Hospodárstvo

Bee trailer

Príves pre včely je možné zakúpiť v hotovom prevedení. Existuje však jedna významná nevýhoda - vysoké náklady. Pri preprave včelínky včelári často robia domáce zariadenia z odpísaných prívesov poľnohospodárskych strojov alebo vozidiel.

Výhody používania včelárskych prívesov

Kompaktný záves od výrobcu "MZSA" kompletne vyrobený z pozinkovanej ocele. Obloženie je vyrobené z preglejky odolnej voči vlhkosti. Pre pohodlné nakladanie úľov s včelami je otočná strana. Nosnosť - 950 kg.

Pravidlá prepravy úľov

Preprava včiel v noci. Miesto je vybrané najmenej 2 km od najbližšieho včelína. Optimálna preprava včiel sa začína zapájať do jari a končí - na jeseň. Hmyz sa lepšie prispôsobí novému miestu. Počas prepravy sú rámy vystužené kolíkmi, ktoré zabezpečujú dobré vetranie vstupom.

Miesto pod včelín je vybrané pokryté stromami z vetra. Žiadaný zdroj vody. V horúčke sú úle privedené úľami nastavené na sever. Ak je počasie chladné - odbočte na juh. Otvorené po upokojení včiel, asi po 20 minútach.

záver

Príves pre včely pomáha včelárovi dodať úle bližšie k medovej základni. Prítomnosť plošiny navyše eliminuje zbytočné zaťažovanie a vykladanie. Ktorý model si vybrať, je rozhodnutie včelára.

Pozrite si video: Bumblebee 2018 - New Official Trailer - Paramount Pictures (Jún 2020).

Загрузка...