Záhradníctvo

Laktár Drakosha

Lahôdka je obľúbenou zeleninou mnohých. Má mnoho prospešných vlastností, bohatých na vitamíny, minerály a vlákninu. Existuje veľa možností na varenie baklažánu. Mnoho ľudí vie, ako si ich pripraviť. Len málo ľudí vie, ako správne pestovať túto zeleninu. Zvážte jedného z významných predstaviteľov baklažánu - odrody "Drakosha".

Na jeho príklade uvidíme, ako sa správne zaobchádzať s baklažánmi a aké rysy tohto druhu majú. A ako vyzerá ovocie, môžete vidieť na fotografii.

img "alt =" Vajcia Drakosh "src =" baklazhan-drakosha.jpg ">

charakteristiky

Lahôdka "Dragon" sa vzťahuje na skoré dozrievanie odrôd. Od okamihu klíčky po úplné zrenie plodu trvá od 100 do 120 dní. Môžu sa pestovať v otvorenom teréne alebo v skleníkoch. Výška rastliny môže dosiahnuť až 1 m. Farba plodu, rovnako ako všetky baklažány, je tmavo purpurová, pokožka je lesklá a hladká. Hmotnosť jedného ovocia je asi 300 g a dĺžka je až 21 cm. Tvar ovocia je hruškovitý. Odroda je odolná voči chorobám, čo zaručuje dobrú zber. Bohaté ovocie, najmä ak sa pestuje v skleníku. V takýchto podmienkach môžete zozbierať až 5 kg ovocia na m2.

Chuť je príjemná, nie je horkosť. Vhodné na ochranu. Odroda je chovaná špeciálne na pestovanie v nepriaznivých podmienkach. Rastú a rozvíjajú sa aj v neúrodnej pôde. Komplikovaná starostlivosť nevyžaduje. Táto odroda rýchlo rastie a vyvíja. Vysoký výnos baklažánov "Drakosha" umožní aj na malej ploche zbierať veľa ovocia.

recenzia

Ekaterina, 43 rokov, Samara, tento rok budem skúsiť odrodu "Drakosha" znova. V minulosti som od svojich susedov veľa počul o týchto baklažánoch. Recenzie boli veľmi dobré. Rozhodol som sa to skúsiť. Ale z nejakého dôvodu dozreli iba 2 plody. Aj keď sa zdvihli krásne, niečo sa pokazilo. Mohli sa chytiť zlé semená alebo nevhodná pôda. Pokúsim sa v tomto roku rásť v skleníku. Dúfam, že tentoraz to všetko bude fungovať. Dúfam, 38 rokov, Krasnojarsk Budem zdieľať svoje skúsenosti s pestovaním baklažánov odrody "Drakosha". V zásade som bol spokojný. Ovocie bolo dosť, ale nejako malé. Dúfam, samozrejme, o zasľúbené 300 gramov predávajúceho, ale hmotnosť ovocia bola 2 krát nižšia. Kúpil som si sadenice, ale sám som ich nevyrábal, pretože nebol čas. V nasledujúcom čase sa pokúsim osobne rásť Valentina, 50 rokov, Orel, nikdy predtým som nezosadil baklažán, takže mám prvú "Drakoshu". Ukázalo sa, že nie je také ťažké rásť, ako som si myslel. Veľmi dobrá odroda, chutné a mäsité. Je tiež vhodný na konzerváciu, hoci sa niekoľko z nich podarilo vyskočiť, takmer každý ho jedol v lete. Budúci rok budem pestovať viac.