Kvety

Plazivé kvety trvalky: fotografie s názvom

Pozemné trvalky sú akousi čarovnou hůlkou pre záhradníka a dizajnéra krajiny. Práve tieto rastliny zapĺňajú prázdnu plochu na záhrade kobercom, pristávajú na najťažších miestach, slúžia ako pozadie vyšších jednotlivých kvetov. Pozemné pokrývky, ktoré kvitnú celé leto, môžu vyzdobiť akýkoľvek pozemok, navyše tieto trvalky, ktoré sa plazujú po zemi, nepotrebujú osobitnú starostlivosť.

Vyberte si zo stoviek odrôd pôdy trvalé rastliny, ktoré je najvhodnejšie pre záhradu, pomôže fotografie a názvy týchto kvetov, vlastnosti rastlín a opis metódy ich pestovania.

Podzemné rastliny a ich vlastnosti

Dnes je ťažké si predstaviť krajinu vidieckeho domu, v ktorom sa nepoužívajú plazivé trvalky. Kryty zeme, v závislosti od odrody, môžu mať obrátené listy, krásne navrhnuté kompaktné kríky alebo jemné voňavé kvetenstvo.

Kvetinový koberec môže zakomponovať záhradné chodníky, byť umiestnený pozdĺž plotu alebo slúžiť ako hranica pre záhony, dopĺňať kamenné záhradné kompozície (skalné arómy, skalky, umelé rybníky), rastliny okolo kmeňov záhradných stromov. Často pokrytie pôdy jednoducho vyplní dutiny v pozemku, vysadiť tam, kde nie je nič schopné pestovať okrem buriny.

Krycia rastliny pre záhradu má množstvo výhod oproti iným kvetinám a okrasným bylinkám:

 1. Neprestajnosť majiteľov pôdy je ich hlavnou kvalitou. Tieto rastliny sú nielen možné, ale aj nevyhnutné, vysadené v oblastiach s chudobnou, neplodnou pôdou. Ak existuje nadbytok kvetov hnojív na teréne pokrytie bude veľmi malé, všetky sily rastliny idú na rozvoj zelene a rast bush.
 2. Možnosť pestovania na slnečnej strane záhrady a v tieni. Medzi odrodami pokryvcov je ľahké nájsť rastliny, ktoré spĺňajú všetky požiadavky záhradníka.
 3. Koreňový systém zemných krytov nerastú hlboko do pôdy, ale do šírky. To umožňuje koreňom zadržiavať zem, dávať jej určitý tvar - kvetinový záhon sa nerozpadne.
 4. Stonky a kvetenstvo vytrvalých pôdnych krytov zomrie na zimu, ak nie sú vyčistené, sušené rastliny sa stanú hnojivom pre pôdu, rovnako ako ochrana pred chladom pre svoje vlastné korene.
 5. Tiež plazivý kryt tiež zohráva úlohu mulčovania: slnečné lúče sa nedokážu dostať cez pevný koberec, zem nevystáva a buriny nerastia. Okrem toho pevný koberec podkladového krytu zabraňuje vylúhovaniu pôdy a poveternostným vplyvom.
 6. Takmer všetky zemné kryty sú trvalé rastliny, takže ich semená sú kúpené a vysiate len raz. Potom je koberec rastlín tvorený rezaním, oddelením puzdra a inými metódami bez semien.
 7. Stovky odrôd zemných rastlín vám umožnia vybrať si akúkoľvek kvetinu pre vašu záhradu: s krásnymi kvetmi, vyrezávanými listami, rýchlo rastúcimi alebo zdobenými, schopnými kvitnúť celú sezónu alebo zostať stále zelenými po celý rok.

Ako možno vidieť, rastliny zemného plášťa zohrávajú úlohu nielen výzdoby, ale aj záhradného ochrancu, plavčíka v ťažkých situáciách, keď iné rastliny nemôžu zvládnuť.

Odrody zemných krytov

Ako už bolo spomenuté, existujú mnohé odrody rastlín, ktoré sa vyznačujú nielen vonkajšími dekoratívnymi vlastnosťami, ale aj obdobiami kvitnutia, metódami reprodukcie, požiadavkami na svetlo, vlhkosť a zloženie pôdy.

Je potrebné vybrať si terénne pokrytie s ohľadom na niekoľko faktorov naraz, to sú:

 • typ primárnych farieb v kvetinovej záhrade alebo v časti záhrady, kde budú umiestnené kryty zeme. Koniec koncov, tieto rastliny by mali byť v súlade s "susedmi" vo farbe, výške, zavlažovacieho režimu.
 • Zloženie pôdy. Väčšina plíživých zemných kvetov uprednostňuje ľahké, skromné ​​krajiny, ale existujú aj niektoré, ktoré je potrebné pravidelne hnojiť.
 • Odtieň alebo svetlý priestor.
 • Vlhkosť zeme, blízkosť podzemných vôd, prítomnosť nádrže. Nie všetky kryty zeme sa môžu vyvinúť v podmienkach vysokej vlhkosti, existuje riziko, najmä v nížinách, že hrebeň bude hniť a hnilieť.
 • Veľkosť voľného priestoru, ktorý musí vyplniť zemný kryt.
Varovanie! Väčšina plíživých kvetov rastie veľmi rýchlo a naplňuje všetok voľný priestor. Existujú medzi terénnymi krytinami a agresívnymi druhmi, ktoré môžu "zabiť" nielen buriny, ale aj kultúrne kvety.

Výber názov a rozmanitosť terénneho pokrytia trvalé pre vašu záhradu, musíte brať do úvahy všetky fakty v komplexe. Potom bude kvetina nenáročná výzdoba miesta, a nie záhradník hlavy.

Úžasný Phlox

Biele, modré a ružové kvetenstvo zdobia keby na konci mesiaca máj. Ale ani bez kvetov, styloidný phlox vyzerá celkom zaujímavý - táto podzemná plocha má malé listy, ktoré vyzerajú ako ihly a samotné kríky sú husté - zem je naozaj pokrytá masívnym kobercom.

Tento zemný kryt je možné pestovať tak, že vyberiete iba jednu farbu, alebo vytvoríte naraz tri farby v kvetinovom záhonovom kvete - to sa ukáže ako veľmi farebná, akvarelová krytina.

Strihaný tvar môže zdobiť mixborder, rock ariar alebo inú kompozíciu krajiny. Pozemný kryt vyzerá skvele až do zimy - čisté, zelené kríky.

Táto trvalka sa šíri odrezaním. Kúpou dvoch alebo troch výhonkov a ich výsadbou na pozemku, po niekoľkých rokoch môžete získať rozsiahly koberec kvitnúcich flóxov - rastú veľmi rýchlo.

výsledok

Ak chcete pestovať pôdu trvalé trvalky nemusia byť skúsený záhradník. Tieto rastliny sú skvelé pre začiatočníkov, rovnako ako pre tých, ktorí chcú v krátkom čase as minimálnymi nákladmi obrátiť prázdnu oblasť na kvitnúcu pôdu.

Letný rezident si môže vybrať iba odrodové pokrytie - trvalky budú robiť zvyšok sami.