Záhradníctvo

Samozreté odrody uhoriek

Cucumber je obľúbená zelenina pre väčšinu záhradníkov. Moderný výber má viac ako 90 odrôd tejto kultúry, osobitné miesto, medzi ktoré je obsadené vlastné opeľované uhorky. Majú pistil a tyčinku, ktorých opeľovanie sa uskutočňuje bez účasti hmyzu, čo dáva odrode niekoľko výhod v porovnaní s analógmi opelené opice. Z tohto dôvodu sú hybridy obzvlášť v dopyte medzi začínajúcimi záhradníkmi a skúsenými farmármi.

Hybridné výhody

Samotvrdené odrody uhoriek sa nazývajú selektívny majetok. Majú niekoľko významných výhod:

  • stamen sa opeľuje pod vplyvom vodných kvapôčok, rosy, bez účasti hmyzu, čo vám umožňuje pestovať kultúru v bariérovom skleníkovom prostredí;
  • mrazuvzdornosť umožňuje skoré vysadenie a prijímanie prvej plodiny už koncom mája;
  • odolnosť proti chorobám;
  • vysoký výťažok;
  • skoršia splatnosť;
  • úspešné pestovanie na otvorenom teréne, a to aj pri nepriaznivých poveternostných podmienkach.

Tento hybrid je zvlášť odolný a vhodný na pestovanie v skleníku a na otvorenom poli. Výťažok niektorých odrôd dosahuje 35-40 kg / m2, Široká škála samoopelivých odrôd vám umožňuje vybrať lahodné, krehké uhorky na čerstvú spotrebu a konzerváciu.

Výber odrody

Pri výbere odrody je najprv potrebné vziať do úvahy účel zeleniny, a teda aj ich veľkosť, chuť, vhodnosť na konzerváciu, výnos.

Zelenina na šalát

Čerstvá uhorka, viac ako kedykoľvek predtým, prajeme skoro na jar. Skleníky v tomto prípade vám umožňujú pestovať bohatú plodinu napriek nízkym teplotám. Pre skoré skleníkové výsadby sa preto najlepšie považujú odrody:

Danila

Vlastné opeľované hybridy zahŕňajú odrody uhoriek, ktoré môžu rásť v otvorených priestoroch, skleníkoch, skleníkoch a dokonca aj balkónom. Všetko, čo je potrebné, je túžba a vhodné semená. Hybridy sú nenáročné a schopné poskytnúť bohatú úrodu s vynikajúcou chuťou vďačnosti majiteľovi za minimálnu starostlivosť.