Záhradníctvo

Tomato Amber med: recenzie, fotky, výnos

Paradajka Med jantáru - šťavnatá, chutná a sladká odroda paradajok. Zaoberá sa hybridnými triedami a má vysokokvalitné aromatické vlastnosti. Pozoruhodná farba, tvar a výťažok ovocia, za ktoré sa zamiloval do záhradkárov.

Podrobný opis odrody

Rozmanitosť paradajok patrí medzi úspechy Zlatej rezervy domácich chovateľov. Patent na výrobu a predaj semien zapísala ruská poľnohospodárska firma Seeds of Altai. Odroda nie je zapísaná v štátnom registri, ale môže sa pestovať v celom Rusku. Odporúča sa na pestovanie v rámci filmových prístreškov, v južných oblastiach pre otvorené terény. Vegetačná odroda prechádza 110-120 dní.

Rastlina neurčitý typ, vyžaduje vytvorenie Bush a podväzok. Stonka vztýčená, rastie na 1,5-2 m. Zdravý kmeň na prvé listy má slabú pubescenciu. Listy sú podlhovasté, veľké, matne zelené, spodné listy pripomínajú veľký list zemiakov. Mierne vetvenie vám umožňuje voľne zbierať plody s kefami. Paradajka Med jantáru kvitne žltá, jednoduché kvetenstvo. Bush rastie do 1 alebo 2 hlavných stoniek. Stonka s kĺbom, mierne zakrivená.