Hospodárstvo

Tvorba rámov pre úle

Rámy pre úle existujú v rôznych veľkostiach, v závislosti od prevedenia a rozmerov domu. Včelársky inventár sa skladá zo štyroch políc, zostrelených do obdĺžnika. Medzi protilahlými popruhmi napnutými drôtom na pripevnenie plástov.

Aký je rámec pre úle

Moderné inovatívne rámce ešte nie sú veľmi populárne. Včelári sú opatrní z plastu. Táto technológia bola vyvinutá po realizácii high-tech experimentov. Dlho sa predpokladalo, že optimálny priechod pre včelu medzi hrebeňmi bol 12 mm. Pomocou laserových meraní sa však zistilo, že v prirodzených podmienkach nepresahuje medzera 9 mm. Používa sa v úli mnoho rokov, drevené sotoramki deformovať prírodné normy.

Inovatívny model bol uvoľnený s úzkymi bočnými lamelami širokými 34 mm. Pri montáži do úľa sa zachová prirodzená medzera 9 mm. Výhoda inovatívneho modelu bola okamžite zrejmá z normalizácie teplotného režimu v úli, zlepšenia prirodzeného vetrania.

záver

Rámec pre úle sa považuje za druhé najdôležitejšie včelárske zariadenie. Pokojný a vývoj včelej rodiny, množstvo zozbieraného medu závisí od ich kvality.