Krajinný dizajn

Krásny krajinný dizajn stránky + fotky originálnych nápadov

V súčasnosti sa každý majiteľ lokality snaží vytvoriť útulnú, krásnu atmosféru. Koniec koncov, naozaj sa chcem spojiť s prírodou, relaxovať a zotaviť sa po náročnom dni. Ako vytvoriť krajinný dizajn vášho webu harmonický, prirodzený a krásny?

Táto otázka vzniká hneď, ako sa majiteľ zobrazí na webe. Obľúbenosť dizajnu krajiny sa každým dňom zvyšuje. Je to ľahké vysvetliť. Pomocou premysleného projektu môžete ľahko premeniť zvyčajný priestor na individuálny krásny kútik s unikátnym charakterom a štýlom.

Môže ísť o prísne formy alebo o romantický kútik. Možno dobre premyslená kombinácia rôznych štýlov podľa zón. Potom každý člen rodiny alebo hosť bude mať potešenie nájsť vhodné miesto pre seba. Moderní dizajnéri ponúkajú veľa myšlienok, pomocou ktorých je ľahké obrátiť obyčajnú chodbu alebo záhradnú lavici na majstrovské dielo krajiny.

Zoznam nápadov neustále rastie a zachycuje nové oblasti:

  • interiérový dizajn;
  • vodné útvary v akejkoľvek kombinácii a veľkosti od malých jazier až po veľké jazero;
  • dekorácie záhradných ciest;
  • kvetinové záhony, trávniky, kvetinové záhony;
  • skalky, skalky, skaly;
  • pôvodné ploty, altány a záhradné domčeky.

Zoznam môže pokračovať neurčito. Je dôležité, aby krajinný dizajn stránky spĺňal všetky požiadavky majiteľa.

Kde začať

Prvá vec je myšlienka, ktorá plynule vstupuje do plánu dizajnu krajiny. Zobrazí celú oblasť a potom sa rozdelí na zóny. Ich počet závisí od potrieb a životného štýlu rodiny. Ak nemáte čas alebo zručnosti, môžete sa obrátiť na odborníkov. Teraz je však k dispozícii toľko informácií, ktoré môžete na mieste naplánovať. A súčasne a vypočítať výdavkovú časť rozpočtu pre túto udalosť.

Plánovanie je ďalším krokom pri vytváraní oblasti dizajnu krajiny. Lokalita je rozdelená na zóny, vzhľadom na umiestnenie prírodných rybníkov a stromov. Nie sú žiadne obmedzenia pre fantáziu.

Hlavná vec je, že prvky krajiny sú kombinované a dostupné vo výrobe. Zoznámte sa s hlavnými typmi štýlov, ako vyzerajú a zapadajú. V modernej krajine dizajn často zahŕňajú prvky jedného štýlu do iného, ​​ktorý vyzerá veľmi kreatívne.

Pre mladších rodinných príslušníkov je nevyhnutné poskytnúť detské ihrisko, ako aj športový trávnik. Bude schopný tráviť čas a dospelých.

Je to dôležité! Je potrebné dôkladne premýšľať o usporiadaní oblasti detí, aby nedošlo k tomu, že deti budú bez dozoru.

To platí aj pre vodné stavby v oblasti dizajnu krajiny.

Zvláštna pozornosť sa venuje rohu záhrady a lokality. V týchto miestach vyzerajú skvelé nezvyčajné tvary, dekoratívne alebo oporné steny, ploty pôvodnej konfigurácie.

Nesmieme zabúdať ani na zavlažovacie systémy, osvetlenie, systémy na podporu života. Rozloženie takýchto objektov je potrebné vziať do úvahy pri plánovaní dizajnu krajiny.

Tým sa zabráni možnému zničeniu a pomôžete plánovať stránky, aby ste nepretiekli zbytočnú komunikáciu na objekty. Konzultačné špecialisti, ak nie ste jedným z nich, vám pomôžu vydržať všetky potrebné pravidlá umiestnenia predmetov.

