Záhradníctvo

Kedy pestovať uhorky v skleníku krajiny na predmestí

Kedy sa rastliny uhorky v skleníku na predmestí? Odpoveď na túto otázku závisí od prevládajúcich poveternostných podmienok a od miesta rastu (skleníkový alebo otvorený priestor). Možnosti výsadby môžu byť použité aj rôzne, záhradníci praktizovali sadenie semien priamo do zeme alebo pre-rastúce sadenice.

Ako začať pestovať sadenice

Sadenica je potrebná, ak sa plánuje skoré zber. Pestuje sa zvyčajne na okennom parapete až do potrebných klimatických podmienok na jeho premiestnenie do zeme.

Aby sme sa dostali k tejto metóde pestovania uhoriek, treba mať na pamäti, že rané výsev sadeníc nie je najlepším riešením. V tomto prípade začne rastlina vyrastať a keď sa transplantuje do zeme, prestane byť odolná voči chorobám a vo všeobecnosti vyzerá príliš tenká a krehká.

Oneskorené pristátie neumožní rastliny správne rásť, čo bude mať negatívny vplyv na zber.

Najlepší čas na výsadbu sadeníc je expozícia 3 týždne potom, čo prvé klíčky začnú stúpať. Sadenice sa môžu pestovať v ľubovoľnej praktickej kapacite. Môžu to byť hrnce na domáce kvety a rôzne potravinové poháre a špeciálne rašelinové záhradné tablety, ktoré je možné zakúpiť v poľnohospodárskom obchode. Mnoho záhradníkov používa klíčenie semien s mokrou vatou. Za týmto účelom sa kus bavlny navlhčí vo vode a vloží semivo, po ktorom sa vata prenesie na teplé miesto a je monitorovaná tak, aby nevyschla.

Keď sa objavia baktérie, bude možné sa pripraviť na ich pristátie. Je dôležité, aby bola samotná pôda bohatá na teplú vodu. Sadenice zasadené 1-2 cm hlboké. Je vhodnejšie vykopať malé okrúhle otvory a potom sadiť rastliny tam.

Podmienky pestovania a pestovania uhoriek

Je známe, že uhorky rastú oveľa lepšie v skleníku, pretože vytvárajú optimálne podmienky pre kultúru. Tu môžete pestovať semená aj sadenice, najdôležitejšou vecou je vybrať si vhodný čas na výsadbu. Ak je skleníko vybavené vykurovaním, môžu sa počas roka pestovať uhorky. Ak je to najobvyklejší skleník, potom by mala byť výsadba uhoriek vykonaná v máji, keď teplota vzduchu bude od +18 do + 20 ° C. V Moskve je táto teplota pozorovaná na konci jari alebo na začiatku leta.

Pred zasadením uhoriek sa musí starostlivo pripraviť pôda v skleníku:

  1. Močovina potrebná - 1 lyžička. na 1 m ², pôda by mala byť vykopaná.
  2. Vykopaná zemina sa naleje do horúcej vody, pretože uhorka je kultivujúca teplo. Voda by mala byť zmiešaná s tekutými kuracími trussami (200 g na 10 litrov vody);
  3. Na konci vykonanej práce je pôda pokrytá filmom a ponechaná na 10 dní.

Sadenice sa považujú za pripravené na pestovanie, keď rastlina uvádza 3. leták.

Pred vylodením je potrebné zabezpečiť, aby teplota nočného vzduchu v skleníku neklesla pod + 14 ° C. Na to, aby uhorky dobre rástli, musí byť teplotný režim v skleníku zachovaný nasledovne:

  • popoludní asi + 20 ° C;
  • v noci od + 15 ° C do + 16 ° C.

Ak je teplota vyššia ako + 20 ° C, potom sa v skleníku otvorí okno, pretože pri zvýšených rýchlostiach sa rastlina začne výrazne rozťahovať a oslabovať a pri nízkych hodnotách sa zvyšuje riziko ochorenia. Vo skleníku je potrebné vytvoriť pozdĺžne lôžka a na lôžkach malé otvory s veľkosťou hrnca vo vzdialenosti 50 cm až 60 cm od seba.

Pred vysadením sa odporúča ošetriť jamky roztokom manganistanu draselného (1 g na 10 litrov vody).

Samotná voda by mala byť dostatočne teplá, asi + 50 ° C. V každej diere je potrebné naliať asi 0,5 litra vody.

Ak plánujete pestovať uhorky na otvorenom poli, budete musieť počkať, kým sa ulica nenastaví na priaznivé teplé počasie. V mesiacoch jún sa očakávajú vhodné podmienky, ak hovoríme o klimatických vlastnostiach regiónu Moskva. Malo by sa pamätať na to, že na otvorenom území je najlepšie pestovať už vyklíčené sadenice, a nie semená.

Odrody uhoriek na pestovanie na predmestiach

Ak hovoríme o chuti kultivovaných uhoriek, najlepšie je vyzdvihnúť semená odrôd, pretože niektoré z nich rastú dobre v otvorenom teréne a iné v skleníkoch.

Najlepšie odrody uhoriek pre skleníky v blízkosti Moskvy:

"Murashka"

Sú malé, asi 7 cm dlhé, uhorky nezvyčajnej bielej farby, na povrchu ovocia je malý počet malých tuberkul. Táto odroda je vhodná pre solenie a čerstvú spotrebu.

"Prekvapenie"

Skorý zrelý stupeň uhorky, ktorý má nezvyčajnú hruškovitú podobu, zároveň pripomína starú rastlinnú dreň. Plody môžu rásť až do výšky 1 m, najkrajšie sú tie, ktoré nepresahujú 25 cm. Taká zelenina je v salatách chutná.

záver

Ak budú dodržané všetky vyššie uvedené odporúčania, záhradníci z moskovského regiónu budú môcť pestovať rôzne druhy uhoriek.