Záhradníctvo

Rosemary bylina: ako to vyzerá, kde rastie v Rusku, popis

Rozmarín (fotografia rastliny je uvedená nižšie) je vždyzelený ker patriaci do čeľade jahniat. Dodané do Ruska zo Stredozemného mora, kde sa nachádza v prírodných podmienkach. To je široko používaný ako korenie vo varení. Rastlina má liečivé účinky, preto sa používa v tradičnej medicíne. Často sa sadenice používajú v krajinnom dizajne.

Ako vyzerá rozmarín

Dosahuje výšku 1,8 m. Kvety majú modro-fialovú farbu, zriedka bielu. Kvety sú malé, zhromaždené v hustých kvetenstvách. Kvitnutie končí v polovici leta. Potom sa tvoria lieskové orechy, v ktorých sú semená. Tráva má hustý drevený stonok, listy vo forme ihiel s kožovitou štruktúrou. Letáky sú tesne prilepené. Farba stonky sa mení od svetlohnedej po sivú. Rastlina vyžaruje aróma gáforu, pripomínajúc sviežosť mora. Pobočky sú tetrahedrálne, pretiahnuté. Koreňový systém je dobre vyvinutý a dosahuje tri metre.

záver

Krása rozmarínovej byliny (foto závodu nižšie) ocenia krajinári. To je široko používaný na výzdobu záhony, obrubníky, živé ploty. Okrem toho, bylina sa používa ako korenie, ako liek v tradičnej a tradičnej medicíne. Rastlina má mnoho druhov a odrôd, sú veľké viac ako 1 meter na výšku a malé asi 40 cm. Táto bylina sa pestuje aj doma a používa sa ako čerstvé korenie na riad.