Hospodárstvo

Propolis pre sínus

Pre uľahčenie pacientovej sinusitídy sa často používa tradičná medicína. Nie sú menej účinné ako lieky, ale majú na telo miernejší účinok. Propolisová tinktúra pre sínus je žiadaná kvôli jej antibakteriálnemu pôsobeniu. Odstraňuje opuchy a podporuje odtok hlienu z nosnej dutiny.

Výhody propolisu pre sínus a výtok z nosa

Včelí produkty sú známe imunomodulačné a protizápalové vlastnosti. Propolis je považovaný za popredného zástupcu liečivých produktov. Je to živicová látka, ktorú produkujú včely. Považuje sa za účinné antibiotikum prírodného pôvodu. Výhody propolisu pri liečbe prechladnutia sú nasledovné:

 • odstránenie zápalového procesu;
 • úľavu od kašľa;
 • čistenie tela toxických látok;
 • eliminácia infekcie a vírusov;
 • obnovenie respiračných funkcií;
 • imunomodulačné účinky;
 • zvýšenie účinku antibakteriálnych liečiv.

Mimoriadne účinná tinktúra na báze propolisu. Po instilácii do nosnej dutiny je dýchanie veľmi uľahčené. Výhody takejto terapie zahŕňajú rýchly účinok terapeutického činidla. Ďalšou výhodou je nízka šanca na vedľajšie účinky. Je to spôsobené prirodzeným pôvodom nápravy.

Účinnosť liečby sinusitis propolis doma

Ak sa chcete vyrovnať s príznakmi sinusitídy, nie je nutné kupovať hotové lieky. Môžete použiť tradičné prostriedky nápravy. Patrí medzi ne tinktúra propolisu. Má antimikrobiálne a imunomodulačné účinky. Počas terapie nemajú patogénne baktérie čas na získanie rezistencie voči včelárskemu produktu. Preto je nástroj vysoko efektívny. Súčasne nie sú žiadne výrazné nepriaznivé príznaky. Medzi charakteristické črty tinktúry patrí možnosť jej spoločného užívania s liekmi. V tomto prípade je obnovenie rýchlejšie.

Ako liečiť antritídu propolisom

Sinusitída je sprevádzaná akumuláciou hlienu v dutinách. Zdá sa, že je výsledkom zápalového procesu. Liečba sínusitídy propolisom pomáha eliminovať zápal a rozširovať cievy, čo pomáha normalizovať dýchacie funkcie. Nosné kvapky alebo alkoholová tinktúra sa pravidelne striedajú do každej nosovej dierky. Okrem toho urobte inhaláciu a pranie propolisom.

Tip! Pred začatím liečby sa odporúča navštíviť lekára, aby ste sa uistili, že neexistujú žiadne kontraindikácie.

Inhalácia s propolisom pre sínus

Lekári odporúčajú inhaláciu dvakrát denne s včelími produktmi. Procedúra pomáha takmer okamžite obnoviť respiračnú funkciu. Medzi jeho kontraindikácie patria:

 • chronické hnisavé ochorenia dýchacieho systému;
 • zvýšená telesná teplota;
 • obdobia exacerbácie sinusitídy.

Proces prípravy terapeutickej zmesi prebieha v niekoľkých štádiách:

 1. Tinktúra s koncentráciou propolisu 20% zriedená 2 litrami prevarenej vody.
 2. Zloženie sa umiestni na sporák a privedie sa do varu.
 3. Je potrebné sedieť lícom nadol na nádobu s tekutinou, pokrývajúcu hlavu uterákom.
 4. Počas 15 minút by ste mali inhalovať liečivé výpary.

záver

Priechodová tinktúra s antritídou sa aplikuje v kurze v kombinácii s inými liekmi. Pri správnom používaní rýchlo zmierňuje upchatie nosa a nepríjemné pocity. V pokročilých prípadoch nie je vždy dostatočne účinná.