Je to dôležité! Nemali by ste umiestňovať nehnuteľnosť necelých 6 m od hranice s diaľnicou.

Rovnako dodržujte pravidlá vo vzťahu k susedným oblastiam.

Zamyslite sa vopred o potrebe parkovania pre hosťovskú dopravu, parkovanie na bicykli, drevené kúpele.

Môžete vytvoriť krásu na webe s dvoma variantmi myšlienok na krajinu:

  1. V prvom prípade je efekt vytvorený pomocou liniek krásy a jasného kontrastu. V takýchto projektoch je hlavnou myšlienkou "správne" jasné čiary, symetrické tvary, umelé nátery.
  2. V druhom variante sa pokúšajú zachovať prirodzený vzhľad prírodnej krajiny s postriekaním umelých detailov. Všetky objekty by mali mať hladké čiary a hranice.
Varovanie! Existuje tretia možnosť - kombinácia prvých dvoch, ale nie ich miešanie.

V tomto prípade opúšťajú prirodzenú úľavu, ale pridávajú kreatívne moderné prvky, umelé materiály, sklo, betón, kameň. Získajte ostrý kontrast umelého dizajnu a prirodzené

Vytvorte krásu na webe

Krásny krajinný dizajn panstva je vytvorený pomocou rastlín a architektonických foriem. Ak je oblasť malá, potom veľa experimentov nebude fungovať. Budeme musieť opustiť priestranný trávnik, veľký bazén a obrovskú verandu. Ale to vôbec neznamená, že krásne kúty budú pre váš pohľad neprístupné.

Tip! Venujte väčšiu pozornosť kvetinovým záhonom, zeleniu.

Budú pridávať komfort, trochu pokryť oblasť a urobiť priestor atraktívnym.

Ak nie je možné vytvoriť potok alebo jazero, vymeňte prírodné nádrže za "suché". Táto možnosť dizajnu krajiny si nevyžaduje veľa priestoru a nákladov.

Veľký pozemok poskytuje úplnú slobodu, ale je veľmi ťažké okamžite vidieť celý projekt a umiestniť predmety tak, aby sa harmonicky prispôsobili životnému prostrediu. Obvykle používajú jednoduché riešenie - trávnik. Vo voľnom priestranstve je to skvelé riešenie dizajnu krajiny. Okrem toho moderné dizajnéri navrhujú kombinovať plochy trávnika s kvetinovými záhonmi, bazénom, chodníkmi. Existuje veľa druhov trávnikov. Zostáva len vybrať ten, ktorý zodpovedá vašej úrovni zamestnanosti a finančných prostriedkov.

Rastliny sa tiež vyberajú podľa stupňa zamestnania, aby im poskytli náležitú starostlivosť. Skvelým riešením je rezané drevo alebo divé hrozno, navíjané pozdĺž ľubovoľného zvislého povrchu.

Pre rekreačné oblasti sú dobré terasy a nástupištia s lavičkami. Jedinečnosť v krajinnom dizajne takejto zóny prinášajú originálne lampy alebo kvetinové záhony, kamenné kompozície a mozaiky.

Určitou zložitosťou môže byť nerovnosť povrchu, ktorý sa má poraziť, zloženie pôdy, ktoré nie je schopné poskytnúť rastlinám živiny. Alebo klima v regióne - bude musieť tvrdo pracovať na vyzdvihnutie výsadby. Ale pri správnom prístupe sa všetky tieto ťažkosti stávajú výhodami lokality.

Sklon môže byť zosilnený a ozdobený, použiť kamene na držanie zeme a zároveň vyzdobiť reliéf.

Prejdite na príklady.

Teoretické vedomosti o krajinnom dizajne lokality sú vždy dôležité. V praxi však niečo určite príde spontánne, niečo neočakávané. Pri navrhovaní terénnych úprav sú fotografie uložené na zdieľanie s priateľmi. Koniec koncov, každý projekt môže drasticky zmeniť vzhľad stránky, kombinovať krásu a pohodlie.

