Nástroje a vybavenie

Ako pracovať so sekačkou na trávu

Pri veľkých trávnatých plochách v blízkosti domu je potrebná starostlivosť. Sekačka na trávu môže rýchlo vystrihnúť trávu a dávať miestu čistý vzhľad. Nákup nástroja je však len polovica úspechu. Potrebujete vedieť, ako pracovať so sekačkou, dať ju správne spustiť, nastaviť nože a udržiavať ju.

Dôvody, prečo kosačka na trávu nemôže začať

Každé zariadenie vyžaduje starostlivé ošetrenie a dodržiavanie pravidiel prevádzky. Zdá sa, že nástroj, ktorý fungoval pri kontrole v obchode po dodaní do domu alebo po niekoľkých dňoch prevádzky, prestala začínať. Pred kontaktovaním servisného strediska sa môžete pokúsiť vyriešiť problém sami. Dôvody poruchy benzínových a elektrických kosačiek sú odlišné.

Benzínová kosačka sa nesmie spustiť z nasledujúcich dôvodov:

 • Predtým, než začnete motor, musíte skontrolovať palivo v nádrži. Jeho malé množstvo vytvorí vzdušnosť systému, ale je tiež nemožné naplniť nádrž na okraj. Pri dopĺňaní paliva dodržujte štítok s maximálnou úrovňou paliva. Ak je kosačka odoslaná do zimného skladu, palivo sa musí vypustiť, pretože benzín má tendenciu odparovať. Čerpanie paliva sa vykonáva pomocou zúženia. Neotvárajte motor, kým sa náhodne vyliaty benzín neuschne na časti kosačky, aby sa zabránilo vznieteniu horľavej kvapaliny.
 • Motor na kosačku sa často nespustí kvôli tomu, že používateľ nevie, ako ho správne spustiť. Pred spustením páčky otočte maximálnu rýchlosť a potom primér čerpal benzín do karburátora. Kábel štartéra hladko potiahne trochu na seba a potom sa ostro stiahne.
 • Po neúspešných pokusoch o spustenie motora sa môžete pokúsiť o zmenu zapaľovacej sviečky. Často je dôvod, prečo práve v ňom spočíva. Ak nie je k dispozícii náhradná sviečka a stará je pokrytá silnou sadziou, mala by byť vyčistená jemnozrnným brúsnym papierom.
 • Zanesený vzduchový filter vedie k príprave nesprávnej palivovej zmesi a motor sa začne stáť alebo vo všeobecnosti sa nespustí. Problém môžete ľahko vyriešiť umytím extrahovaného filtra v čistom benzíne a následným sušením na vzduchu. Vzduchové filtre by sa mali umývať každých 25 hodín prevádzky, a to aj vtedy, keď sa kosačka nezastaví.
 • Bezprostredne po štarte motora môže dôjsť k strate kvôli uviaznutému piestu alebo kolennému hriadeľu. Po odskrutkovaní zapaľovacej sviečky so štartovacou šnúrou je potrebné motor niekoľkokrát pumpovať. Môžu sa vyvinúť pohyblivé časti a vyriešiť poruchu.
 • Nízka hladina oleja v kľukovej skrini môže spôsobiť, že sa motor nespustí.

Elektrické kosačky na trávu majú tiež svoje ľahko riešiteľné problémy:

 • Banálny dôvod, prečo motor kosačky na trávu nefunguje, môže byť nedostatok elektrickej energie alebo nízke napätie. Môžete zistiť, či v sieti existuje prúd pomocou indikátora skrutkovača, ale na meranie napätia potrebujete multimetr.
 • Elektrická kosačka je vybavená tepelnou ochranou motora. Vzhľadom na vetracie otvory, ktoré sú upchaté trávou, bude ochrana neustále fungovať, čím zabráni prevádzke motora. Vyriešte problém jednoduchým čistením vetracích otvorov.
 • Nesprávny spínač môže byť príčinou, že motor kosačky na trávu nefunguje. Tu budete musieť kontaktovať servisné stredisko alebo vymeniť poškodenú časť sami.

Ak žiaden z týchto tipov nepomohol spustiť jednotku, nemusíte sa dotýkať nič iného, ​​ale je lepšie kontaktovať odborníkov.

