Záhradníctvo

Ako pestovať divý cesnak v krajine

Výsadba a starostlivosť o voľne žijúce cesnak v otvorenom poli nespôsobí ťažkosti, pretože rastlina patrí do voľnej prírody a nenáročný na podmienky rastu. Medvedia cibuľa nebude rásť pod horiacimi lúčmi slnka na pozemku so zlým zložením pôdy. Ak si vyberiete miesto správne a rastlín divokého cesnaku, na jar rastlín bude potešiť vás čerstvé zelené a diéta bude doplnené s významným množstvom vitamínov a stopových prvkov.

Je možné pestovať divý cesnak v záhrade

V prirodzenom prostredí divého cesnaku rastie pod listnatými stromami. Táto symbióza určuje biologický cyklus rastliny. Na začiatku jari, pred tvorbou listov na stromoch, sa objavia prvé výhonky divej cibule. Vegetácia kultúry je rýchla, pre fotosyntézu je cez holé vetvy dostatok svetla.

Listy ramson dáva na konci apríla, po 2 týždňoch rastlina začína kvitnúť a tvoria semená semien. Kvitnúce koruny stromov vytvára tieň a zatvára ramsona zo slnka. Do tejto doby sa nadzemná časť voľne rastúcej cibule úplne vytvorí, koreň cibule vstúpi do stavu pokoja až do budúcej jari. Na jeseň opadané listy obohacujú zeminu minerálnymi zložkami, hrajú úlohu moruše pre divý cesnak, počas letných letných lístkov si zachovávajú potrebnú vlhkosť pre žiarovku.

Spoločnou distribúciou divého cesnaku je Sibír, Ďaleký východ, Kaukaz, južné oblasti Ruska. Kultúra sa líši podľa druhov, v miernom pásme (Ďaleký východ, Sibír), je tu cibuľa Victory, rastlina do výšky 1 m s rozvetveným koreňovým systémom pozostávajúcim z niekoľkých cibúľ.

Najobľúbenejšie je množstvo cibule medveďovej, reprezentovanej niekoľkými odrodami. Na pestovanie voľne žijúceho cesnaku (cibuľa medveďa) v záhrade vyberte odrodu vhodnú pre klimatické pásmo:

 1. "Medvedie ucho" - skoré zrelé odrody, listy sa zbierajú 10 dní po objavení sa prvého výhonku. Vytrvalá kultúra až do výšky 0,5 m.
 2. "Medvedia pochúťka" - trávnatý trvalý ker vysoký 0,45 m. Zber listov a cibúľ v miernom pásme začína začiatkom mája, na juhu, o mesiac skôr - v apríli. Kultúra rastie len v tieni, na dobre navlhčenej pôde. Vhodné na pestovanie nížin pod rozmetanými stromami.
 3. Medveď je trvalka do výšky 60 cm, najskorší a mrazuvzdorný kultivar. Na začiatku jari, ak sa teplota vzduchu zvýši nad nulu a sneh začne topiť, objavia sa prvé výhonky.

Žiarovky, stonky a listy divokého cesnaku ísť na jedlo. Používajú sa ako korenie na mäsové jedlá, nakladané, vyrábajú šaláty. Rastlina je nenáročná na starostlivosť, takže sa ľahko chová v krajine alebo na záhrade.

Varovanie! Pri vytváraní podmienok v blízkosti divokého prostredia, na jar od 1 m2 získajte 1,5 kg listov divokého cesnaku.

Ako ramson žiarovky vyzerajú

Aby sa cibuľová cibuľa mohla pestovať, musí cibuľový materiál na pestovanie cibule spĺňať určité kritériá:

 • oválny tvar, mierne predĺžený;
 • plášť s paralelnými vláknami;
 • biela farba;
 • v hornej časti oblúka je tenký, zahustený na základni;
 • priemer 1,5 cm

Víťazná cibuľa tvorí cibuľu rovnakého tvaru, ale s väčším priemerom (2,5 cm).

