Hospodárstvo

Omshanik pre včely

Omšanik sa podobá stodole, ale líši sa vo vnútornej štruktúre. Aby boli včely úspešne zimované, musí byť budova riadne vybavená. Existujú varianty omšanika, ktoré sa viac podobajú pivnici alebo čiastočne podpivničenému podložiu. Vybudovať zimu včiel akéhokoľvek dizajnu pod silou každého včelára.

Čo je omšanik

Neexistuje presný dátum na odoslanie včiel do omšanika. Všetko závisí od teploty vzduchu. Včelári individuálne zohľadňujú klimatické podmienky svojej oblasti. Je užitočné, aby včely zostali dlhšie dlhšie. Keď teplomer v noci neustále klesá pod nulu a počas dňa sa nezvýši nad + 4 oC, je čas niesť úle. Vo väčšine regiónov začína toto obdobie 25. októbra. Zvyčajne, pred 11. novembrom, musia byť včelie úle s včelami privádzané do omšanika.

Pred približovaním domov je omšanik vo vnútri sušený. Steny, podlaha a strop sú ošetrené roztokom vápna. Pripravte regály. Tesne pred driftom je miestnosť chladená, takže včely privádzané z ulice necítia teplotný rozdiel. Úle sa prenášajú opatrne s uzavretými medzerami. Keď sú privedené všetky domy, zvýšiť vetranie omshanik. Počas tejto doby je potrebné odvádzať vlhkosť vytvorenú z kondenzátu, ktorý sa objavil na povrchu úľa. Otvorené po pár dňoch, keď sa včely stanú pokojnejšie.

záver

Omshanik je potrebný pre včelára, ktorý žije v oblasti s drsným podnebím. Včely hibernating pod prístreškom na jar obnoviť rýchlejšie, nestrácajú svoju schopnosť pracovať.