Nástroje a vybavenie

Trimmer "Makita"

Elektrické a benzínové trimmery získali popularitu medzi užívateľmi kvôli jednoduchému použitiu. Je praktické kosiť trávu na ťažko dostupných miestach, kde sa kosačka na trávu nedokáže vyrovnať. Trh ponúka spotrebiteľovi obrovský výber modelov rôznych firiem. Dnes sa pozrieme na trimery Makita ako jednu z najvyhľadávanejších značiek, ktoré kombinujú dôležitý ukazovateľ - cena / kvalita.

Aká je výhoda trimera

Keď je kupujúci konfrontovaný s úlohou, že je lepšie si vybrať trimmer alebo kosačku na trávu, je potrebné preskúmať možnosti každého nástroja. Sekačka na trávu je vhodná na kosenie trávy na veľkých plochách s plochým terénom. Všetky ostatné oblasti musia byť dôveryhodné. Výkonný a ľahko ovládateľný nástroj zvládne všetky trávnaté húštiny. Špeciálne kovové disky ľahko odrežú aj mladé výhonky.

Tip! Pri absencii skúseností s používaním spotrebičov s benzínovým motorom je lepšie uprednostniť elektrické náradie. Elektrický trimmer je ľahko ovládateľný a ľahký. Môžu dokonca pracovať ako žena alebo teenager.

Poďme sa pozrieť na hlavné výhody trimmer nad sekačkou:

  • Hlavnou výhodou trimera je jeho jednoduché používanie. Nástroj môže spracovať oblasti v blízkosti chodníka, kosiť trávu v malých záhonoch, v blízkosti obrubníka, na kopcovitých oblastiach s nerovným povrchom. Všeobecne platí, že trimmer bude zvládnuť tam, kde kosačka na trávu nezastaví.
  • Nástroj na mobilitu umožňuje presunúť ho na akékoľvek miesto. Trimmer možno prepravovať aj na bicykli, aby ste s ním šli do vysokých výšok.

Ak je farma už vybavená kosačka na trávu, trimmer nebude nadbytočný, pretože ešte musíte orezať zvyšné trávnaté plochy.

Odrody rezačky "Makita"

Pri nákupe nástroja na tvárnenie Makita sa predávajúci nevyhnutne pýta, na aký účel je nástroj potrebný. Napriek tomu, že celkový pohľad na jednotku predstavuje hliníková rúrka, na ktorej je umiestnený motor, a pod ním je rezací mechanizmus, sú trimetory Makita veľmi rozdielne. Náradie sa vyznačuje svojim výkonom, hmotnosťou, druhom výkonu, funkciami, veľkosťou atď. Rezacím prvkom je rybárska línia alebo kovový nôž. Sú nevyhnutne uzavreté ochranným krytom.

Tip! Použitie rybárskej línie je opodstatnené v ťažko dostupných miestach, kde môže byť nôž deformovaný, napríklad na obrubníku. Od štrajku rybárskej línie nezostanú známky ani na ploche vlnitej lepenky. Kovový kotúč s kohútikmi môže byť odrezaný mladým rastom kríkov.

Trimery "Makita", rovnako ako všetky podobné nástroje, je rozdelený do troch typov:

  • Benzínový nástroj sa tiež nazýva motokosa. Jednotka je vybavená dvojtaktným motorom a pracuje na princípe motorovej píly.
  • Elektrická jednotka pracuje na 220 voltoch. Nástroj je vybavený elektromotorom, omnoho ľahším náprotivkom benzínu.
  • Zastrihávač batérie je rovnaký elektrický model, ktorý je vybavený iba batériou. Po dobíjaní batérie môže byť elektrický kosačik ovládaný bez toho, aby bol pripojený k elektrickej zásuvke.

Aby sme správne určili výber vhodného trimára "Makita", krátko preskúmame výhody a nevýhody rôznych modelov.

Benzokosa "Makita"

Podľa popularity benzokosy vyhrajte elektrických náprotivkov. Od začiatku jari až do neskorej jesene môžete počuť uličné nástroje zapojené do záhradníctva v uliciach. Pracovníci používajú benzínové trimmery.

Zistili sme, aké výhody majú benzín Makita:

  • Benzokosa nie je viazaná na zásuvku. Jednotka môže pracovať v ľubovoľnej lokalite, pokiaľ je vždy k dispozícii palivo.
  • Benzínový motor je omnoho silnejší ako elektrický náprotivok, a preto výkonnosť nástroja je väčšia.
  • Podľa pravidiel používania sú modely benzínu odolné, použiteľné a ľahké pri údržbe.

