokusy, tulipány.

Na pestovanie v sibírskej klíme, kde mrazy dosahujú -40 stupňov a zem zmrzne cez viac ako dva metre, sú vhodné nasledujúce nízko rastúce trvalky:

Lily údolia