Záhradníctvo

Munglow Juniper Popis

Jalovec skalný Munglow je jedným z najkrajších vždyzelených kríkov, ktorý je schopný nielen zlepšiť krajinu. Sadenice má liečivé účinky. Zvláštnosťou je vysoký rast, pyramídový tvar a pôvodné ihly, ktoré svojím vzhľadom pripomínajú blízko ležiace váhy. V prírode sa vyskytuje na skalnatých pôdach alebo na horských svahoch nachádzajúcich sa v nadmorskej výške 2700 m.

Popis Juniper Rocky Munglow

Ak vezmeme do úvahy popis a fotografiu borievky skalnej Munglow, treba poznamenať, že táto odroda je schopná natiahnuť sa do výšky 18 ma dosiahnuť obvod 2 m. V mestských oblastiach je Munglow oveľa tenší a nižší. Vznik koruny skalnatej Munglow začína od samého začiatku. Forma je kužeľovitá, v procese rastu a vývoja sa začína obchádzať. Mladé výhonky majú spravidla svetlomodrý alebo modrastozelený odtieň.

Listy borievky sú opačné, pripomínajúce šupiny tesne k sebe, môžu byť vajcovité alebo kosoštvorcové. Listy môžu mať niekoľko farieb:

 • modrošedé;
 • tmavo zelená;
 • modro-zelené.

Ihlové ihly dosahujú šírku 2 mm, dĺžku 12 mm. Po hojnom kvitnutí sa objavujú guľovité modro sfarbené plody. Vo vznikajúcich kužeľoch sú semená s priemerom 0,5 cm, červenohnedé.

Varovanie! Prírastok borievky je 20 cm ročne.

Munglow Juniper v krajinnom dizajne

Podľa opisu má Moonglow borievka atraktívny vzhľad, v dôsledku čoho sa stále viac používa pri navrhovaní pôdy. Munglow sa objavuje nielen v osamelých, ale aj skupinových výsadbách, v vresových alebo kamenitých záhradách. S pomocou borievky môžete vylepšiť uličku, ozdobiť letnú záhradu, použiť ju ako centrálnu kompozíciu spolu s kvetinovými kríkmi.

Korunka jalovcového skalného Munglow je z geometrického hľadiska jasná, správna. Jalovec sa často používa ako pozadie a pred ním sa vysádzajú iné druhy rastlín, ktoré tvoria celé kompozície.

Výsadba a údržba borievky

Munglow Juniper sa ľahko ošetruje a odoláva mestskému prostrediu. Je dôležité si uvedomiť, že Rocky Munglou dobre znáša sucho, ale ak sa pozoruje nadmerné zvlhčovanie, nemôže úplne rásť.

V prípade dlhotrvajúceho sucha je možné vykonať zalievanie, nie však viac ako 3 krát počas sezóny. Mladé kríky odporúčajú zalievanie teplou vodou večer.

Varovanie! Na zlepšenie rastu je zakázané používať organické látky ako hnojivo.

Úroveň odolnosti voči mrazu závisí výlučne od zvolenej triedy.

Tip! Video o jalovcových skalách Munglow vám umožní rozšíriť svoje vedomosti o tejto rastline a získať potrebné informácie o starostlivosti o odrodu.

Príprava sadeníc a výsadbových plôch

Jalovec skalný Munglow (juniperus scopulorum Moonglow) je zasadený v otvorenom teréne na jar a sadenice sa používajú na tento účel, ich vek je 3-4 roky. Jalovec musí byť úplne zdravý, bez poškodení a viditeľných porúch. Pred výsadbou v otvorenom teréne je potrebné umiestniť korene do vody na určitý čas, odstrániť poškodené časti koreňového systému a potom pridať rastový stimulátor.

Príprava pôdy sa začína realizovať 1-2 týždne pred plánovaným pristátím. Na to potrebujete:

 1. Vykopať otvory pre každý krík. Mali by byť niekoľkokrát väčšie ako koreňový systém.
 2. Na dno položte vrstvu drenáže z rozbitých tehál a piesku.
 3. Naplňte jamu na 2/3 živnej pôdy.

Potom, čo je miesto pripravené, môžete zasadiť jalovec skalný Munglow.

Tip! Pri nákupe by mala venovať pozornosť kontajneru, v ktorom sadenice. Kroviny, ktoré vyrastali v nádobe s objemom najmenej 5 litrov, najlepšie prežijú.

