Hospodárstvo

Spracovanie včiel dymovou pištoľou Bipin s petrolejom

Kliešťová invázia je epidémiou moderného včelárstva. Títo paraziti môžu zničiť celé včelíny. Spracovanie včiel "Bipin" na jeseň pomôže vyrovnať sa s problémom. Všetko o vlastnostiach užívania lieku, pravidlá prípravy kompozície, obmedzenia používania ďalej.

Čo je to "Bipin"

"Bipín" je liek akaricídneho účinku. To znamená, že lieči včely z invázie kliešťov. Tento liek sa prenáša kontaktom v rodine. Liečba bipínom nemá výraznú aktivitu kliešťov a nemá vplyv na silu včelstiev, nevedie k smrti kráľovien a plodov.

"Bipín" je roztok dostupný v ampulkách. Objem 1 ampulky sa pohybuje od 0,5 do 5 ml. Liek sa uchováva pri izbovej teplote, na tmavom mieste neprístupnom deťom.

Ako sa "Bipin" na roztoči varroa

Biping na spracovanie včiel účinne eliminuje infekciu roztočmi varroa. Už po 1 postupe zomrie 95% až 99% parazitov. Liek má komplexný účinok na dospelých, larvy a vajcia. Ďalej, "bipín" je prenášaný medzi jednotlivcami, zabíjanie parazitov bez poškodenia včiel.

Kliešte sa sprchujú od včiel kvôli ich silnej premávke. Začnú dráždiť a prudko sa pohybovať, keď sa liek vyparí z povrchu tela.

Kedy zvládnuť pád včiel z kliešťa "Bipino"

Ak chcete úplne zbaviť kliešťov, musíte prísne dodržiavať podmienky jesenné spracovanie včiel "Bipin". Signál pre začiatok procedúry pre včelárov je pokles teploty vzduchu na jeseň. To je tiež pozorované, keď hmyz začne tvoriť kluby, ktoré majú byť pripravené na zimovanie. V tomto čase včely trávia viac času v úľoch, takmer neberú na úplatok.

Pri akej teplote by sa včely Bipin liečili na jeseň

Včelári s rozsiahlymi včelárskymi skúsenosťami venujú osobitnú pozornosť teplotnému režimu spracovania. Najlepšie spracovanie je považované za "Bipin" včiel na jeseň, keď sa teplota pohybuje v rozmedzí od + 1 ° C do + 5 ° C. Nie je vhodný pre procedúry mrazu alebo naopak horúce počasie.

Je to dôležité! S cieľom potlačiť ohniská infekcie, ku ktorým došlo v lete, je veľmi dôležité dodržiavať správnu teplotu pri spracovaní s bipínom na jeseň.

Ako plemeno "Bipin" pre spracovanie včiel

Existujú 2 spôsoby, ako používať liek na jeseň na liečbu varroatózy. Prvá metóda zodpovedá návodu na použitie. Na prípravu medicínskej zmesi podľa návodu odoberte 1 ml ampulku. Použité rozpúšťadlo je 2 litre vody. Dobre premiešajte. Premení bielu kvapalinu.

Ak takto chováte "Bipin" pre včely, zmes je dosť pre 20 rodín. Ak je včelín väčší, musíte si vziať väčšiu ampulku. Hlavnou vecou je udržať pomer. Roztok sa naleje do sklenených nádob. Na tento účel je vhodné použiť banku. Skúsení včelári zatvoria nádobu kusom skla a nie plastovým uzáverom. Tvrdia, že táto metóda je pohodlnejšia a sklo jednoducho nevyfúkne poryv vetra.

Druhá metóda spracovania včiel "Bipin" na jeseň - použitie dymových zbraní. O tejto metóde podrobne nižšie.

Ako liečiť včely "Bipin"

Využitie dymových diel na liečbu hmyzu je najvhodnejšia metóda. Ale nie každý má tento nástroj. Pre tých, ktorí ju ešte nezískali, je napísaná táto časť o spracovaní včiel s „bipinom“ na jeseň z kliešťa.

Počas procedúry by ste mali stáť na záveternej strane, aby sa pary nedostali do dýchacieho systému. Používajte ochranný odev, okuliare a sieťovinu na tvár. Bezprostredne pred spracovaním na jeseň včelár odstráni strechu a izoláciu z úľa, otočí chrbát spredu dozadu.

Zoberte roztok v injekčnej striekačke a rýchlo nalejte zmes do ulice. Po každom ošetrení vráťte kolo na miesto. Je lepšie pauzu na 20-30 sekúnd, aby nedošlo k rozdrveniu hmyzu. Po ukončení postupu nainštalujte izoláciu a kryt strechy. Silná rodina má 150 ml zmesi, priemerná sila je asi 100 ml, slabá je 50 ml.

Spracovanie včiel z roztočov "Bipin" dymovej pištole

záver

Spracovanie včiel "Bipin" na jeseň - efektívny spôsob nakladania s kliešťami. Prínos sa niekoľkonásobne zvýši, ak použijete dymovú pištoľ ako dávkovač. Pomocou tohto zariadenia môžete spracovať celý včelín v priebehu niekoľkých minút a uistiť sa, že riešenie bude použité na poslednú kvapku.

Pozrite si video: Ford Kuga C250 4x4 test - (November 2022).

Загрузка...