Recepty

Fig jam: recepty na varenie

Pre mnohých je najchutnejší džem z fíg stále nepochopiteľný exotický, ale toto sladké ovocie obsahuje veľa vitamínov, stopových prvkov a ďalších užitočných látok. Prečo je figová marmeláda taká užitočná, ako uchovávať figy a ako uchovávať a používať túto nezvyčajnú pochúťku treba zvážiť pred prípravou.

Výhody a poškodenie figového džemu

Je ťažké preceňovať výhody figového džemu v zime, pretože dokonale pomáha telu odolať vírusom a infekciám prevládajúcim v tomto ročnom období - posilňuje imunitný systém, znižuje teplotu, podporuje vykašliavanie spúta. Domáce prípravky z fíg sú vynikajúcim prostriedkom na prevenciu ARD, chrípky, bronchitídy a astmy, preto by sa mali konzumovať dlho pred nástupom sezónnych epidémií.

Figy sú dobrým diuretikom: pri varení odstraňuje opuch, odstraňuje prebytočnú tekutinu z tela a spolu s ním škodlivé soli, toxíny a ťažké kovy. Jemný laxatívny účinok normalizuje funkciu čriev.

Každý deň prechádza ľudské telo obrovským fyzickým a emocionálnym preťažením - v podmienkach nepretržitého stresu nie je tak ľahké udržiavať duševnú rovnováhu. Chutné figové džemy nielen zdvihnú ducha, ale aj obnovia vitalitu, naplnia vaše telo energiou, aktivujú mozog.

Tip! Figy jam by mali byť určite zahrnuté do vašej stravy pre školákov a študentov počas prípravného obdobia na skúšky, športovci a všetci, ktorých činnosť je spojená s intenzívnou fyzickou námahou.

Ďalšou veľmi užitočnou vlastnosťou fíg je posilnenie srdcového svalu a cievnych stien. Jeho pravidelné používanie normalizuje krvný tlak, čistí krv, dáva zdravie a dlhovekosť.

Našťastie takáto jedinečná pochúťka nemá žiadne vážne kontraindikácie. Z fíg v akejkoľvek forme by mali byť opustené pre ľudí trpiacich cukrovkou, a všetci tí, ktorí majú toto ovocie spôsobuje alergické reakcie. Tiež džem z fíg nie je vhodný pre tých, ktorí sledujú svoju hmotnosť, pretože tento výrobok obsahuje veľa cukru, a preto je vysoko kalorický. Všeobecne platí, že prípustná rýchlosť je 50 g džemu za deň - to vám umožní vychutnať si svoj obľúbený dezert bez poškodenia obrázku.

Recenzia fígového džemu

Kruglikova Eleonora, 35-ročná, Krasnodar Prvýkrát som sa pokúšala o figovú marmeládu na dovolenke v Gruzínsku a tak miloval, že teraz si tieto dobroty pravidelne varím doma. Príbuzní sú len potešení - dlhý čas neudržiavame zásoby Alla Prokhorova, 48, Soči V našej rodine je recept z jamkovitých, sladkých fíg, ktorý prešiel z generácie na generáciu - bez tejto pochúťky si nie je možné predstaviť slávnostný stôl. Často pridávam orechy, korenie alebo sušené ovocie - to mi dáva moju obľúbenú novinku a dezert, ktorý nikdy netrápi Lokteva Inna, 29, Zelenograd, hľadala na internete niečo zaujímavé a narazila na exotické figové džemy. Myslel som, že je to pochúťka z kategórie prvotriednej kuchyne, ale ukázalo sa, že je to jednoduché a rýchle, a čo je najdôležitejšie, neuveriteľne chutné!

záver

Fig jam - neuveriteľne chutná, zdravá a ľahko variteľná pochúťka. Jednoduchý recept s detailnými fotografiami vám pomôže pri výbere domácej fazuľovej fazuľky a v prezentovanej kolekcii si každý nájde možnosť podľa svojich predstáv.

Pozrite si video: Recepty se Zuzkou: Fíková marmeláda se skořicí (Smieť 2020).

Загрузка...