Pravidlá vykládky

Pravidlom je, že jalovec je zasadený v otvorenom teréne skoro na jar. Miesto by malo byť slnečné. Výskyt podzemnej vody zohráva obrovskú úlohu. Zem by nemala byť zamokrená, preto by voda mala bežať hlboko. Vysoké odrody sa odporúčajú vysádzať na úrodných pôdach, v iných prípadoch je lepšie dávať prednosť Munglow juniper malej veľkosti - trpasličích odrôd.

Pri procese výsadby dodržujte nasledujúce odporúčania:

 • jama je niekoľkokrát väčšia ako koreňový systém;
 • vzdialenosť medzi trpasličími odrodami - 0,5 m, medzi veľkými - 2 m;
 • v spodnej časti každej jamy položte vrstvu drenáže, pomocou drveného kameňa alebo rozbitých stavebných tehál;
 • sadenice zaspia úrodnú zmes piesku, rašeliny a trávnika.

Po tom, čo sa borievka skalnatá Munglow je zasadená, je napojená hojne, a pôda okolo neho je mulched.

Je to dôležité! Ak je koreňový systém uzavretý, potom sa môže pestovanie v otvorenom teréne vykonávať počas celého vegetačného obdobia.

Zalievanie a kŕmenie

Aby jalovec skalný Munglow dobre rástol a rozvíjal sa, je potrebné poskytovať kvalitnú starostlivosť, ktorá zahŕňa nielen prípravu sadivového materiálu a správnu voľbu miesta, ale aj zalievanie a aplikáciu doplnkov.

Dospelý jalovec sa odporúča napojiť počas sezóny nie viac ako 3 krát. Munglow dobre rastie v suchu, ale môže zomrieť, ak je pôda veľmi vlhká.

Len mladé kríky potrebujú vrchný obväz. Hnojivá by sa spravidla mali používať na konci apríla alebo začiatkom mája. Na tieto účely môžete použiť nasledujúce lieky:

 • Kemara Universal;
 • "NPK".
Je to dôležité! Dospelý jalovec nepotrebuje ďalšie kŕmenie.

Choroby a škodcovia

Ako ukazuje prax, skalnatý jalovec je vystavený plesňovým chorobám, v dôsledku čoho stráca atraktívny vzhľad, vetvy postupne vysychajú a Munglow zomiera. V skorých štádiách detekcie huby sa odporúča okamžite liečiť borievku fungicídom.

Vážnou chorobou je sušenie konárov. V tomto prípade budete musieť odstrániť všetky vetvy, ktoré majú žlté ihly a spracovať fungicíd. So silnou léziou je jalovec skalný Munglow úplne vykopaný a spálený spolu s koreňovým systémom.

Varovanie! Keď sa objavia vošky, roztoče a hmyz, sú ošetrené chemikáliami.

záver

Juniper Rocky Munglow, vďaka svojmu atraktívnemu vzhľadu, bol milovaný dizajnérmi. Často sa používa pri navrhovaní pozemkov. Vzhľadom k tomu, Munglow je nenáročný v starostlivosti, a to nielen skúsení záhradníci, ale aj začínajúci záhradníci môžu pestovať.

Recenzie Juniper Rocky Munglow

Irina Aksenova, 38, Moskva Po zakúpení súkromného domu sa obrátila na krajinárov. Naozaj som chcel mať krásne navrhnuté miesto. Bol vyvinutý projekt, v ktorom sa hlavná pozornosť sústredila na jalovcovú skalnatú Munglow. Aby som bol úprimný, spočiatku som ho nemal rád. Vyzeralo to ako malý ker a ja som chcela vysoké stromy. Je to už 8 rokov, môj jalovec sa rozrástla na 3 m na výšku, tak krásne, že priťahuje pozornosť. Mám v pláne množiť a zasadiť celú uličku Ilya Starodubtsev, 50, Tver Jalovec ma vždy priťahoval. Nie je to tak dávno, čo získal Bush skalné Munglow. Páči sa mi to: krásny pravidelný tvar, stále zelený. Na výšku je však stále malá, ale už vyniká medzi inými plantážami na mieste. Na zimu zakrývam smrekové vetvy, robím sanitárne prerezávanie.

Pozrite si video: Rajender Kharkiya - Dhune Pe Fakira Dhore धन प फकर धर (December 2019).

Загрузка...