Video hovorí o príprave kosačky na spustenie:

Ako pracovať s kosačkou na trávu od A po Z

Práca s akoukoľvek technikou si vyžaduje určité zručnosti a zvykne si na to. Ak ste sa nikdy nemuseli zaoberať prácou kosačky na trávu, je lepšie najprv zoznámiť sa s pokynmi pripojenými k stroju. Pomôže pochopiť účel každej páky, potom sa všetko, čo sa naučíte, môže skonsolidovať v praxi.

Tip! Prax pri kosení trávy najlepšie na trávnik, ktorý sa nachádza niekde za domom, na menej viditeľnom mieste.

Trávnik si musí vybrať aj bez otvorov a hrdiel. Keď sa rozmery kosačky na trávu budú cítiť dobre, môžete začať pokúšať sa kosiť trávu rôznych výšok a naučiť sa ísť okolo prekážok.

Práca začína so štartom motora

Takže kosačka na trávu je naplnená olejom a benzínom, nič neprúdi nikde, pristúpime k prvému skúšobnému štartu motora:

 • Najskôr pred spustením kosačky na trávu skontrolujte polohu vysokorýchlostného gombíka. Ak je prevodovka zapnutá, musí sa vypnúť, inak hneď ako sa motor rozbehne, kosačka sa začne pohybovať nezávisle.
 • Pri vypnutom zapaľovaní, štartér alebo navíjacia šnúra (závisí od konštrukcie kosačky na trávu) otáčajte hriadeľ motora. Vzduchová klapka je v otvorenej polohe.
 • Nasledujúce činnosti pozostávajú z zapnutia zapaľovania a zatvorenia vzduchovej klapky. Začiatok štartovacej kosačky sa vykoná pomocou tlačidla. Ak má motor navíjaciu šnúru, musíte ju ostré ťahať smerom k sebe.
 • Ak sa po niekoľkých neúspešných pokusoch motor nespustí, vypnite zapaľovanie, otvorte vzduchovú klapku a vykonajte niekoľko voľnobežných čerpadiel na vyprázdnenie spaľovacej komory.
 • Po dokončení čistenia zopakujú rovnaké činnosti ako v minulosti počas štartovania motora.

Keď sa motor kosačky na trávu úspešne rozbehol, monotónne funguje bez trhania, rýchlostná páka sa nastaví do polohy s pravými otáčkami a začne sa pohybovať.

Varovanie! Po prvom štarte motora nemôže okamžite začať kosiť trávu. Pracovný motor by sa mal zohriať najmenej na 5 minút, inak by sa jeho životnosť znížila.

Nastavenie výšky rezu trávy

Aby ste dosiahli požadovanú výšku reznej trávy na sekačke, je tu špeciálna páka, ktorá vám umožní zdvihnúť a znížiť nože. V závislosti od modelu môžu byť dve páky a počet fáz je odlišný. Napríklad 7-stupňové nastavenie umožňuje nastaviť výšku rezu od 20 do 70 mm.

Treba poznamenať, že je ľahšie kosiť mäkkú trávu s nízkou polohou nožov. Pre tvrdú trávu sa budú musieť zdvihnúť nože a telo kosačky sa nastaví so sklonom dopredu. Zmena uhla tela kompenzuje deformáciu žacieho stroja silným tlakom na rukoväti. Pri kosačkách na trávu s pohonom predných kolies nie je sklopenie trupu dopredu, inak stroj nechá za sebou žiadne trávy.

Vystavujeme rukoväť kosačky na rast

Ak chcete kosiť trávu menej únavné, je potrebné správne nastaviť výšku rukoväte. Optimálna poloha rukoväte je 3 cm nad ťažiskom puzdra. Hoci každý človek vyberá umiestnenie kosačky na kosačku na trávu individuálne pre výšku a stavbu. Na nastavenie na rukoväti sú špeciálne skrutky.

záver

Je potrebné kosiť trávu s malým úsilím. Sekačka na trávu by sa mala pohybovať na samotnom trávniku, ale musí byť ovládaná len. V ťažkých oblastiach je lepšie prejsť na nižšie otáčky, zmeniť smer pohybu pohybom rukoväte hladko doľava alebo doprava. Zbytočné úsilie osoby počas práce spôsobí rýchle opotrebovanie prenosu a deformáciu noža na zemi.