Záhradníctvo

Tabernacle Pharaoh

Zucchini je neoddeliteľnou súčasťou akejkoľvek časti amatérskeho záhradníka. Bez tejto krásnej stravy zeleniny už nie je možné si predstaviť každodennú stravu človeka. Zástupcovia druhov cukety sú obzvlášť populárni. Sú cenené pre svoju vynikajúcu chuť, vzhľad a pomerne malú veľkosť ovocia. Dnes budeme hovoriť o odrode Pharaoh, ktorý práve vyhral veľké množstvo srsti pestovateľov zeleniny.

img "alt =" Faraón "src =" kabachok-faraon.jpg ">

popis

Tabernacle Pharaoh patrí k raným zrelým odrôdam. Je to typ cukety. Zariadenie je bush, kompaktné, určené na výsadbu v otvorenom teréne. Doba dozrievania je 40-45 dní. Listy a stonky cukety majú mierne puberty.

Plody majú predĺžený valcový tvar, hladké. Farba zrelej zeleniny je tmavozelená. Vo fáze biologickej zrelosti získava ovocie tmavšiu, bližšiu k čiernej farbe. Dĺžka zeleniny je 45-60 cm. Hmotnosť jednej cukety sa pohybuje od 600 do 800 gramov. Dužina je žltá, jemná, chrumkavá, chutná.

Výnosom vysokej odrody je 650 až 1500 centov hotových výrobkov z jedného hektára lôžka alebo 7 až 9 kg rastlinných drevín z jedného kefa.

Jednou z výhod čarodejníka faraóna je poznamenať jeho odolnosť voči ochoreniam šedej hniloby plodu, ako aj jeho odolnosti voči chladu.

Pri varení sa odroda "Zucchini Pharaoh" používa na varenie prvého a druhého kurzu, morenia a konzervovania.

Vlastnosti pestovania a starostlivosti

Funginové semená cukety sú vysadené v máji až júni do hĺbky 4 až 6 cm a vzdialenosť medzi kríkmi rastliny musí byť najmenej 70 cm Tento stav sa musí dodržiavať pri harmonickom rozvoji rastliny a predchádzať zatemňovaniu jednej rastliny inej ako aj zabrániť akumulácii prebytočnej vlhkosti pod lístie, ktoré môžu viesť k hnilobe ovocia.

Varovanie! Najlepším predchodcom cukety je zemiaky, cibuľa, fazuľa a kapusta.

Starostlivosť o rastliny zahŕňa množstvo štandardných postupov pre väčšinu zeleniny:

  • pravidelné zavlažovanie, najmä počas kvitnutia a plodov;
  • uvoľnenie pôdy po zalievaní;
  • odstránenie burín počas rastu;
  • hnojenie rastlín s hnojivami, ak je to potrebné;
  • včasné a pravidelné zber.

Vďaka niekoľkým pozitívnym vlastnostiam, faraonov cuketa sa určite stane nádherným doplnkom k vašim stránkam. Rozmanitosť, ako ste si možno všimli z popisu, poteší svojho majiteľa s chutnými plodmi až do neskorej jesene.

Ako pestovať cuketu v podmienkach mobilných postelí, môžete sa naučiť z videa: //youtu.be/p-ja04iq758

recenzia

Olga Petrovna, 54 rokov, Cheboksary Kabachki vždy rastú na mojom mieste. Mám ich rád za jednoduchosť kultivácie a chutné ovocie, z ktorých si môžete niečo variť. Zvykol som pestovať odrody s veľkým ovocím. V tomto roku som sa pokúsil vyložiť cuketa. Veľmi sa mi to páčilo. Kompaktné, nie veľmi rozľahlé kríky mi umožnili pestovať viac rastlín na jednej posteli ako predtým. Produktivita je vyššia ako u bežných odrôd. Obzvlášť potešený skutočnosťou, že malé plody perfektne zapadajú do nádoby pri konzervovaní. Igor Platonovich, 68 rokov, Angarsk Milujem pestovať cukety v mojom vidieckom dome. Starostlivosť o ne je minimálna a zber je vždy dobrý. Podľa chuti, ako cuketa mi páči viac ako obyčajné, klasické odrody. Veľkosť ovocia v týchto odrodách je malá, ale ich počet je úžasný. Na jednom kríkovi môže súčasne rásť 4 až 7 vaječníkov. Koža zrelého ovocia je tenká, čo nie je prípad veľkej cukety. Telo je šťavnaté, chrumkavé. V ovocí sa prakticky nevyskytuje žiadne semeno. Zucchini je ideálny na pečenie a konzervovanie.

Pozrite si video: Pharoahe Monch - Simon Says Live at The Tabernacle for Funk Jazz Kafe' (Júl 2020).

Загрузка...