Záhradníctvo

Juniper Cossack Variegata

Jalovec Cossack Variegata je nenáročný ihličnatý stromček používaný v terénnych úpravách. Stálezelená rastlina priťahuje oko a vytvára útulnú atmosféru v záhrade. Môžete zasadiť jeden krík alebo celú uličku - to všetko závisí od veľkosti územia a predstavivosti majiteľov alebo dizajnérov.

Popis jalovca Cossack Variegata

Kozorožec jalovec Variegata (latinský názov Juniperus Sabina Variegata) patrí do čeľade Cypress. To bolo chované v roku 1855. Rastlina je krátka a plazivej. Pobočky sú pokryté šupinatými ihlami s ihlovitými listami. Koruna juniper Cossack compact, pripomínajúca lievik. V priemere korunová odroda Variegata dosahuje 1,5 m a výšku asi 1 m.

Farba jačmeňa kozáka Variegata je prevažne zelená, ale sú tu krémové výhonky. Pobočky sú klenuté, hrubé. Juniper Variegata je svetlá, preto lepšie rastie v otvorených oblastiach, je nenáročný na zem, je odolný voči suchu a nižším teplotám. Za vhodných podmienok rastie na jednom mieste viac ako tri desaťročia.

Tento typ Cossack jalovec dobre zapadne do ružovej záhrady alebo skalky. Príklad použitia jalovca kozáka Variegata v krajinnom dizajne je uvedený na fotografii.

Alternaria môže tiež spôsobiť plesne. Prvými príznakmi ochorenia sú hnedé ihly a čierny zamatový plak.

Nasledujúce ochorenia sú oveľa menej časté:

  • bioretella rakovina Cossack juniper;
  • nekrotizovanie kôry;
  • hnedý shyutte.

Kríky môžu byť ovplyvnené škodcami:

  • vošky jalovcovité;
  • Červcovité;
  • mealybug;
  • jalovcovité;
  • žltej polovice obyčajnej;
  • roztočov-platýs Oregon.
Je to dôležité! Na boj proti hmyzím škodcom používajte systémové chemikálie (Enzio, Calypso, Caesar, Actellic, atď.). Ošetrenie sa uskutočňuje 2-3 krát v intervale 2 týždňov.

záver

Juniper Cossack Variegata slúži na dekoratívne účely. Zdobí skalky a skalky a je schopný posilniť svahy areálu. Krk nenáročný a mrazuvzdorný, čo uľahčuje starostlivosť o neho.

Recenzie juniper Cossack Variyegata

Vasilyev Ivan, 32 rokov, DnepropetrovskDesign krajiny návrhy pre vidiecke domy. V poslednej dobe viac a viac od zákazníkov znie požiadavka na výzdobu skalky alebo skalky s borievky. Navrhujem, aby ste sa rozhodli pre jednu z odrôd kozáka jalovca - Variyegata, pretože kultúra je nenáročná, vytrvalá a málokedy trpí spálením slnkom Anikeeva, Anna Sergeyevna, 42, BatayskHe kúpil vidiecky dom so svojím manželom, zaoberajúce sa obohacovaním územia. Terén pozemku je kopcovitý, takže svahy sa rozhodli zasadiť stromy s borievkami. Zoznámil som sa s popisom mnohých odrôd, pozrel sa na fotografiu a zastavil sa pri kozákovi Variegata juniper. Krov je nenáročný na pôdu, je mrazuvzdorný, preto nie sú žiadne osobitné ťažkosti s rastom. Pravidelne zalievajte svahy, inštalované postrekovače. Na ochranu kríkov pred hmyzom vykonávame preventívne striekanie. Svahy sú zelené a príjemné pre oko. My sami rozmnožujeme kríky, ohýbame sa a púšťame konáre.

Pozrite si video: Результат вегетативного размножения методом пришпиливания можжевельника козацкого (August 2020).

Загрузка...