Záhradníctvo

Cukorový valec

Zucchini je jedna z najuznávanejších zeleniny na záhrade. Nenáročné na rastúce podmienky, poskytuje zber nielen v lete, ale aj počas zimnej zberu vždy miluje milovníkov lahodných jedál. Záhradkári sa snažia súčasne pestovať odrody cukety s rôznou dobou dozrievania. Taký rozumný prístup umožňuje, aby sa celá sezóna požívala zdravé cukety. Medzi skoré dozrievanie odrôd, Roller squash je obzvlášť pozoruhodný.


Popis odrody

Podľa jeho vlastností patrí k ultra ranným dozrievaným odrôdam.

Opis zásluh valchového zeleninového squashu sa môže začať od času dozrievania. Po 35-40 dňoch po klíčení je ovocie pripravené na použitie. Druhým dôležitým kritériom je vysoký výnos odrody "Roller". Medzi hlavné výhody cukety:

  • odolnosť voči chladeniu, ktorá umožňuje skoré pestovanie;
  • dobrá prenositeľnosť a prezentácia;
  • možnosť pestovania v akejkoľvek pôde;
  • vysoká úroveň ovocnej chuti.

Je to posledná charakteristika, ktorá dovoľuje používať valčekové squash nielen čerstvé, ale aj pre kulinárske prípravky. Skoré obdobie dozrievania umožňuje dosiahnuť dobrú zber pred nástupom silného tepla.

Plody valčíkovej cukety sú biele. Majú hladký, krásny oválny tvar. Kôra je hladká, stredne hustá. Telo je veľmi chutné, šťavnaté a jemné. Dokonca aj fotografie ovocia nevyzerá o nič menej chutné ako skutočné cukety.

Pravidlá pestovania a starostlivosti

Ak chcete pestovať dobrú plodinu, potrebujete sadiť kvalitné semená. Na obale musí byť fotografia odrody.

Varovanie! Squash "Roller" sa vyznačuje dobrým klíčením a priateľským rastom sadeníc.

Ak chcete získať vysokokvalitné sadenice pripravte živiny pochvosmes. Na začiatku apríla sa semená vysijú v samostatných pohároch alebo špeciálnych kontajneroch. Sadenice rastlinnej drene "Roller" sú vysadené pre trvalý pobyt podľa schémy 70x70. Pri výsadbe priamo do zeme v jednej jamke zasaďte dve semená súčasne. Po klíčení sa odstráni slabší klíč.

Ďalšia starostlivosť spočíva najmä v správnom napájaní a výžive. Hlavnou požiadavkou na zavlažovanie je to, že musí byť včasné a pravidelné. Pri pestovaní cukrovej trstiny, okrem hnojenia, môže byť potrebné vykonať opatrenia na boj proti melónovej gume. Vplyvom iných parazitov je táto odroda pomerne stabilná. Najčastejšie rastlinné drene "Roller" sú ovplyvnené vošky po rokoch s nepriaznivými klimatickými podmienkami. S masívnou porážkou sú dechtové listy deformované, kvety a mladé vaječníky padajú. Záhradkári radšej sa zaoberajú škodcami nechemickými prostriedkami. Patria medzi ne:

  1. Infúzia dreveného popola (10 litrov vody - 2 šálky). Okrem popola budete potrebovať kúsok drveného mydla (ekonomický). Obidve zložky sa nalejú do vody, miešajú sa a infúzia sa nechajú 24 hodín. Posypať listy sa týždenne.
  2. Infúzia tabaku (1 l vriacej vody a 60 g tabaku). V tejto kompozícii tiež pridajte mydlo na pranie (10 g). Držte sa denne a postriekajte listy raz za týždeň.
  3. Púpava infúzie. Potrebujete 450 g rozdrvených listov a vedra s horúcou vodou. Trvať na dve hodiny. Listujte listy ráno alebo večer podľa potreby.

Medzi chemickými prípravkami poskytujú Iskra, Strela, Intavir a Decis dobrú pomoc pre valčekový squash v prípade vpádov vošiek.

Je to dôležité! Pri práci s chemikáliami dodržujte bezpečnostné pravidlá a posledné ošetrenie by sa malo vykonať mesiac pred vyberaním ovocia.

Ak je potrebné bojovať proti škodcovi počas vaječného ovaria, použite biologický insekticíd "Fitoverm".

Hlavnou výhodou squash "Roller" možno považovať za dobré recenzie letných obyvateľov. Medzi tými, ktorí rástli túto odrodu, ľudia rôzneho veku a chuťové preferencie. Squash "Roller" sa páčil takmer všetkým.

recenzia

Tatyana Peregoyeva, 46 rokov, Novosibirsk, žiadna sezóna pre cuketu. Zucchini "Film" je veľmi skoro. Používam malé ovocie v šalátoch namiesto uhoriek. K tomu dochádza, keď uhorky nie sú zrelé. Chuť cukety je vynikajúca, zber je vždy úžasný. Veľmi spokojný s odrodou Zinaida Volkova, 55, Barnaul Moja profesia mi nedovoluje tráviť veľa času v krajine. Preto sa vždy rozhodujem o takýchto odrodách zeleniny, ktoré nevyžadujú starostlivú starostlivosť. Zucchini "Roller" pomáha nie prvý rok. Dokonca aj bez konštantného zalievania máme vždy dobrú úrodu. Ak sa objavia škodcovia, potom sa veľmi rýchlo vyrovnáme. Ale zvyčajne máme čas zbierať ovocie pred suchom.