Záhradníctvo

Keď dozrieva

Čerešňová sezóna začína pomerne skoro. Táto plodina prináša jeden z prvých druhov ovocných stromov. V južných oblastiach krajiny začína čerešňa prinášať ovocie koncom mája a do polovice júla končí jej plodenie takmer všade.

Keď kvety sladké čerešne

Kvôli otvoreniu kvetov čerešní je potrebné, aby teplota okolitého vzduchu bola aspoň + 10 ° C. V rôznych regiónoch je táto teplota nastavená v rôznych časoch.

Strom napadnutý škodcami, spomaľuje rast, odhodí listy a predčasne zbaví nezrelé ovocie.

Čo robiť, ak zlé ovocie čerešne

Ošetrené z škodcov stromy riešenie mydla, popola. Niekedy sa používajú infúzie byliniek, ako je palina alebo lastovička. Výsadba môže byť ošetrená chemickými látkami ako Fufanon, Karbofos alebo Konfidor.

Plesňové ochorenia - dôvod, prečo čerešne nenesú ovocie

Porážka plesňových infekcií môže byť tiež jedným z dôvodov nedostatku plodnosti. V podmienkach zahusťovania koruny a vysokej vlhkosti sa plesne vyvíjajú obzvlášť rýchlo.

Kontrolné a preventívne opatrenia

Aby sa zabránilo vývoju húb, stromy sa nastriekajú na jar s 1% roztokom Bordeauxovej zmesi. Rovnako dôležité sú rutinné vyšetrenia a sanitárne prerezávanie, počas ktorých sú identifikované a vyrezané vetvy postihnuté hubami.

záver

Sladká čerešňová sezóna je skôr prechodná. Väčšina odrôd jeho ovocia v júni, takže jarná starostlivosť o stromy je veľmi dôležité. A v žiadnom prípade ho nemožno odložiť. A ak budete dodržiavať všetky odporúčania pre starostlivosť, môžete pestovať toto chutné a voňavé bobule aj v severných oblastiach.

Pozrite si video: Žochári: Vínečko dozrieva (Smieť 2020).

Загрузка...