Záhradníctvo

Ako zasadiť slivky na jar: návod

Výsadba sliviek na jar nie je ťažká ani pre začínajúcich záhradkárov. Prezentovaný materiál je zrozumiteľný a podrobný návod, vrátane jednoduchých techník výsadby a pestovania rastlín, ako aj starostlivosti oň. Zozbierané rady skúsených záhradkárov vám umožnia ľahko pochopiť agrotechnológiu, výber odrôd a nežiaduce okolie pre slivky.

Pravidlá pre výsadbu a starostlivosť o slivky v otvorenom teréne

Rezanie sa vykonáva v marci, skoro na jar. Stromy sú tvorené vrstvami (3-3-2 kostrové vetvy). Vzdialenosť medzi vetvami je 15 cm, medzi vrstvami - 50 cm Výška kmeňa je 40 cm.

Vyvinuté vetvy mladých sliviek s dĺžkou viac ako 45 cm sú skrátené na 1/4 dĺžky, aby sa stimulovala tvorba výhonkov. Počas výsevu je koruna zbavená suchých a zahusťovacích vetiev.

 • Ak je zisk slabý (10-15 cm), potom sa na 5-ročnej laterálnej vetve vykoná omladzovacie prerezávanie.
 • Ročne, skoro na jar a na jeseň, sa odstraňujú slivkové výhonky, ktoré sa oddeľujú od základu koreňového systému.

mulčovanie

Mulčovanie pri pestovaní sliviek sa vykonáva na udržanie kvalitatívneho zloženia pôdy. Zabraňuje tvorbe zemskej kôry a neumožňuje rýchle odparovanie vlhkosti.

Mulčovač na starostlivosť o slivky môže byť organický (piliny, hobliny, kosená tráva, seno, ihly, mach) a anorganické (noviny a filmy). Jeho funkcie sú nasledovné:

 • zahrieva celú podzemnú časť závodu;
 • odráža slnečné lúče;
 • zabraňuje vysychaniu pôdy, zadržiavaniu vlhkosti;
 • neumožňuje rast burín.

Keď rastie slivka tvorí viac dobrodružné korene, ak je mulched. Pred týmto typom starostlivosti trávite kŕmením.

Chyby, ktoré začínajúci záhradníci robia

Dokonca aj skúsení záhradníci robia chyby pri výsadbe a pestovaní slivkového stromu, nehovoriac o začiatočníkoch. Existuje množstvo bežných chýb, ktoré sa niekedy nedajú napraviť, ale možno im predísť tým, že o nich budete vedieť vopred. Tieto chyby stojí za to venovať pozornosť.

 • Nie je rozumné kupovať stromy na výsadbu na trhu s autami. Nemali by ste byť v pokušení lacnosťou tovaru, kvalitný tovar ponúkame len v škôlkach.
 • Optimálny čas pristátia pre slivky od 15. do 25. septembra. Nie je potrebné podľahnúť všeobecnému vzrušeniu a kúpiť sadivový materiál koncom augusta. Taká rastlina na trvalé miesto je k ničomu. Môžete ho uložiť len v prikopi pod snehovou bránou alebo v chladnom suteréne.
 • Hnojivo očistite podľa návodu. Nebude odolávať minerálnej agresii počas starostlivosti.
 • Pri sadení sliviek čerstvého hnoja alebo vysoko koncentrovanej infúzie kuracieho hnoja nie je potrebné dávať do jamy. Organické s takým nízkym stupňom rozkladu, dostať sa do pôdy, emituje čpavok a veľa tepla. To inhibuje kmeň a spáli korene, čo sťažuje rast.
 • Nie je to slivka často, ale kúsok po kúsku. Toto zavlažovanie vytvára zemskú kôru a vysušuje pôdu.
 • Nedávajte hustú vrstvu mulča hneď po výsadbe, inak bude kôra.

záver

Výsadba sliviek - náročný proces, sľubné výsledky po 3 rokoch starostlivosti o ňu. Ak sa pestuje a udržuje správne, slivka žije v priemere 30 rokov, 25 z nich poteší bohatú úrodu a každoročne ju zvýši.