Záhradníctvo

Zucchini Suha

Dnes existuje veľa rôznych druhov cukety. Majú odlišnú farbu, veľkosť a chuť. Záhradníci radšej uprednostňujú nové, hybridné odrody. Hybridy sa vyznačujú dobrou odolnosťou voči chorobám, priateľským výťažkom a vysokými výnosmi.

V tomto článku sa zameriame na druh cukety "Sucha".

img "alt =" Suché "src =" f1-130.jpg ">

popis

Zucchini "suché" je včasná zrelá odroda. Obdobie od výsevu semien k zberu je 40-45 dní. Prvá úroda sa môže zhromaždiť, posudzovať podľa recenzií, už 30-35 dní po zasadnutí semien v otvorenom teréne. Rastlina je bush, kompaktná.

Odroda je hybridná, preto sú pre ňu charakteristické všetky charakteristické vlastnosti:

  • dobrá odolnosť voči chorobám;
  • vysoký výťažok;
  • dobrá tolerancia "rozmarov" prírody a poklesu teploty.

Plody sú hladké, majú valcovitý tvar a svetlozelenú farbu. Dĺžka zrelej rastliny sa pohybuje od 16 do 18 cm. Hmotnosť jedného ovocia sa pohybuje od 400 do 1000 gramov.

Buničina suchej cukety je hrubá, jemná. Chuť je dobrá.

Vo varení sa mladé ovocie používa na vyprážanie, varenie šalátov, kaviáru, fritérov, ako aj na vypĺňanie, morenie a konzervovanie ako prípravky na zimu.

Produktivita odrôd vysoká. Z jedného hektára postele je možné zhromaždiť od 400 do 1200 centov zdravého a chutného zeleniny.

Vlastnosti pestovania

Squashes sú pri pestovaní veľmi nenáročné. Starostlivosť o rastlinu je veľmi jednoduchá, takže aj nováčik záhradník to dokáže. Celý kultivačný proces pozostáva z pravidelného zalievania, uvoľňovania pôdy, včasného odstraňovania burín a hnojenia.

Tip! Squashes môžu byť vysadené na záhrade ako semeno a sadenice.

Pri transplantácii spôsobu výsadby, aby sa zvýšila pravdepodobnosť zakorenenia, by sa mala rastlina vysadiť skoro ráno, za oblačného počasia a pri dostatočne vysokej teplote.

Ako sa starať o cukety v období rastu a dozrievania, dozviete sa z videa: //youtu.be/3c8SbjcIzLo

recenzia

Irina Fedorovna, 46 rokov, Mogilev, Bieloruská republika Zucchini každoročne vyrábam v krajine. Hybridná odroda sa pokúsila po prvýkrát. Spočiatku som bol ostražitý všetkými vlastnosťami uvedenými na balíku, ale neskôr som bol presvedčený, že to, čo bolo napísané, je pravda. Semená stúpali rýchlo a spoločne. Kroviny sú kompaktné. Na rastlinách sa po mesiaci začali objavovať kvasnice. Z jedného krbu som zhromaždil 6 až 12 ovocia. Až do úplnej biologickej splatnosti som mala na záhrade iba 3 zeleniny. Opustili ich špeciálne pre semená. Zvyšok z nich zhromaždil a pripravil rôzne jedlá: od polievok a šalátov až po zimu. Telo ovocia je veľmi jemné, mierne šťavnaté, málo semien a malé. Chuť báječná. Kôra ovocia je mäkká, nie hrubá, aj keď je skladovaná vo vnútri alebo v chladničke. Zoradiť "Suha" Veľmi sa mi páčilo. Obzvlášť sa mi páčila moja rodina, takže otázka ďalšej kultivácie bola vyriešená sama o sebe. Mariya Vikentievna, 53 rokov, Yelsk Hybridné odrody zeleniny na mojom mieste zaberajú stále väčší pozemok každý rok. V tomto roku sa rozhodlo zasiať nový druh cukety "Sucha". Výrobca v opise označil vysoký výťažok z cukety, odolnosť voči chorobám a skoré zrenie plodov. Všetky špecifikácie na obale boli pravdivé. Žatva bola skutočne veľmi veľká. Zelenina dozriela priateľsky a rýchlo. Nemal som problémy s chorobami. Chuť je výborná. Budúci rok budem opäť pestovať túto odrodu. Páčilo sa mi to veľmi pekne. Ivan Petrovich, 51, Pskov Squashes sú moja obľúbená zelenina. Nie sú len chutné, ale aj veľmi užitočné. Pravidelne ich pestujem na svojom sprisahaní. Keďže cuketa je súčasťou mojej dennej stravy, vždy ju zberám vo veľkom množstve, takže je pre mňa veľmi dôležité, aby odroda bola vysoko výnosná. Za týmto účelom nedávno stále viac rastú hybridy. Výsledok je vždy vynikajúci. Bohatá úroda s minimálnymi nákladmi na pracovnú silu.

Pozrite si video: How To Grow Lots Of Delicious Zucchini - Gardening Tips (Január 2020).

Загрузка...