Záhradníctvo

Holandské odrody paradajok na otvorenom teréne

Rusko je krajinou rizikového poľnohospodárstva. V niektorých regiónoch môže snežiť v máji, a preto pestovanie populárnych zeleninových plodín je vždy ťažké, najmä pokiaľ ide o otvorené územie. Letní obyvatelia začínajú nakupovať semená v zime a takmer všetci naši občania začínajú rastie populárne uhorky a paradajky. Hovoríme o semenách paradajok. Odrody holandského výberu na trhu už získali popularitu. Pozrime sa, ktoré z nich možno považovať za najlepšie.

Holandské odrody paradajok

Ak chcete vybrať správne semená, je potrebné určiť, ktoré parametre sú pre vás dôležité:

  • výnosy plodín;
  • veľkosť plodov a ich chuť;
  • druh rastu rajčiaka;
  • odolnosť voči chorobám a vírusom;
  • používanie výrobkov;
  • kvality komodít.

V sovietskom období neboli žiadne problémy so semenami v našej krajine. Paradajky boli vždy držané vo vysokej úcte. Až doteraz boli na našich stránkach ešte stále vysadené niektoré odrody. Avšak s pádom železnej opony začali prichádzať dovezené semená na pultoch Ruska. Nie všetky sa líšili v dobrej kvalite, ale dnes regulácia trhu funguje na správnej úrovni, preto je veľký počet výrobkov holandských chovateľov v špeciálnom dopyte. Vo všeobecnosti sa podiel na trhu medzi spoločnosťami rozdeľuje takto:

  • Ruské spoločnosti (až do 80%);
  • Holandské spoločnosti (až 15-17%);
  • Francúzština a ukrajinčina (nie viac ako 3%);
  • iné semená (nie viac ako 2%).

Aké je tajomstvo popularity semien z Holandska?

Rozmnožovanie odrôd rajčiakov, Holanďania sú zamestnaní už nejaký čas. Paradajky, ako kultúra milujúca teplo a náročné na slnko, sa rýchlo zachytili v dažďovej krajine s minimálnym počtom slnečných dní v roku. To je dôvod, prečo sú odrody a hybridy rajčiakov z Holandska považované za veľmi odolné. Okrem toho experti urobili obrovskú prácu pri chove hybridov, ktoré sú odolné voči obrovskému počtu bežných chorôb a vírusov paradajok.

Nemožno tvrdiť, že holandské odrody sú určite lepšie ako naše, ktoré chová miestne agrofirmy. Pri nákupe vrecka semien je dôležité venovať pozornosť osobitostiam kultivácie. Pre každú rastlinu existuje vlastná schéma výsadby, režimy tepla a svetla, najmä vytváranie kríkov. Toto všetko treba zvážiť.

Treba poznamenať, že holandskými spoločnosťami sa podarilo vyvinúť nové vysoko výnosné odrody paradajok. Chystáte sa do obchodu, nezabudnite venovať pozornosť.

Prehľad najlepších odrôd na otvorenom teréne

Najlepšie odrody rajčiakov z Holandska na pestovanie na voľnom poli boli vybrané na základe ich trvanlivosti, výnosu a samozrejme vysokej chuti.

Je to dôležité! Ak je chuť posudzovaná odborníkmi na hodnotenie "4 - dobré", potom tieto paradajky najčastejšie idú na spracovanie.

Na konzumáciu v čerstvej forme av šalátoch sa rajčiaky najčastejšie pestujú s hodnotením "vynikajúce" a "vynikajúce".

Nižšie sú holandské odrody paradajok na otvorenom teréne, úspešne pestované v našich ruských oblastiach.

debut

Všeobecne pomôžu záhradkárom určiť pracovný plán pre túto sezónu. To poskytne vysoké výnosy všetkým odrodám a hybridom vybraným na pestovanie.