Bez mínusov nemôže robiť a sú to:

  • Na doplnenie paliva potrebujete kúpiť benzín a olej. To je ďalší výdavok. Navyše vysoko kvalitný značkový olej pre benzokosy "Makita" je veľmi drahý.
  • Prevádzka prístroja je sprevádzaná silným šumom a výfukovými plynmi. Dlhá práca s nástrojom ovplyvňuje pohodu osoby.

Ďalšou nevýhodou je hmotnosť prístroja. Ak porovnáme elektrický a benzínový trimmer "Makita" podľa hmotnosti, prvý z nich vyhrá.

Podľa recenzií používateľa je najlepší plynový kosačka "Makita" model EM2500U. Jednotka váži menej ako 5 kg, ľahko sa používa a udržiava. Všetky ovládače sú umiestnené v blízkosti pohodlných rukovätí, ktoré pripomínajú volant. Nástroj je vybavený 1-litrovým motorom. a. Ako rezací prvok sa používa rybárske potrubie alebo kovový nôž.

Elektrokosa "Makita"

V mnohých ohľadoch, elektrický trimmer vyhráva náprotivok benzínu. Jednotka je ľahšia, beží pokojnejšie, nevyžaduje dopĺňanie paliva benzínom a drahým olejom. Pracovná osoba nedýcha výfukové plyny. Jedinou nevýhodou je pripojenie k zásuvke. Áno, a predlžovací kábel musí byť neustále pretiahnutý, okrem toho, aby sa pozrel, aby sa náhodne nerušil.

Vodca, podľa názoru záhradníkov, medzi elektrickými kosačky "Makita" je model UR350. Jednotka je vybavená 1 kW elektrickým motorom umiestneným v blízkosti rukoväte s nastavovacím mechanizmom. Rýchlosť otáčania noža je 7200 ot / min. Elektrický žací stroj je ľahko ovládateľný, pretože jeho hmotnosť je len 4,3 kg.

Akumulátorové trimmery "Makita"

Modely batérií spájajú všetky najlepšie vlastnosti benzínových a elektrických trimmerov. Robia bez doplňovania paliva, nie sú viazané na elektrickú zásuvku, pracujú v tichosti, nedávajú výfukové plyny. Avšak akumulátorové batérie sú menej populárne kvôli veľkej hmotnosti batérie, ktorá sa má neustále nosiť, a to aj s jej vysokými nákladmi. Typické modely batérií sú nízke a nie sú vhodné na rezanie výhonkov.

Medzi používateľmi batériových trimrov "Makita" je najlepší model BBBC231 UZ. Japonská jednotka je vybavená Li-Ion batériou s kapacitou 2,6 A / h a napätím 36 voltov. A v súprave sú 2 batérie. Rýchlosť otáčania noža je 7300 ot / min. S nástrojom môže pracovať iba silná osoba, pretože hmotnosť jednotky je 7,1 kg.

Recenzia dvoch populárnych elektrických vyžínačov "Makita"

Elektrický trimmer Makita je náročnejší pre letných obyvateľov. Podľa mnohých recenzií sú v čele 2 modely, ktoré teraz zvážime.

Model UR3000

Tento elektrický bob je schopný konkurovať známemu modelu FSE 52 výrobcu "Calm". S výkonom motora 450 W sa elektrický posilňovač bude bez problémov vyrovnávať s jemnou trávou. Šírka uchytenia je 300 mm. Pri kosení by však mala byť vegetácia suchá bez rosy. Počas hmlistého počasia sa neodporúča používať jednotku. Pevný motor neumožňuje meniť uhol sklonu kvôli ľahkému ovládaniu. Prístroj váži iba 2,6 kg.

Varovanie! Prítomnosť ventilačných otvorov na tele poskytuje intenzívne chladenie elektrického motora, čo umožňuje dlhodobé používanie trimára.

Video zobrazuje prehľad modelu UR3000:

Model UR 3501

Elektrokosa je pohodlná práca vďaka zakrivenému hriadeľu a umožňuje kosiť na ťažko prístupných miestach. Výkonný motor s výkonom 1 kW sa dá jednoducho vyrovnať s prácou na záhrade pri spracovaní oblastí okolo stromov. Elektrický boom váži 4,3 kg. Šírka zachytenia - 350 mm.

záver

Elektrické trimery "Makita" sa osvedčili z najlepšej strany ako najspoľahlivejší nástroj. Najdôležitejšou vecou je vybrať správny model odhadovaného množstva práce.

Pozrite si video: 5 Best Beard Trimmer Every Man Should Have (Júl 2020).

Загрузка...