Recepty

Squash v kórejskom štýle instantného varenia

Squash v kórejčine na zimu sa bude hodiť ako vynikajúce občerstvenie a navyše k akémukoľvek pokrmu. Existuje mnoho spôsobov, ako to dosiahnuť. Výrobok možno konzervovať s rôznymi druhmi zeleniny. Toto ovocie môže potešiť svojou chuťou, či už v lete alebo v zime.

Ako variť squash v kórejčine

Varenie patissons v kórejčine alebo jedlo tekvicových jedál v sebe je považovaná za ľahkú úlohu. Toto občerstvenie si môže pripraviť každý.

Tip! Nezáleží na tom, aké druhy zeleniny sa budú používať. Ovocie sa musí očistiť od veľkých semien a odstrániť chvost.

Najlepšie je vybrať si na varenie mladého a čerstvého ovocia. Varenie je oveľa jednoduchšie a chuť pokrmu bude lepšia.

Pred procesom varenia by sa mali ovocie akejkoľvek odrody a veľkosti zasadiť lepšie. Proces by mal trvať približne 3 až 6 minút.

Na prípravu kórejského občerstvenia používajú aj zeleninu: cibuľu, malú mrkvu a sladké papriky. Všetky komponenty musia byť odrezané. Pre pohodlnejšie brúsenie, môžete použiť špeciálny strúhadlo pre mrkva v kórejčine.

Dlhé skladovanie občerstvenia možno zabezpečiť sterilizáciou celého produktu. Aby banky neexplodovali a nestratili sa občerstvenie, nádoba a viečka by mali byť podrobené dôkladnému tepelnému spracovaniu.

Na konci varenia musia byť poháre otočené na podlahu a pokryté uterákom. To umožní produktu dodatočnú ochranu.

Klasický korejský squashový recept na zimu

Squash v kórejčine - najchutnejší recept medzi predjedlami na zimu. Môže byť kombinovaný s akýmkoľvek riadom.

Požadované zložky:

  • misa tekvica - 2,5 kg;
  • cibuľa - 0,5 kg;
  • mrkva - 0,5 kg;
  • sladká paprika - 5 kusov;
  • cesnak - 1 hlava;
  • cukor - 1 šálka;
  • rastlinný olej -250 g;
  • koreniny na chuťové preferencie;
  • soľ - 2 polievkové lyžice;
  • ocot - 250 g

Čistené a vyčistené ovocie by malo byť zbavené nečistôt a narezané na kocky. Strúhanú mrkvu a cesnak na jemnom strúhadle. Sladká paprika s cibuľou nakrájanou na polovice krúžkov.

Zmiešajte všetky ingrediencie a pridajte k nim cukor, ochutnajte korenie, soľ, ocot a olej. Výsledná hmota sa mieša a nechá sa stáť 3 hodiny. Pravidelne sa môže miešať. V tejto dobe si môžete pripraviť banky, musia byť sterilizované.

Ďalej, celý hotový výrobok distribuujte v bankách a sterilizujte 15 minút. Na konci nádrže sa navinúť a nechať vychladnúť pod uterákom. Chladené tesnenia sa prepravujú na chladnom mieste. Suterén je najvhodnejší.

Pravidlá pre vedenie patissons v kórejčine

Ak je dodržaný recept, takáto pochúťka sa môže skladovať 1 rok. Potom začnite proces oxidácie krytu. Bez sterilizácie možno skladovať 3-4 mesiace v chladničke. Nedovoľte, aby slnečné svetlo chytiť, inak šalát môže obrátiť kyslé.

Je to dôležité! Pozornosť by sa mala venovať výberu jedálnicových tekvíc a inej zeleniny, nemali by byť staré ani prehnité. Nádoby a nádoby by mali byť dobre sterilizované a nemali by mať žiadne chyby.

Po otvorení kapacity s občerstvením je potrebné ju uchovávať v chladničke. Môže sa konzumovať šesť dní.

záver

Jedným z lahodných jedál na zimu bude korejská squash. Varenie je jednoduché, ale chuť a vôňa poteší celú rodinu. Šalát sa môže dobre zladiť s inými jedlami na dovolenkovom stole.