Záhradníctvo

Odrody paradajok pre územie Krasnodar

Krasnodarský región, ktorý je pomerne veľkou správnou jednotkou, má značnú rozmanitosť klimatických podmienok. Rieka Kuban ju rozdeľuje na dve nerovnaké časti: severnú rovinu, ktorá zaberá dve tretiny celého územia regiónu a má pomerne suchú klímu a južný piedmont a hory dostávajú prirodzené zrážky rádovo viac ako stepná časť.

Pri pestovaní paradajok v regióne Krasnodar je potrebné zohľadniť tieto odtiene. Ak v podhorí od mora južne od Tuapse prevažuje vlhké subtropické podnebie, rajčiaky rastúce na severe budú ťažké v polosuchých stredomorských podnebia kvôli nedostatku vody. V plochých častiach regiónu sa rajčiaky často jednoducho vypaľujú pod horúcim slnkom s nedostatkom vlhkosti vo vzduchu a na zemi. Všeobecne platí, že horúce leto a pomerne mierna zima sú typické pre Krasnodarské územie.

Pôda v stepnej časti regiónu pozostáva z uhličitanu a vylúhovaného černozemu. Tieto typy pôdy majú dobrú vodnú priepustnosť. Karbonátová čierna zemina je vo fosfore slabá a vylúhovaná čierna zemina potrebuje potasu a dusíkaté hnojivá.

Tip! Pri pestovaní paradajok je okrem vlastností odrody potrebné brať do úvahy typ pôdy v konkrétnom pozemku.

Uhličitá čierna pôda

Vytekaný černozem

Na základe vysokých letných teplôt by ste si mali vybrať odrody rajčiakov v regióne Krasnodar. Rozmanitosť pestovaná v otvorenom poli by mala byť prispôsobená týmto podmienkam, mala toleranciu voči suchu. Listy rajčiaka by mali byť veľké a hrubé, takže plody môžu byť pokryté listami zo slnka. V týchto odrodách rastú paradajky, akoby sa nachádzali vo vnútri kefy.

Odrody pre územie Krasnodar

Najmä jednou z takých odrôd rajčiakov je Asvon od výrobcu osiva Kitano, ktorý sa odporúča na priemyselné pestovanie na účely ďalšieho konzervovania ovocia.

Rozmanitosť "Asvon"

Odroda sa začala pestovať na území Krasnodaru na naliehavej výrobe zeleniny v konzervách. Tento paradajok plne vyhovuje potrebám priemyslu v oblasti ochrany ovocia. Malé paradajky, ktorých hmotnosť nepresahuje 100 gramov a zvyčajne dosahujú 60-70 gramov, nevytvárajú, keď sú konzervované.

Mäso je husté, sladké, s vysokým obsahom sacharidov. Paradajky môžu byť okrúhle alebo mierne pretiahnuté. Často sférické.

Tento skorý hybrid rajčiaka je určený pre otvorené terény. Odroda je celkom vhodná na pestovanie na záhrade, pretože má univerzálny účel a vysoký výnos 9 kg rajčiakov z jedného kefa. Rovnako ako väčšina hybridov odolných voči chorobám.

Bush tejto rajčiny je rozhodujúci, veľmi kompaktný. Počas plodenia je krík doslova zakrytý paradajkami. Ako to vyzerá v skutočnosti možno vidieť na videu.

Jedinou nevýhodou odrody sú požiadavky na výživovú hodnotu pôdy, čo nie je prekvapujúce s toľkými rajčiakmi.

Obsahuje agrotehnika

Ak chcete pestovať túto rôznorodosť paradajok môže byť cez sadenice alebo bezsemenné spôsobom. Odroda vyžaduje ľahkú výživnú pôdu. Ideálnou možnosťou je zmes humusu a piesku.

V prípade rastúcich paradajok bez semien, sa semená rajčiaka vysedia do zeme, bohato ochutené humusom, postrieka vodou a pokryté fóliou. Rastliny s touto metódou rastú silné a stužené, nebojí sa zimou a chorobami.

Paradajky počas vegetačného obdobia sa kŕmia najmenej štyrikrát, striedajú organické látky s hnojivými minerálmi.

Vytváranie krídiel v tejto triede nevyžaduje. Môžete ich v prípade potreby prilepiť k podperu a odstrániť spodné listy pre lepšie vetranie.

Pri hľadaní odpovede na otázku, "Ktoré odrody rajčiakov, okrem prvotných, sú vhodné pre otvorené terény", venujte pozornosť odrodám "Novuban Kuban" a "Darček Kuban".

Zoradiť "darček Kuban"

Ďalšia starostlivosť o paradajky sa vykonáva podľa štandardných metód.

Kroviny "horieť" na slnku

Paradajkové puzdrá môžu byť chránené pred spálením pomocou zatienenia netkanou textíliou. Použitie polyetylénového filmu na tento účel je nežiaduce, pretože neumožňuje vystupovať vzduch a vlhkosť, v dôsledku čoho sa kondenzát hromadí pod filmom, zvyšuje sa vlhkosť a riziko fytoforózy sa zvyšuje po vlhkosti.

Netkaný materiál krytu prechádza vzduchom a vlhkosťou, neumožňuje zhromažďovať kondenzáciu, ale chráni kríky pred horiacim slnkom. Bez tejto ochrany, podľa svedectva záhradníkov regiónu, v ostatných rokoch, úrodu úplne spálil. Listy zakrivené z horúčavy neboli schopné chrániť ovocie pred slnečným žiarením.

Ak môžete zachrániť rajčiaky, ktoré rastú na úrodnej Kubánskej krajine od slnka a sucha, odplatia vám bohatá úroda.