Hospodárstvo

Domáce včelín

Ramkonos si to najjednoduchší spôsob, ako urobiť veľký výber včelárskeho príslušenstva. Včelár však bude potrebovať veľa iných nástrojov, vybavenia a zásob. Väčšinu príslušenstva možno jednoducho kúpiť, ale ručne vyrobené výrobky sa považujú za najvhodnejšie.

Domáce včelín

Hlavným vybavením včelín je úľ. Profesionálni včelári ich vyradia z vlastných rúk. Bez nástrojov a vybavenia však včelár nebude schopný udržať úľ, starať sa o včely, čerpať med, utopiť vosk. Príslušenstvo k majákom je komerčne dostupné, ale ich cena je často príliš vysoká. Ďalšou nevýhodou je nepríjemnosť pri práci s výrobkami z výroby. Niekedy je včelárska populácia zle koncipovaná, vyrobená z nekvalitných materiálov.

Včelár vlastnými rukami vytvára zariadenia pre včelárov, ktoré sú najvhodnejšie pre prácu. Stojí okolo úplne zadarmo, a sú schopní konkurovať v kvalite s továrenskými analógmi.

Tip! Na fórach sú domáce výrobky, ktoré sú úžasné pre včelárstvo, ktoré nemajú analógy na predaj. Včelár môže dostať takúto vec len jedným spôsobom - navrhnúť ju sám.

Ako urobiť ramkonos

Pre včelára je ťažké a nebezpečné niesť rám s medom do extraktora medu v prítomnosti včiel. Podobne je nepohodlné dodať základ úľa. Zjednodušte úlohu pomáha Ramkonos. Včelárske zariadenie sa podobá obyčajnej drevenej krabici, ktorá obsahuje 6 až 10 rámov. Na prenášanie je vybavená rukoväťou. Najjednoduchší včelař rakonos je možné zložiť vlastnými rukami podľa predloženého výkresu.

Vnútroháčikové podávače včelárov zbierajú z rúk vlastné ruky. Najprv odstráňte plást a drôt. Rám je opláštený preglejkou, spoje sú utesnené voskom.

Vo forme krabíc, včelári, aby nadramochny stropné podávače. Sú vyrobené vlastnými rukami, drevenými alebo plastovými.

Je to dôležité! Podávač je vybavený plávajúcim pltom tak, aby sa včely netopili v sirupe.

záver

Je ľahké urobiť Ramkonos vlastnými rukami a ďalším doplnkom včiel za 1-2 hodiny. Schémy a tipy možno vždy nájsť na tematických fórach, na ktorých sa včelári podelia o svoje úspechy.