Recepty

Čistené paradajky na zimu

Paradajky, spracované pomocou mlynčeka na mäso, sú vynikajúcou náhradou za kečup a omáčky. Okrem toho môžete variť akékoľvek jedlo a spracovať najväčšiu úrodu paradajok. Rozdrvené paradajky s cesnakom na zimu môžu byť varené rôznymi spôsobmi, s množstvom ďalších prísad.

img "class =" aligncenter wp-image-13558 veľkosť-médium "src =" protertie-pomidori-na-zimu.jpg "width =" 640 "height =" 426 "srcset =" protertie-pomidori-na-zimu.jpg 640w, //fermilon.ru/wp-content/uploads/2018/10/1-2-768x511.jpg 768w, //fermilon.ru/wp-content/uploads/2018/10/1-2-600x399.jpg 600w, protertie-pomidori-na-zimu-2.jpg 1000w "size =" (max-width: 640px) 100vw, 640px "/>

Príprava strúhaných paradajok na zimu

Na varenie strúhaných paradajok je potrebné použiť najviac zrelé ovocie. Zelené paradajky nedávajú dostatok chuti, sú ťažšie zachovať. Zrelé, mäkké ovocie bude ľahšie drviť, dať dostatočné množstvo šťavy s kyslou. Konzervácia bude uskladnená po dlhú dobu. V ideálnom prípade by malo byť ovocie mäkké, mäsité. Čím mäkšie paradajka, tým viac šťavy bude dávať. Zároveň je nemožné, aby paradajky boli choré alebo zhnité.

Je dôležité správne pripraviť banky. Je potrebné ich dôkladne umyť, sterilizovať parou. Odporúča sa umývať nádoby s jedlou sódou. Stojí za to venovať pozornosť soli. Nemalo by byť jodizované, aby sa časom chuť nezhoršovala. Zostávajúce zložky si tiež vyberajú vysokú kvalitu.

Je dôležité sledovať proces chladenia paradajok, mletý s cesnakom na zimu. Po zvinutí paradajok a ich tepelnom spracovaní musia byť poháre zabalené do teplej deky tak, aby proces chladenia prebiehal pomaly. V tomto prípade všetky mikroorganizmy zomrú a uchovávanie sa bude skladovať dlhý čas.