Ako pestovať divý cesnak v krajine alebo na záhrade

Ramson vysadený v záhrade sa prispôsobí všetkým podmienkam, ale aby sa dosiahol svieži zeleň a rast plodín, je potrebné zvoliť si plot po celom cesnaku. Tam, kde rastliny milujúce svetlo nerastú, je vhodné tienené miesto:

 • pod korunou stromov;
 • pozdĺž pevného plotu;
 • pri stene budovy na severnej strane;
 • medzi kríkmi;
 • o mokradiach.

Záhradníci so skúsenosťami odporúčajú, aby dve lôžka, jedna na viac osvetlenom mieste, druhá v tieni, kde sa sneh dlho neroztopí. Zber listov divokého cesnaku vydrží dvakrát. Prvá "solárna" záhrada, vstúpi do fázy kvitnutia. Na druhom sa objaví len mladý ramson

Ako pestovať divý cesnak v krajine alebo na mieste

Pestovanie divokého cesnaku v krajine alebo na dvore je dlhý proces. Vegetácia v rastline je rýchla a ročný rast cibule je nevýznamný. V roku cesnaku rastie iba 0,5 cm Ročná plodina dáva len malý tenký výhonok. V druhom roku tvoria dva listy malej veľkosti. Len o 4 roky starý je to plnohodnotný dospelý krík s mohutnými listami a šípkami. Z jedného kríka, všetky listy nie sú rezané, nedotýkajte sa žiaroviek. Šípky sú použiteľné, keď sa na nich objavili boxy semien.

Na jednom mieste luk medveďa vytvára silný krík na viac ako 7 rokov. Potom rastlina starne a degeneruje. Pestovanie ramsons v krajine nevyžaduje špeciálne poľnohospodárske techniky. Ak umiestnenie a zloženie pôdy spĺňa požiadavky, starostlivosť je minimálna.

Plán zavlažovania

Divá cibuľa vyžaduje mierne zalievanie, len na mokrých pôdach, rastlina produkuje zdravé, dobre formované listy. Frekvencia zavlažovania je určená poveternostnými podmienkami. Ak je posteľ sa nachádza v tieni, a pôda je mulched listy alebo slama, zrážky 2 krát týždenne bude stačiť. V prípade suchého leta, ak sa lôžko nachádza v priestore otvorenom slnku, sa zavlažovanie vykonáva denne. Zvlhčovanie pôdy ráno, večer manipulácia je nežiaduca, kvôli hrozbe nočného mrazu.

Uvoľňovanie pôdy a mulčovanie

Uvoľňovanie pôdy je nežiaduce, pretože koreň môže byť poškodený. Takže buriny s hlbokým koreňovým systémom (pšeničná tráva, žihľava), ako rastú, nepoškodzujú žiarovku, sú ručne odstránené.

Mulčovanie je potrebné okamžite po výsadbe. Rašelina sa naleje vrstvou (15 cm) pokrytou padlým listom na vrchole. Každá jarná mulčovacia aktualizácia. Slamové alebo borovicové ihly sa nepoužívajú na zakrytie zeme. Slama dobre neuchováva vlhkosť. Ihly vytvárajú príliš hustú vrstvu, ktorá blokuje prístup k kyslíku. Vysoká vlhkosť pôdy je pre žiarovky nežiaduca.

Musím kŕmiť divý cesnak

S výhradou odporúčaní o príprave pôdy, živiny Bear Bow je dosť na 5 rokov. Každé jarné mulčovanie sa vykonáva rašelinou, ktorá je tiež vrchným obväzom. Ak je rastlina zasadená do neplodnej pôdy, pridá sa superfosfát a dusičnan amónny. Keď sa kultivuje s cibuľkou, kvôli lepšej tvorbe koreňov sa živí činidlom obsahujúcim draslík a fosforom.

záver

Výsadba a starostlivosť o divý cesnak v otvorenom poli nespôsobuje ťažkosti ani pre začínajúcich záhradkárov. Rastlina po hromadnom ničení je uvedená v Červenej knihe, takže zber divokej cibule je zakázaný. Pri vytváraní podmienok v blízkosti voľne žijúceho biotopu na domácom alebo dachovom mieste sa rastlina cíti príjemne a dobre sa reprodukuje a zaberá veľkú plochu pre vegetáciu.