Záhradníctvo

Uhorky Zozulya: pestovanie v skleníku

Pre rôzne uhorky Zozulya rastúce v skleníku nie je len dobrý spôsob, ako získať vysoký výnos. Správne organizované skleníky, záhradníci budú môcť zbierať ovocie v zime aj v lete.


Výhody rastúcich uhoriek v skleníku

Záhradné plodiny rastúce na otvorenom teréne sú vystavené rôznym negatívnym faktorom:

 • pokles teploty;
 • nedostatok tepla;
 • poveternostné podmienky;
 • porážka parazitmi;
 • choroby.

Správne postavená skleníka a kompetentná starostlivosť o rastliny, uhorky zachráni zo všetkých týchto chorôb. Uzavretý priestor chráni pred náhlymi zmenami teploty, čo ovplyvní rýchlosť dozrievania plodov. Prispeje tiež k zachovaniu nahromadeného tepla denne, ktoré ovplyvňuje rast a výnos rastlín. Strecha chráni sadenice pred dažďom a krupobitím. A pevná priehľadná stena v skleníku zablokuje cestu k listom a stonkám pre parazity a patogény.

Preto každý majiteľ, ktorý sa zaoberá kultiváciou uhoriek na vidieku alebo na záhrade, stavia skleník.

Vlastnosti odrôd Zozulya

Uhorky s takým neobvyklým názvom sa chovajú prekrížením dvoch odrôd. Výsledkom je, že hybrid získal vlastnosti, vďaka ktorým sa stal vítaným hosťom v mnohých zeleninových záhradách a pomocných farmách.

Tieto vlastnosti zahŕňajú:

 • skorá zrelosť;
 • vysoký výťažok;
 • čiastočný parthenokarp;
 • vysoko kvalitné chuťové vlastnosti.

Kultivary odrody Zozulya je možné zozbierať už 46-48 dní od okamihu, kedy sa na semenách dostali prvé výhonky. Produktivita dosahuje 10-12 kilogramov od jedného štvorcového metra. A vďaka tejto čiastočnej parthenokarpy pri výbere odrody môže rastlina robiť bez účasti hmyzu v opeľovaní kvetov. Preto, Zozulya uhorky rastú výborne v uzavretom skleníku.

Tvorcovia značky jej dali odpor voči určitým chorobám, ako napríklad:

 • olivové škvrny;
 • okrasná mozaika;
 • radikálna hniloba;
 • askohitoz.

Vďaka výberu získali záhradníci veľké chutné ovocie s charakteristickými pozdĺžnymi pruhmi bielej farby. Kvality uhoriek Zozulya umožňujú ich použitie ako na varenie, tak aj na solenie a morenie na zimu.

Zariadenia skleníky na pestovanie uhoriek

Ako viete, skleníkový skleníkový konflikt. Uhorky sú charakterizované svojimi "vysokými", takže objekt pre ich kultiváciu sa robí s vysoko zvýšenou strechou.

Ďalším znakom konštrukcie je prítomnosť horizontálnych nosníkov pre viazanie rastlín.

Skleník je umiestnený tak, že jedna jeho strana je orientovaná na juh. Tradične je skleník vyrobený z kovu alebo dreva. Prvý typ materiálu sa vyberá, ak sa na povlak použije sklo alebo priehľadný plast. Taktiež sa oceľové konštrukcie berú do úvahy pri výstavbe hlavných budov, ktoré sú navrhnuté na roky prevádzky.

Strom je menej trvanlivý, hoci pri vhodnom spracovaní môže trvať viac ako tucet rokov. Je ľahšie spracovateľné, navyše v takom skleníku stojí menej, v prípade potreby môžete rýchlo opraviť alebo obnoviť.

Výška podpier je vyberaná z takého výpočtu, aby bolo možné voľne prejsť dovnútra. Podperné stojany sú nastavené vo vzdialenosti približne 1 meter. Ak je strecha dvojitá, uhol sklonu nie je menší ako 30 stupňov. To zabezpečí kvalitný odtok dažďovej vody vonku a kondenzát vo vnútri.

Ak má skleník väčšiu dĺžku, odporúča sa nainštalovať podpery pre strechu každých 2 - 2,5 metra. Musia podporovať hrebeň. Medzi bočnými stenami v rovnakej vzdialenosti sú vytvorené priečne priečne nosníky.

Rastúce uhorky Zozulya v skleníku

Rastlina tejto odrody je charakterizovaná skutočnosťou, že jej semená nemusia byť počas klíčenia nasiaknuté. Sú zasiate priamo do pôdy v samotnom skleníku.

Ak to chcete urobiť, použite dve hlavné metódy pristátia:

 • Dungu;
 • kompost.

V prvom prípade sa čerstvý hnoj sa naleje na zem v skleníku s pásom s šírkou 1 meter a výškou najmenej 15 cm. Na vrchole vyrovnaného hnoja vyplňte pôdu o hrúbke asi 25 cm a nalejte ju dobre.

Výsadba osiva odrôd Zozulya vykonávané vo výške 3 - 3,5 rastlín na 1 štvorcový meter. Ak záhradník pochybuje o kvalite osiva, v jednej diere je možné vysadiť dve semená.

Aby sa zaistila stabilná teplota a vysoká vlhkosť pre semená, odporúča sa pokryť lôžka fóliou bez stlačenia okrajov. To umožní prístup vzduchu k zemi a prispeje k odstráneniu nadmernej vlhkosti. Koniec koncov, hnoj v procese rozkladu produkuje teplo, ktoré prispieva k tvorbe kondenzátu. Preto by mali pravidelne usporiadať vetracie postele.

Hnojivo mimochodom vydáva oxid uhličitý, ktorý je potrebný na tvorbu ženských kvetov na stonkách.

Zariadenie na kompostovanie lôžok v skleníku sa vykonáva podľa vyššie popísaného princípu. Ale do zmesi by ste mali pridať špeciálne urýchľovače procesu. Teplota uvoľnená kompostom je nižšia ako teplota hnoja. Preto by hrúbka vrstvy pôdy naliata na vrchol nemala presiahnuť 20 cm.

Zvyšok procesu výsadby semien uhoriek Zozulya podobné tomu, ktorý je popísaný vyššie.

Tipy na rast sadeníc

Na získanie kvalitných rastlín je potrebné udržiavať teplotný režim v skleníku. Od pristátia a pred prvými výhonkami sa vzduch ohrieva až na +28 stupňov Celzia. Po príchode listov klesne teplota na +22 stupňov.

Zvážte počasie a čas dňa:

 • za slnečného dňa v skleníku by mala byť maximálne +23 stupňov;
 • zakalené maximum +20 stupňov;
 • v noci až + 17 stupňov

Na vodu uhorky Zozulya lepšie kropenie. To vyživuje pôdu a vzduch vlhkosťou, vďaka čomu rastlina dostáva rovnomerne vodu. Teplota vody by nemala byť nižšia ako +20 stupňov. Signál na napájanie sú mierne klesajúce listy rastlín.

Podávajte uhorky lepšie popoludní, smerom k večeru. Na to sú vhodné biologické prísady aj špeciálne chemické zlúčeniny.