Záhradníctvo

Kedy a ako rezať borievky

Jalovec sa často pestuje prostredníctvom milovníkov okrasných záhradných záhrad. Tento ihličnatý ihličnatý ker má mnoho pozitívnych vlastností. Je mrazuvzdorný, nenáročný na starostlivosť. Mnohí zaobchádzajú s jeho prerezávanie ako voliteľný postup, ktorý nedáva žiadny pozitívny účinok, iní sa jednoducho bojí poškodiť zdravie ker. Medzitým môže a mal by byť rezaný jalovec. Tým sa nielen zlepší Bush, ale aj zvýšiť jeho dekoratívny efekt.

Je možné rezať borievky

Môžete znížiť alebo orezať jalovec, ale niektoré pravidlá musia byť dodržiavané. Ak vykonáte tento postup včas a nie príliš veľa, aby sa zapojili, nespôsobí to žiadnu škodu na zariadení. Naopak, mnohé druhy tohto kríka majú veľmi plastickú korunku, ktorá pomocou prerezávania môže mať rôzne formy, napríklad geometrické tvary, vankúše alebo dokonca živé ploty.

Nižšie je fotografia jalovec ostrihať.

záver

Učenie, ako znížiť jalovec môže byť docela rýchlo, ak to urobíte po celú dobu. Keř toleruje tento postup dobre, je dôležité, aby ste ho nepreháňali a nevystavovali ho silnému stresu, odstraňujúc veľký počet výhonkov. Krásne zdobené Bush sa môže stať skutočnou dekoráciou, akýmsi vizitkou záhrady a poteší vás tak majiteľa, ako aj jeho hostí.

Pozrite si video: Strih čucoriedok (Smieť 2019).