Záhradníctvo

Orezávanie lieskových orechov

Programy na orezávanie lieskových orechov na jeseň pomôžu začínajúcim záhradkárom správne vytvoriť produktívny závod. Každý si vyberie formu, ktorá dáva stromček, ker alebo štandard. Vďaka pravidelnému prerezaniu na jeseň bude trvanlivá záhradná forma lieskových orechov žať svoje plody niekoľko desaťročí.

img "class =" aligncenter wp-image-23440 "src =" obrezka-funduka.jpg "width =" 640 "height =" 805 "srcset =" obrezka-funduka.jpg 381w, //fermilon.ru/wp-content /uploads/2019/01/1-129-600x755.jpg 600w, //fermilon.ru/wp-content/uploads/2019/01/1-129.jpg 720w "size =" (max. šírka: 640px) 100vw , 640px "/>

Prečo potrebujete jesenné orezávanie lieskových orechov

Starostlivosť o každý strom alebo ker zahŕňa pravidelné prerezávanie. Kriedy lieskových orechov sa tiež riedia, záhradná forma lieskových orieškov, ktorá je opelená pomocou vetra. Dobrý výsledok bude, ak koruna nie je zahustená a listy nebránia peľu v pohybe. Prerezávanie lieskových orechov na jeseň prispieva k:

  • účinnejší rozvoj elektrární;
  • skorý vstup do plodenia;
  • lepšie výnosy;
  • dobré dozrievanie dreva a ovocia;
  • zvýšený život rastlín;
  • zlepšenie zimnej odolnosti;
  • odolnosť voči hubovým chorobám a škodcom.

Prerezávanie, ktoré sa vykonáva na jeseň, reguluje termíny jarnej vegetácie lieskových orechov vrátane začiatku kvitnutia a rozvoja konárov. Ciele, ktoré záhradník dosahuje:

  • vytvorenie zriedenej svetelnej korunky, kde slnečné svetlo a vzduch voľne prúdi;
  • stimuluje rast krátkych plodných konárov na vrchole všetkých výhonkov.
Varovanie! Najviac plodné sú dosť zrelé vetvy so strednou rastovou silou.

Čas prerezávania dreva

Optimálny čas na výsadbu lieskových orechov je jeseň. Súčasne sa vykoná prvé prerezávanie, úmerne vyrovnanie pomeru hmotnosti vetiev a koreňov. Zvyčajne ponechajte iba 20 cm únik. Orezávanie lieskových orieškov je veľmi dôležité na jeseň, počnúc 5-6 rokmi vývoja. Vlašský orech vstupuje do obdobia rodenia, ktoré s riadnym poľnohospodárstvom môže trvať viac ako 100 rokov. Lieskový orech z lieskových orieškov, najmä veľa koreňových potomkov. Za slušný výnos musí byť koruna každoročne objasnená a výhonky odstránené.

Začať prerezávanie po páde listu. Prerezávanie lieskových orieškov na jeseň pre začiatočníkov sa na prvý pohľad javí ako náročný proces. Musíte starostlivo preštudovať tipy a schémy a začať tvoriť rastlinu. Na jarné prerezávanie sa vykonáva v marci, pred kvitnutím, a na juhu aj vo februári, ak v dlhodobom horizonte nie sú žiadne silné mrazy. Sušené výhonky ošetrené touto špeciálnou technikou v auguste, narezané vo fáze kvitnutia púčika. Snažia sa nechať 3-4 púčiky na vetve s ženskými kvetmi.