Záhradníctvo

Sladká paprika: semená najlepších odrôd

Sladké, alebo ako sa často nazýva, bulharský korenie sa v Rusku dlhodobo rozšíril. V posledných rokoch sa však jeho popularita zvlášť zvýšila. Jedným z dôvodov bola nepretržitá práca chovateľov na pestovaní nových odrôd zeleniny, ktoré majú ešte atraktívnejšie vlastnosti a vlastnosti.

Rovnako sa neustále zlepšujú metódy a metódy pestovania zdravých a chutných zeleniny. Práve tieto dva faktory - kvalitné šľachtiteľské práce a zdokonaľovanie poľnohospodárskej technológie pestovania, ktoré zohrali významnú úlohu v novom kole nadšenia pre záhradníkov s bulharským korením.

Popis a vlastnosti papriky

Sladká paprika je v Rusku známa pod rôznymi názvami, medzi ktorými sa najčastejšie stretávajú: paprika, paprika, paprika a dokonca aj červená alebo zelená paprika.

Vzhľad rastliny je známy všetkým, dokonca aj ľuďom ďaleko od záhradníctva. Z botanického hľadiska je sladká paprika každoročne záhradnou zeleninovou plodinou, ktorá má relatívne nízky krík, zvyčajne až 1,5 metra, jednotlivé alebo skupinové listy vo forme rozetín, zelené farby a rôzne odtiene farby. Rastlina má pomerne veľké kvety, plody sú duté falošné bobule rôznych veľkostí a farieb. Peppercorns môže byť červená, žltá, oranžová, zelená alebo hnedá.

Pepper okrem vynikajúcej chuti má množstvo užitočných vlastností. Má hojivý a preventívny účinok, výrazne znižuje riziko mnohých závažných ochorení, stimuluje chuť do jedla a aktivuje tráviaci systém. Vyčíslenie priaznivých vlastností sladkej papriky môže byť pomerne dlhé, najmä preto, že ich počet sa vďaka neustálemu výskumu vedcov stále zvyšuje.

Kritériá výberu pre semená papriky

V súčasnosti každý špecializovaný obchod obsahuje jednoducho obrovský výber semien sladkej papriky na výsadbu. Aby ste sa mohli orientovať v tejto rozmanitosti, je potrebné jednoznačne predstaviť kritériá, pomocou ktorých si môžete vybrať.

V prvom rade je potrebné starostlivo preskúmať vlastnosti a charakteristiky navrhovanej odrody, ktorej opis je vždy umiestnený na vrecku so semenami.

Zameranie by malo byť na nasledujúce vlastnosti:

Zrútenie termínových odrôd. Týmto kritériom sú všetky rastliny rozdelené na:

  • rané zrelé odrody a hybridy. Je vhodnejší na pestovanie v nechránenej pôde, pretože má čas na dozrievanie, a to aj v neoptimálnych podmienkach krátkeho obdobia pretrvávajúceho teplého a slnečného počasia. Tieto podmienky sú najviac charakteristické pre domácu strednú zónu;
  • mid-sezónne odrody a hybridy. Môže byť použitý ako v skleníkoch, tak v nechránenej pôde. V druhom prípade bude potrebná určitá väčšia pozornosť a starostlivosť, aby sa zabezpečila dobrá a stabilná úroda;
  • Neskoré dozrievanie odrôd a hybridov. Najviac prispôsobené podmienkam skleníkov, ako na otvorenom poli vo väčšine prípadov jednoducho nebude mať čas na zrelosť do potrebnej fázy.

Rezistentné odrody sladkej papriky na choroby a škodcov, ktoré sú bežné v konkrétnom regióne.

Zónovanie odrody alebo hybridného materiálu pre konkrétnu oblasť, kde sa plánuje rast.

Jedným z dôležitých kritérií pre výber semien sladkej papriky je stanovenie priority medzi odrodami a hybridmi.

Hlavnou výhodou odrody je možnosť samoobstarávania semien na budúcu výsadbu. Okrem toho, odrody odrôd sú spravidla menej rozmarné a odolnejšie, ak vezmeme do úvahy ich vlastnosti a vlastnosti.

Semená hybridov na zber nemá zmysel, pretože ich vlastnosti nie sú zachované pre ďalšiu zber. Hybridy však majú svoje výhody: vyšší výnos a vynikajúce chutové vlastnosti.

Podľa týchto kritérií pomôže pestovateľ pri nákupe osiva sladkej papriky urobiť správnu voľbu odrody alebo hybridy.

Sladká paprika - odrody a hybridy

Ako bolo uvedené vyššie, existuje obrovské množstvo rôznych odrôd a hybridov bulharského korenia.

kardinál

Je ľahké uhádnuť, či je v názve prítomné slovo "sibírsky", potom pravdepodobne budeme hovoriť o odrode na otvorenom teréne. Tento druh bulharského korenia je určený pre takéto rastové podmienky. Je skoro zrelý, má nízky krík s polopriebežnou štruktúrou.

Farba korenia je nasýtená jasne červená, vnútorné plody sú veľmi mäsité a pokožka je hladká a lesklá. Peppercorns rastie pomerne malý veľkosť, zriedka dosahuje hmotnosť 100 gramov. Sú kužeľovité.

Jedným zo znakov agrotechnológie je potreba pravidelne rezať bočné výhonky rastliny, inak ich rast spomalí tvorbu a dozrievanie korenín.

Trieda sa prideľuje s vynikajúcimi aromatickými vlastnosťami. Je to všeobecne spôsob, ako jesť.

záver

Rozmanitosť odrôd a hybridov sladkého korenia umožňuje výber jednej alebo viacerých náročných úloh. Ale podľa odporúčaní a kritérií bude o niečo jednoduchšie. A správna voľba v kombinácii s dôkladnou starostlivosťou a implementáciou potrebných agrotechnických opatrení je zárukou vysokého výnosu takej užitočnej a chutnej zeleniny ako bulharský korenie.