Záhradníctvo

Juniper plot: fotografie a tipy

Jalovec živý plot bude zdobiť pozemok vidieckeho domu na mnoho rokov. Tento typ ihličnanov má dlhú životnosť, žijú stovky rokov. Živý plot oživí krajinu, vyčistí vzduch od prachu a škodlivých látok. Ihly emitujú fytoncidy, takže vzduch pri týchto rastlinách sa stáva hojením.

img "class =" aligncenter wp-image-24808 "src =" zhivaya-izgorod-iz-mozhzhevelnika-foto-i-soveti.jpg "width =" 640 "height =" 309 "srcset =" zhivaya-izgorod-iz- mozhzhevelnika-foto-i-soveti.jpg 625w, //fermilon.ru/wp-content/uploads/2019/02/1-17-600x290.jpg 600w "size =" (max-width: 640px) 100vw, 640px " />

Výhody a nevýhody jalovcového živého plota

Okolie ovocných stromov a živý plot nie je vždy úspešné. Ephedra môže spôsobiť hrdzu na jablkách, hruškách, jasanoch, hlohách. Spôsobujú to huby. Skutočnosť, že jalovec je infikovaný týmto patogénom, môže byť chápaná pomarančovými výrastkami na konáre. Môžete ich vidieť na jar.

Uložiť preventívne opatrenia. Uchovávajú sa v ovocných sadoch a sú zahrnuté do pracovného plánu starostlivosti o zabezpečenie. Ephedra rastie nie veľmi rýchlo. Počkajte, kým živý plot zatvorí oblasť od susedov, trvá to viac ako jeden rok. To možno pripísať nevýhodám jalovcového živého plota. V priebehu rastúcich ťažkostí. Odrodové odrody v mladom veku často horia na slnku.

Na prednosti borievky ploty môžu hovoriť po dlhú dobu. Pestuje sa šikovne, bude nielen krásna, ale aj funkčná:

  • ako vonkajší plot chráni oblasť pred zvedavými očami;
  • môže sa použiť na zónovanie poľa;
  • bude vynikajúcim zázemím pre okrasné kríky, kvetinové záhony, trávnik;
  • svetlé ihly zdobia zimnú záhradu;
  • bude mať fytoterapeutický účinok, naplní vzduch fytoncidmi a príjemnou vôňou ihličia.

Tvar plotu je obmedzený len predstavou majiteľa. Výberom konkrétnej odrody môžete hrať s farbou. Ihly sú sivé, zlatožlté, svetlozelené, tmavo zelené. Jalovec toleruje ostrihanie, takže plot môže dostať striktný tvar alebo ho nechať nezostrihaný. Nepochybnou výhodou ihličnanov je trvanlivosť, nenáročnosť, mrazuvzdornosť.

Ktorý jalovec je lepší pre živý plot

Z lesa sadenice prinášajú presne nestojí za to. Poškodzuje les. Dekoratívnosť lesného jalovca oplotenia zanecháva veľa. Výsadba materiálu stojí za nákup v škôlke. Drahé, ale môžete si vybrať vhodný typ ihličnanu, ktorý spĺňa všetky potrebné požiadavky:

  • mladí ľudia;
  • stredne veľké s dobrým koreňovým systémom;
  • prispôsobené miestnym klimatickým podmienkam.

Pre živý plot v tienistej časti záhrady sú vhodné niektoré odrody borievky. Tento druh rastie lepšie v oblastiach, kde je svetlo, ale nie je tam žiadne poludnie. Ihličnatý ker Meyer - jeden zo zástupcov tohto druhu.

Má širokú stĺpcovú korunku, strieborno-zelené ihly. Rastie pomaly. Výška stromu vo veku 10 rokov je 3 m, s priemerom koruny 60 cm.

Pozrite si video: Juniper Crescent - Short Film Review (Júl 2019).