Recepty

Meloun Smoothie Recepty

Meloun smoothies sú jednoduchý spôsob, ako doplniť telo vitamínmi, pomocou príjemného jedla. Prípravok je veľmi jednoduchý, pre kombináciu chuti môžete použiť každý deň rôzne produkty.

Užitočné vlastnosti melón smoothie

Melon obsahuje mnoho užitočných vitamínov, minerálov. Pozostáva z pektínu a iných biologicky aktívnych látok, ktoré prospievajú ľudskému organizmu. Skladá sa z 95% vody, takže je ideálny na výrobu nápojov. Sklad vitamínov K, A, C, B, PP, vápnika, železa. Plody prispievajú k poskytovaniu týchto vlastností: t

  • zlepšenie zloženia krvi;
  • zvýšený hemoglobín v krvi;
  • stabilizácia hormonálnych hladín, nervového systému;
  • slúži ako ochrana plavidiel pred škodlivým cholesterolom, prevencia aterosklerózy;
  • čistí črevá;
  • zlepšuje trávenie;
  • zlepšuje močový systém, obličky.

Je užitočné piť pre tých, ktorí trpia anémiou alebo v pooperačnom období na obnovenie tela. Melon má antiparazitické vlastnosti. Pre mužov je užitočné piť, aby obnovili potenciu, ženy majú omladzujúci účinok na ženy. Prispieva k rozvoju hormónu radosti - serotonínu. Pri starostlivom používaní melónových jedál s cukrovkou môže liek spôsobiť črevnú nevoľnosť. Odporúčaná dávka smoothies - až 1 l denne.

Podmienky skladovania

Smoothies sa pripravujú z čerstvých a mrazených melónov. Zber ovocia v auguste môže byť pripravený na uskladnenie v mrazničke, aby si vychutnal chutný a zdravý nápoj po celú jeseň a zimu. Na tento účel sa melón ošúpa a odreže semená, rozdrví sa na kúsky a na 2-3 mesiace sa uskladní v mrazničke.

Dezertový nápoj čerstvý, nenechávajte v chladničke až nabudúce. Ovocie počas dlhodobého skladovania prechádza procesom fermentácie. V prípade potreby si výrobok zachováva svoje priaznivé vlastnosti počas troch hodín, ak je umiestnený v chladničke - deň. Ak sa do smoothies pridajú mliečne výrobky, dezert sa uchováva len v chladničke.

Ale je lepšie variť trochu a piť čerstvé zakaždým. V čerstvo pripravených potravinách sa zachovávajú všetky vitamíny a zdravé vlákno.

záver

Melounové smoothies nie sú len súčasťou zdravej výživy, ale aj príjemným, chutným dezertom, ktorý môže slúžiť priateľom a príbuzným. Je to ľahko stráviteľný energetický nápoj, ktorý si môže pripraviť aj neskúsený kuchár.

Pozrite si video: Melounové smoothie - recept na smoothie z vodního melounu (December 2019).

Загрузка...