Záhradníctvo

Paradajkový Malinový slon: charakteristika a opis odrody

Paradajkový malinový slon je stredne skorá odroda univerzálneho použitia, ktorá je vhodná na čerstvú spotrebu aj konzervovanie na zimu. Odroda sa odporúča na pestovanie na otvorenom poli av skleníkoch a výnosy sú v oboch prípadoch približne rovnaké.

Podrobný opis odrody

Paradajky Malinový slon patrí k rozhodujúcim odrodám. To znamená, že rodenie a rast rastlín sú takmer neobmedzené - kríky sa neustále vytvárajú v mladom raste, ktorý sa rozprestiera v priemere 1,5 m na výšku v otvorenom teréne. V skleníkových podmienkach, výška paradajok môže dosiahnuť 2 m.

Tvar listov závisí od výrobcu. Napríklad zo semien agrofirma Aelita sa vyrábajú paradajky, ktorých listová doska pripomína vzhľad zemiakového listu. Z výsadby materiálu spoločnosti "Gavrish" pestovať paradajky s obyčajnými listami.

Tip! Vzhľadom k tomu, že odroda je rozhodujúca, sú kríky formované do 1 stonky, inak sú rajčiaky rozrezané. Na to je potrebné pravidelne odtrhávať bočné stepsony tak, aby nevytiahli živiny z puzdra na úkor ovocného ložiska.

V jednej kefke vyrába 5 až 7 paradajok. Vzhľadom k tomu, že plody sú dosť ťažké, výhonky môžu prepadnúť pod nimi a dokonca aj trhliny. Aby sa tomu zabránilo, zvyčajne odstrániť 1-2 vaječníkov, čím sa uľahčí celková hmotnosť kefy.

Opis a chuť ovocia

Základom názvu odrody paradajky malinový slon tvorili veľké veľkosti plodov tejto odrody. Hmotnosť paradajok sa pohybuje v priemere od 300 do 600 g. V niektorých prehľadoch sa uvádza, že paradajky môžu rásť v skleníkoch na rekordných 800 g s náležitou starostlivosťou o lôžka.

Podľa opisu sú paradajky odrody Raspberry Elephant zaoblené, ale na vrchu sú mierne sploštené, ako je vidieť na fotografii nižšie. Farba zrelého ovocia je červeno-malinová, nasýtená.

Tomato šupka tenká, sotva vnímateľná. Táto vlastnosť umožňuje paradajkám bezpečne vydržať nízke teploty a dozrieť v podmienkach slabého osvetlenia, avšak táto ľahkosť sa stáva nevýhodou, ak sa odroda pestuje na predaj. To je dôvod, prečo sa snažia spracovávať plodiny čo najrýchlejšie, s použitím paradajok, aby sa pasty, omáčky a šťavy.

Predovšetkým si všimnite mäkkú štruktúru ovocnej dužiny a harmonickú chuť - mierne sladkú, sladkú, bez výraznej kyslosti. Každé ovocie obsahuje od 6 do 8 komôr.

Charakteristika paradajok Crimson Elephant

Paradajky odrody Raspberry Elephant sa označujú ako stredne zrelé druhy - jej plody dozrievajú úplne v 110-120 dňoch od okamihu výsevu semien pre sadenice. V regiónoch s teplým podnebím sa paradajky pestujú v otvorenom teréne, zatiaľ čo na severe krajiny je vhodnejšie pestovať v skleníkoch. Je tiež celkom bežné pestovať rôzne druhy filmových prístreškov, pretože veľká veľkosť kríkov ich robí zraniteľnými voči silným vetrom. Výnos paradajok Crimson Elephant je 5-6,5 kg na krík. Ak pravidelne pestujete výsadbu, tento indikátor sa môže zvýšiť na 7 kg ovocia zo závodu.

Recenzie odrody paradajok Crimson Elephant

Matusevich Alina Aleksandrovna, 28 rokov, Krasnojarsk Neviem, prečo sa táto odroda volá Crimson Elephant, pretože v recenziách sa uvádza, že veľkosti sú veľké, ale v skutočnosti najbežnejšie paradajky, nič nezvyčajné. Moje paradajky rastú na 300-400 g, aj keď sa zdá, že je dobre ošetrovateľský. Krík je vysoký a paradajky sú pomerne malé pre uvedenú veľkosť. Ale chuť je naozaj dobrá, sladká. Kyslý nevšimol. A buničina je príjemná v štruktúre, šťavnatá a mäkká, veľmi veľa: Dmitrij Myrikov, 34 rokov, Saratov Prvý rok tento rok emigruje, nie je sklamaný. Budem zasadiť viac. Paradajky sú chutné, obrovské. Pre tých, ktorí sa valia, je samozrejme odroda nepohodlná, ale všetko mi vyhovuje. Z minusov - s problémami s polievaním, ale vo všeobecnosti to nie je tak ťažké starať sa o odrodu. Bola prekvapená tvarom listu. Sused má letáky typické pre paradajky, ale ukázalo sa, že sú podobné listom zemiakov. Aj keď je odroda rovnaká, Ilona Arkadyevna Zaytseva, 49 rokov, Petrohrad, zachovanie celej odrody nebude fungovať - ​​len v kusoch. To je pre mňa hlavná nevýhoda. Veľmi sa mi páči celozrnné konzervy, ale Crimson Elephant musel byť vložený do šalátových rezov a džúsov a cestovín (musel som si najprv prečítať recenzie a pozrieť sa na fotografie paradajok, potom by som to nebral). Jedna z výhod odrody je chutná, nie príliš náročná na kŕmenie, nie je chorá. Nevýhody - musíte sa uistiť, že pôda nie je vyschnúť, štipka vaše nevlastné deti, kravatu ťažké výhonky tak, aby nedošlo k prelomeniu.