Nástroje a vybavenie

Plynový keramický ohrievač

Najnovšie najpopulárnejšie boli olejové radiátory, ale ich nevýhodou bola veľká spotreba energie. Na výmenu zastaraných modelov boli dodané keramické ohrievače poháňané plynom a elektrickou energiou. Z hľadiska spotreby energie sú tieto jednotky hospodárnejšie. Keramické ohrievače pre chatové domy sa stali veľmi obľúbenými, čo vám umožní rýchlo zohriať miestnosť po príchode majiteľov.

Rozdielové zariadenia podľa spôsobu umiestnenia

Pre jednoduché používanie sa keramické ohrievače vyrábajú v niekoľkých typoch, ktoré sa líšia v spôsobe umiestnenia. Poďme zistiť, čo sú.

Nástenné modely

Typom montážnych vykurovacích telies sa pripomínajú tradičné radiátory. Stačí stačiť keramický panel na akúkoľvek voľnú časť steny a je pripravený na prácu. Vzhľadom k tomu, že teplý vzduch vždy smeruje hore, je lepšie zavesiť panely v dolnej časti steny. Nástenné ohrievače sú vyrábané v rôznych veľkostiach, hrúbke a tvare. Návrh niektorých drahých spotrebičov s elektronickým ovládaním je podobný ako klimatizácia.

Veľkosť a výkon jednotky sa vyberajú podľa plochy vykurovanej miestnosti. Vo veľkých miestnostiach je niekoľko panelov zavesených na stenách. Ak sú ohrievače v krajine potrebné na trvalú prevádzku, uprednostňujú modely s vstavaným termostatom alebo samostatne inštalujú regulačné zariadenie.

Pred uprednostnením jedného alebo druhého modelu v čase nákupu musíte predtým čítať recenzie používateľov na fórach. Pomôže to vidieť všetky výhody a nevýhody konkrétneho zariadenia.

Sergey, 35 rokov, Novosibirsk Pred dvoma rokmi si kúpil ohrievač Rolsen RTH-2777RT. Čo možno povedať: vysokokvalitná montáž, pohodlný ovládací panel a diaľkové ovládanie, krásny vzhľad. Funguje bez problémov, rýchlo zohreje miestnosť, nevytvára silný hluk. Jedinou nevýhodou je čierna farba prípadu, ale to je tak triviálne. Lydia, 43, Kemerovo V minulom roku predstavili ohrievač Bimatek HT301 (H - 3218 BSM). Spočiatku som si myslela, prečo je to potrebné. Ale v zime dokonca prišiel mimochodom. Dala som ho blízko pohovky, keď sa pozerám na televíziu alebo v spálni. Izba sa rýchlo zahrieva asi za 5 minút, rotačný stojan je veľmi pohodlný. Ešte nevidím žiadne nevýhody.