Ak je pozemok už chata, potom dizajn krajiny je nutnosťou. Koniec koncov, pred vstupom hostí do domu sa dostanú na stránku.

Preto vstupná plocha vyžaduje osobitnú pozornosť.

Predná časť pozemku je špeciálnym a zložitým objektom v krajinnom dizajne, pretože každá chyba je okamžite zjavná. Jeho dizajn by mal byť viazaný na štýl domu alebo chalupy. Na tomto mieste vyzerá dobre.

Ak je medzi vchodom do domu a zárubňou príliš malý priestor, nemali by ste robiť dlažbu. Zdôrazňuje skromnú veľkosť. Dobrým riešením by bolo rozdelenie pozemku na malé miesta. Môžu sa vyrábať na rôznych úrovniach, obkolesené okolo obvodu. V tomto prípade rozšíríte priestor a pridáte dynamiku.

Úzky a predĺžený úsek krajiny je najlepšie začať s traťou. Mal by prechádzať po celej dĺžke, čo umožní jeho vizuálne zníženie.

V rekreačnej oblasti je venovaná veľká pozornosť. Berú do úvahy želania všetkých členov rodiny. Zvyšok môže byť rodinná večera - potom potrebujete miesto na jedlo. Naplánovať harmonické krbové kachle alebo rodinné večery bude oveľa romantickejšie.

Ale aj bez krbu, môže byť táto zóna milovaná. Krásny malý bazén bude z neho originálny a útulný.

Mäkký nábytok pre vonkajšie použitie je vhodný v prítomnosti odnímateľných chrbtov a sedadiel. Je dobré zakrývať ich, ktoré je možné odstrániť a umyť.

Keď chcete knihu čítať v tichu - malý rybník vytvorí pokojnú atmosféru a umožní vám relaxovať.

Dôležitým miestom v krajinnom dizajne je trávnik. Môže byť zasiate, valcované, umelé. Akýkoľvek druh môže byť použitý na zdobenie pozemku.

Fotografie trávnika v kombinácii so stromami a kríkmi.

Táto verzia pripomína anglický štýl a získava popularitu.

Krásny krajinný dizajn dacha, foto v štýle starého Anglicka:

V prípade, že chcete na mieste čakať konštantnú čistotu, ale nie je čas na neustále čistenie, vyberte dlažbu a rastliny vane. Výsledok uspokojí aj tých najnáročnejších majiteľov.

Veľké pohodlie vytvára prechody medzi zónami. Táto možnosť je veľmi dobrá pre malé nádvorie.

V dizajne dizajnu krajiny by ste mali vždy pamätať na zeleň. Ihličnaté rastliny sa stali veľmi obľúbenými, ale nemali by sme zabudnúť na stromy. Koniec koncov, hrajú úlohu nielen zelenej dekorácie v krajinnom dizajne lokality. Hlavnou úlohou je chrániť pred vetrom, vytvárať chlad a odtieň. Ak už na pozemku existujú zrelé stromy, pokúste sa ich uložiť. Starý - oživte a nezabudnite, že máte šťastie. Strom trvá dlho, kým rast stromu dosiahne požadovanú veľkosť. Tieň pre miesto je jednoducho potrebná, najmä v horúcom poludnie.

Dokonca aj s nepohodlným usporiadaním stromov môžete vždy nájsť cestu von.

A pre malú oblasť bude musieť vyskúšať.

Terasa v kompozícii s veľkým stromom vyzdobí krajinný dizajn lokality.

Ďalšou krásnou témou pre dizajn krajiny je voda.

Ak ste si mysleli, že vytvoríte bazén, je lepšie požiadať o pomoc špecialistov, aby ste kompetentne posilnili a vykonali výstavbu. Všetky náklady však budú hradené hneď, ako sa môžete ponoriť do studenej vody.

Ak máte ťažkosti pri výbere štýlu dizajnu krajiny alebo nemôžete jasne naplánovať kombináciu častí, požiadajte o pomoc odborníkov. Budú schopní zohľadniť všetky nuansy vášho územia a lokalita získa jedinečnosť.