Záhradníctvo

Skoré odrody uhoriek

Okurka je prvou čerstvou zeleninou po dlhej zime. Predtým sa zvyšok objavil na regáloch trhov a obchodov a prvý začal prinášať ovocie v chatkách a záhradách. Samozrejme, chcem získať zrelé ovocie čo najskôr, takže chovatelia pracujú na vývoji skorých odrôd uhoriek. Najstaršia zelenina je nasýtená rovnakými živinami a mikroelementmi ako iné odrody a tieto uhorky začínajú prinášať ovocie o jeden až dva týždne skôr než iné.

Ako pestovať uhorky pred niekým iným

Najmä pre milovníkov, aby si mohli vychutnať čerstvú zeleninu zo svojich vlastných záhradných chovateľov a priniesli skoré dozrievanie odrôd uhoriek. Vo všeobecnosti sú všetky uhorky podľa rýchlosti dozrievania rozdelené do niekoľkých typov:

 • supereárne - nesie prvé plody už 33-40 dní po výsadbe;
 • rané dozrievanie odrôd má vegetačné obdobie najviac 45 dní;
 • stredné dozrievanie - dozrie 45-50 dní;
 • Neskoro dozrievané uhorky sa objavia na kroviach až 55 dní po zasadnutí semien do zeme.

Preto, aby sa rýchlo odstránila prvá úroda z kríkov, je potrebné zvoliť semená veľmi skorých a skorých zrelých odrôd uhoriek.

Je to dôležité! Čím skoršie sú uhorky vysadené, tým rýchlejšie ich "život" skončí. Prvé skleníky vedú k vädnutiu koreňového systému, kefka nebude schopná dlhodobo prinášať ovocie.

Aké pravidlá je potrebné dodržiavať

Majiteľ musí pochopiť, že každý typ uhorky má svoj vlastný účel. Takže najvyššie odrody a hybridy sú najčastejšie pestované v skleníkoch. Výsledkom výberu je, že semená týchto rastlín samozrejme dostanú potrebné vytvrdzovanie, pomáhajú im vyrovnať sa s dennými a nočnými teplotami, jarnými mrazmi a inými problémami. A napriek tomu aj tie najtvrdšie supereárne uhorky nemôžu odolávať klimatickým vlastnostiam severných a centrálnych regiónov Ruska.

Pri nákupe osív by sa preto mala posudzovať situácia ako celok: odpovedzte na nasledujúce otázky:

 1. Aké sú tieto uhorky (na šalát, aby sa nasýtila prvá potreba vitamínov, na uchovanie)?
 2. Je možné zakryť kríky z mrazu (skleníky, dočasné skleníky, práve zakrývajúci film)?
 3. Aká je priemerná teplota v tejto oblasti v určitej dobe roka (dochádza k mrazu, mení sa teplota vzduchu veľa denne a noci)?

Ak potrebujete rozmanitosť, aby ste získali niekoľko kilogramov skorých uhoriek (až do priemeru rastie) a používajte ich čerstvé, potom budú veľmi užitočné odrody a hybridy. Najmä ak je možné ich chrániť pred chladom a lokalita sa nachádza na južnej strane v teplej oblasti.

Skoré odrody môžu byť použité na konzerváciu a marinády, ale to je nepraktické. Pre tieto účely je lepšie používať uhorky strednej sezóny a neskoro zrelých uhoriek.

Obsahuje skoré uhorky

Včasné uhorky sú plemenné odrody a hybridy, na ktorých pracujú vedci. Semená týchto uhoriek, rovnako ako samotné rastliny, majú niekoľko znakov:

 • semená podliehajú silnému vytvrdzovaniu pri nízkych teplotách;
 • sú odolnejšie voči chorobám;
 • skoré odrody sú menej náročné na slnko a teplo - pre normálny rast potrebujú len čiastočný odtieň a žiadny mraz.
 • Väčšina skorých odrôd je parčokokarpický a samozložiteľný druh, existujú však tiež okrasné ošípané na výsadbu v otvorenom teréne;
 • efektívnejšie je pestovať skoré uhorky v skleníkoch (to robia koncom februára alebo začiatkom marca);
 • v krajine sú takéto uhorky vysadené v závislosti od klímy - častejšie v treťom desaťročí mája;
 • skoré odrody nie sú nikdy horké (chovatelia súčasne s procesom vytvrdzovania odstránili horkosť z uhoriek);
 • takmer všetky zrelé uhorky sú najlepšie konzumované čerstvé (sú šťavnaté, s tenkou kožou a jemným mäsom).
Tip! Nie je potrebné zbierať semená z raných zrelých uhoriek, takmer všetky sú hybridy. Dokonca ani pestovateľské plodiny nebudú schopné poskytnúť vynikajúci materiál pre semená - semená musia byť spevnené špeciálnou metódou a liečené na choroby.

Rozmanitosť alebo hybrid

Po rozhodovaní o podmienkach dozrievania a charakteristických znakov skorých zrelých uhoriek, má záhradník ďalší problém - uhorky sú lepšie ako odrody alebo hybridné.

Na túto otázku neexistuje žiadna jednoznačná odpoveď a oba typy sa vyznačujú vysokým výťažkom, odolnosťou voči chorobám a vysokou vlhkosťou. Takže aký je rozdiel a ktoré uhorky sú lepšie?

Odrody sú odrody toho istého druhu chovaných chovateľmi. Hlavnou podmienkou takéhoto výberu je prenesenie "potomka" všetkých vlastností a vlastností "predkov". Môžeme povedať, že toto je prirodzená reprodukcia s niektorými úpravami vykonanými vedcami. Varietné uhorky je možné modifikovať nezávisle, prenesením peľu z jedného druhu rastliny do druhého. Iba z týchto odrodových uhoriek môžete zbierať semená na následnú kultiváciu - plne zachovávajú vlastnosti predchádzajúcej rastliny.

Je to dôležité! Bee opeľované odrody skorých uhoriek dávajú veľa samčích kvetov na hlavnom výhonku. Aby neznižovali produktivitu a neoslabovali kefku, odtrhávajú kvety a strieľajú.

Hybridné semená sa dajú ľahko rozlíšiť označením "F1" vedľa názvu odrody. Tento kód znamená, že v uhorku dominujú kvety kvetov a vnútri obalu sa nachádzajú semená hybridnej prvej generácie (obrázok 1). Hybridy sa získavajú opakovaným prechodom niekoľkých typov uhoriek. Tento proces je pomerne dlhý - od troch do desiatich rokov. Každý rok sa získané semená opäť prekrížia a dosiahnu optimálne vlastnosti uhorky. Najlepšie vlastnosti triedy sú ponechané, zbaviť sa nedostatkov a nedostatkov.

Je to dôležité! Hybridy sú odolnejšie teplotným faktorom a hlavným chorobám uhoriek.

Nákup osiva zrelých uhoriek

Po definovaní všetkých odtieňov môžete pokračovať vo výbere vhodných odrôd a hybridov. Rozdiel medzi supereárne a skorými zrelými uhorkami je niekoľko dní dozrievania. Tento limit je veľmi podmienený, presný časový rámec je možné hovoriť len v skleníku pestovania uhoriek pri stabilnej teplote, svetle a vlhkosti.

Preto je nižšie spoločný zoznam najlepších skorých a skorých uhoriek.

"Avantgarda"