Výstavba

Usporiadanie polykarbonátových skleníkov vnútri + foto

Po dokončení výstavby skleníka ešte nemožno hovoriť o jeho pripravenosti na pestovanie zeleniny. Štruktúra musí byť vybavená vo vnútri a ako to bude robiť, závisí od pohodlia práce na pestovaní plodín, ako aj z ukazovateľa výnosov. Teraz sa pozrieme na to, ako zariadiť vnútri polykarbonátový skleník, aby ste racionálne využili priestor a zároveň získali dobrú úrodu.

Dôležité nuansy vnútorného usporiadania skleníka

Keď sa otázka správneho vybavenia vnútorného skleníka stáva relevantná, musíme okamžite určiť spôsob pestovania plodín. Rozloženie celej miestnosti závisí od toho, kde rastliny rastú v záhrade alebo v poličkách.

Existuje niekoľko hlavných bodov, ktoré vyžadujú pozornosť v počiatočnom štádiu usporiadania skleníka:

  • Zavlažovanie je prvá vec, ktorú rastliny nemôžu robiť. V počiatočnom štádiu usporiadania je potrebné začať robiť vnútorné zavlažovanie. Najskôr pripravte prívod vody. Zvyčajne je 1 bod dosť, ale ak je plocha skleníka veľká, je rozumné urobiť niekoľko z nich. Je dôležité okamžite určiť budúci zavlažovací systém. Najefektívnejším je kvapkanie zavlažovania.
  • Vybavenie skleníku je dôležité, aby ste sa postarali o vetranie. Bez prístupu na čerstvý vzduch, žiadna rastlina nemôže normálne rásť. V skleníku je polykarbonát veľmi jednoduché vytvoriť otváracie úseky na vetranie. Miesto vetracieho otvoru je zabezpečené ešte predtým, ako sa pokožka skleníkového rámu skrátila s polykarbonátom.
  • Nasledujúcu pozornosť treba venovať vykurovaniu. Polykarbonátové skleníky môžu byť použité pre zimnú rastúcu zeleninu. Vykurovacie zariadenie je možné vybaviť rôznymi spôsobmi: od najjednoduchšej inštalácie kachlí, tepelnej pištole, infračerveného ohrievača až po komplexnú inštaláciu ohrevu vody alebo vyhrievanú podlahu. Pri výbere jedného z vykurovacích systémov je potrebné brať do úvahy, že takmer všetky z nich sú určené na vykurovanie vzduchu a iba teplá podlaha je schopná ohriať skleníkovú pôdu. Pokládanie pod podlahové vykurovanie sa vykonáva pod všetkými lôžkami a drenážou. Pod tepelným okruhom musí byť nevyhnutne tepelná izolácia. Lepšie, ak je s fóliovým reflektorom. Táto vrstva zabraňuje prechodu tepla do pôdy a nasmeruje ju na zahrievanie pôdy v záhrade.
  • Skleník s osvetlením obyčajných žiaroviek predstavuje konvenčne vybavenú stodolu. Rastliny v tomto svetle sa vyvinú zle kvôli absencii modrého svetla v spektre. Optimálne pre osvetlenie skleníkov z polykarbonátu používajte LED, výbojky alebo žiarivky.

Video hovorí o svetelných zdrojoch pre osvetlenie skleníkov:

Tu všeobecne a všetky hlavné etapy usporiadania polykarbonátových skleníkov. Každý pestovateľ zeleniny má právo vybaviť budovu podľa vlastného uváženia, najdôležitejšie je, že pestovanie plodín by malo byť pohodlné a malo by pozitívny výsledok.