Záhradníctvo

Výsadba sliviek na Ural a Sibír

Záhradníci na Sibíri a na Ural sa stretávajú s tým, že počasie je nepredvídateľné a nikdy nemôžete presne vedieť, aké bude leto. V lete môže v tomto regióne padať sneh, neustále prší (niekedy s krupobitím) a búrky môžu padať. Na jar začínajú povodne (na obr.). Všetky tieto podmienky môžu zničiť mladé stromy.

Ako zasadiť slivky na jar v Ural

Kedy zasadiť slivky na Ural

Na Urali nie je slivka obyčajne zasadená na jar. Neexistujú takmer žiadne jarné druhy bobúľ. Slivky sú zasadené v Ural na jar, pred nástupom chladného počasia a snehu.

Výber lokality a príprava pôdy

Faktory, na základe ktorých musíte zvoliť miesto pristátia, sa úplne zhodujú s tými, ktorí pôsobia na Sibíri. Na Uralu existujú odrody, pre ktoré je na prípravu pôdy na výsadbu stromu potrebné vykopať miesto na jar a odstrániť všetky buriny.

Ako zasadiť slivky na Ural

Zvyčajne na Uralu, slivka je zasadená nie na jar, ale na jeseň, dvaja ľudia v každej. Ďalej musíte nasledovať nasledujúce body:

 1. V závislosti od veľkosti koreňového systému je potrebné vykopať dieru. V tomto prípade by mala byť horná (úrodná) pôda zložená v jednom smere a nižšia - v druhej.
 2. V strede jamy musíte jazdiť po metroch.
 3. Teraz musíte pripraviť zemitú zmes, ktorá sa mieša:
  • Kompost, 2 vedrá.
  • Superfosfát, 200 gramov.
  • Popol z dreva, 350 gramov.
  • Skoršie uložená ornica.
   img "class =" alignnone wp-image-14126 "src =" // fermilon.ru/wp-content/uploads/2018/10/image041-1-640x421.jpg "width =" 501 "výška =" 330 "srcset = "// fermilon.ru/wp-content/uploads/2018/10/image041-1-640x421.jpg 640w, //fermilon.ru/wp-content/uploads/2018/10/image041-1-768x505.jpg 768w, //fermilon.ru/wp-content/uploads/2018/10/image041-1-600x395.jpg 600w, posadka-slivi-na-urale-iv-sibiri.jpg 985w "size =" (max. Šírka: 501px) 100vw, 501px "/>
 4. Pripravená zmes sa vlieva okolo kolíka. Koreňový krk je navyše 6-8 centimetrov nad zemou a počet by nemal presiahnuť výšku kmeňa (vzdialenosť od zeme k vetvám).
 5. V "kopci", na severe kopca, dal stromček, ktorý narovnal vetvy.
 6. Po výsadbe je pôda okolo sadenice narážaná a napojená 1-2 nádobami s vodou.

Starostlivosť o slivky na Ural

Starostlivosť o slivky v Uralu sa takmer nelíši od Sibíri. Jedinými rozdielmi sú časy začiatku procedúr. Počas ich vedenia by väčšina snehu mala vypadnúť.

záver

Odrody sliviek na Sibír a Ural sú neuveriteľne rôznorodé, aj keď nie najlepšie poveternostné podmienky. Najviac radostná vec je, že pokiaľ ide o kvalitu a chuť, slivky pestované tu nebudú horšie ako tie, ktoré sa pestujú v teplých krajinách.

recenzia

Yuri, 49 rokov pred 7 rokmi, Ranná slivka chytil moju pozornosť. Len som s ňou zaobchádzala a chcela som pestovať tie isté plody doma. Vybral som si dobré, slnečné miesto. Miesto pristátia bolo za domom tak, aby návrh nebránil rastu stromu. O tri roky neskôr sa objavili prvé plody, ale bolo ich málo. Či už obchodujete za rok, keď množstvo i kvalita stúpli. Teraz žena používa slivky na kompót a džem, a dokonca ich ukladá do mrazničky Veronica, 42, U ranných sliviek má veľkú chuť a vôňu, čo je dôvod, prečo sa mi páči. Bobule sú tak chutné, že nemám čas ich pripraviť na zimu, pretože už neexistujú. Rastie slivky 15 rokov, môžem povedať, že je nenáročná na starostlivosť. Všetko, čo potrebuje, je zalievanie a prístrešok na zimu. A nie je náročný na zem, pretože má v mojej chudobnej krajine ovocie veľmi dobre.